Scaleupi i jednorozi - Netokracija

Scaleupi i jednorozi

Kolumna

Zašto je veća vijest kad se domaća IT tvrtka proda, nego kad kupi američku?

Čini se da smo više slavili kad su se Five ili Nanobit prodali nego što slavimo za tehnološku zajednicu naoko korisnije akvizicije, a to su kad naše tvrtke poput Infinuma ili Infobipa akviziraju američke kako bi brže rasle.

Scaleupi i jednorozi

Nakon Instagrama, Caroline Drucker pomaže Photomathu skalirati brend, timove i operacije

S novom VP marketinga i operacija hrvatskog Photomatha razgovarali smo o skaliranju brenda i tvrtke, sprječavanju dječjih bolesti brzorastućih kompanija, promjenama, TikToku, Coco Chanel i - uzaludnom trošenju puno novca.

Analiza

Hrvatska posljednja po povlačenju sredstava i pri dnu po ishodu inovacija prema EIC-u. Zašto?

European Innovation Council je institucija s debljim proračunom – do 2027. ima na raspolaganju 10 milijardi eura za inovativne tvrtke. Koliko će tog novca otići u Hrvatsku? Radi se o promilima, a mi s iskusnim tehnološkim poduzetnicima provjeravamo što bi mogao biti razlog.

Novost

Google dobio zeleno svjetlo za akviziciju Photomatha

Službeno je - aplikacija Damira Sabola koja pomaže kod učenja matematike postat će dio Googlea.

Tvrtke i poslovanje

Što o (tech) marketingu možemo naučiti od CMO-a UiPatha, RPA diva teškog 7,85 milijardi dolara?

Iako je nakon srednje škole imao priliku razvijati karijeru kao računalni specijalist FBI-ja, Bobby Patrick zadnjih 20 godina posvetio je isključivo marketingu. Doduše, uvijek je to bio marketing u nekoj tvrtki vezanoj uz tech. Od američkih startupa i korporacija, do rumunjskog UiPatha, s Netokracijom je podijelio svoja bogata marketinška iskustva.

Scaleupi i jednorozi

State of European Tech: U crnoj godini za startupe Hrvatska je ispala najveći dobitnik

U Atomicovom godišnjem izvješću o stanju europske tehnološke i startup industrije Hrvatska se obično ne spominje - uglavnom smo dio kategorije "ostatak Europe", eventualno CEE. Ovaj put smo prvi na ljestvici zemalja u koje je u 2022. investirano više kapitala nego godinu prije. Nažalost, za to je zaslužna tek jedna megarunda.

Scaleupi i jednorozi

ReversingLabs: Kad radite s petabajtima podataka, tehnički izazovi su jedinstveni i često pomiču sve granice

Vodeće društvene mreže, antivirusne kompanije, korporacije i vladine agencije širom svijeta od malicioznog softvera štite se koristeći tehnologije razvijene u Zagrebu. S kakvim se sve izazovima susreću jer su stvorili najveću svjetsku bazu malwarea ispričali su nam voditelji tehničkih timova ReversingLabsa.

Sponzorirano

Njemački jednorog ABOUT YOU traži IT stručnjake za svoj tech hub u Zagrebu

Iako ABOUT YOU mnogi poznaju kao modni webshop, ova njemačka kompanija zapravo krije pravog tehnološkog asa u rukavu - SaaS platformu Scayle za koju također traži nove talente.

Scaleupi i jednorozi

Kako Viber i Infobip podižu razinu korisničkog iskustva za brendove (u Hrvatskoj)?

Predstavnici Rakuten Vibera i Infobipa uveli su nas u najnovije trendove u komunikaciji između brendova i korisnika, Viber poslovnih rješenja te uspješnih priča brendova ostvarenih uz Infobipovu platformu i Viber.

Scaleupi i jednorozi

Zašto je skupo ne ulagati u ljude koje imate – i kakve veze feedback ima s tim?

Zapošljavati ili razvijati? Otvorilli smo s tim pitanjem prošlotjedni 3. Photomathov Engineering Management Meetup, a fokus je pao na jedan od najvažnijih preduvjeta razvoju zaposlenika - strukturiran feedback.

Pročitaj i ovo…

Novost

Bellabeat lažirao brojke: Danci otkrivaju, Netokracija podcast komentira

Ako ste već pročitali Antonijin tekst, onda nam se pridružite u razgovoru uz prijaznu kavu...

Analiza

Bellabeat lagao o broju korisnika i investiciji s Bank of America?! – tvrde danski mediji!

"Bellabeat je najvrjednija kompanija u portfelju investicijskog fonda Nordic Eye. Postali su jednorog, vrijede 3,5 milijarde dolara. Prihodi u 2022. su im iznosili 525 milijuna dolara. Bellabeat već danas posluje s dobiti."

Karijere

Otkazi su sve, samo ne mala stvar. Kako pripremiti ljude?

Nekontrolirano zapošljavanje, fluktuacije kadra te konačno - manjak iskustva u davanju otkaza, doveli su nas do niza loše odrađenih i komuniciranih otpuštanja. Što se moglo bolje?