Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…
Izrada softvera po mjeri uvijek je kompleksan zadatak jer je potrebno dobro proučiti poslovne procese klijenta, odgovoriti na sadašnje potrebe, ali i uzeti u obzir njegove ambicije. Evo kako je Tacta to uspješno napravila za Lazeo, francusku kompaniju specijaliziranu za neinvazivnu estetsku medicinu.
Kako znati imate li kvalitetan softver? Najbolji pokazatelj bit će zadovoljni korisnici. Kakvo iskustvo će zadovoljiti korisnika? Ono koje je prošlo niz testiranja i kontrolu na svim razinama. Evo kako to radi osječki COBE...
Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!
Suosnivač domaćeg developerskog alata na ovogodišnjoj developerskoj konferenciji Shift ispričat će svoju viziju budućnosti web programiranja, u kojoj razvoj novih frameworka i alata ide ukorak s razvojem mogućnosti umjetne inteligencije. Njihov generator može 'isprogramirati' web aplikaciju u par minuta nekome tko ne barata niti jednim programskim jezikom, ali to je tek početak...
Kako izgleda razvoj proizvoda kad radiš proizvod kakav još ne postoji? Kad ne možeš pogledati kako su neke stvari riješene kod konkurencije ili se pozvati na najbolje prakse iz industrije. A ne možeš ni pitati korisnike što bi htjeli jer ni oni često nisu sigurni što im treba. Pitali smo stručnjake iz tvrke ReversingLabs koji rade upravo to.
Velika sloboda, ali i odgovornost te rad na novim izazovnim projektima, na kojima se ne radi 14 sati dnevno niti vikendima? Zvuči predobro da bi bilo istinito, no Edi Sinovčić, osnivač sad već etablirane R&D blockchain tvrtke želio se, osim novoj paradigmi u blockchain svijetu, posvetiti i razvoju zdrave radne kulture, i svemu onome što on nije imao u prijašnjim firmama.
Glavna ideja iza novonajavljenog projekta Stack Overflowa je ujediniti mogućnosti AI-ja da sažima, agregira i komunicira s golemom bazom znanja zajednice koja se okuplja na poznatoj developerskoj platformi.
S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.
Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).