Najveći hrvatski shopping centar Westgate uspio je doći na naslovne stranice gotovo svih portala zahvaljujući kampanji zbog koje su ih mnogi prozvali za seksizam. Oni kažu da se ne radi o seksizmu. Međutim, ako se ne radi o seksizmu, onda se definitivno radi o lošem marketingu.
Trend glasovne pretrage, umjetno generiran sadržaj, novi modeli pretrage ključnih riječi i brza analiza konkurencije već su itekako utjecali na rad SEO stručnjaka. Evo iskustva iz prve ruke...
Svijet uslužne IT industrije se osjetno mijenja, a time i tražene vještine i način rada u industriji općenito. Analiziramo tehnološke trendove koji će ponajviše utjecati na to koja rješenja i kadrovi će se tražiti u narednom periodu.
Kod donošenja (poslovnih) odluka pretpostavlja se i pretpostavljamo da u taj proces ulazimo kao svjesne, racionalne i logičke osobe koje čine ono što smatraju da je najbolje. No, individualna težnja za onim što nam se čini racionalnim nerijetko proizvodi kolektivno poražavajući rezultat.
Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?
Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.
Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?
“Zašto su cajke toliko popularne?" pitanje je koje se svako malo vrati "na tapet". Na tom tapetu uz cajke i neke druge ukuse i interese sjede razni brendovi koje određene skupine štuju kao dio njihovog identiteta. Pitanje brendinga proizvoda tako više nije samo marketinško, kao što ni pitanje cajki - nije samo glazbeno.
Google godišnje akvizira desetak tvrtki. Prva među njima u 2023. je hrvatski Photomath. Prepoznali su naše proizvodne kapacitete pa ih sad valjda možemo prepoznati i mi sami!
Švedsko-hrvatska IT tvrtka Visage Technologies od osnutka radi na cutting edge AI tehnologiji za prepoznavanje i praćenje pokreta ljudskog lica. Nakon niza uspješnih implementacija u kozmetičkoj industriji, svoj makeupISDK softverski paket oblikovali su u još svestraniji beauty brend Arbelle.
Zašto su cube sateliti toliko korisni, koliko će oni promijeniti telekomunikacijsku industriju i može li se Hrvatska s njima ukrcati na brzi vlak svemirske tehnologije, neka su od glavnih pitanja s HAKOM-ove konferencije.
Otvorene su prijave za Notchevu akademiju na kojoj će se polaznici, osim satelitske teme moći usmjeriti na Spring Boot, React, .NET i Go programiranje, upoznati sa scrumom i agilnim frameworkom, UX/UI, DevOps, Clean code te drugim praksama i alatima koji su standardni u IT-ju.