Samostalni umjetnik, kripto-entuzijast i pobornik decentralizacije - sve to je akademski slikar Stjepan Šandrk. I baš zbog toga vjerojatno najbolja osoba za razgovor o fenomenu NFT-ova iz svih kutova, s naglaskom na onaj umjetnički.
Pred vama je prvi od dva članka koji će vam prikazati emocionalnu inteligenciju na jedan drugačiji način od onoga što ste dosad mogli pročitati po internetu. Utemeljen je na neuroznanstvenim činjenicama, s praktičnim uputstvima za upravljanje sobom i drugima koje možete brzo primijeniti.
I mi ćemo jednom biti ti "boomeri", a tko će se onda smijati? Znamo i možemo bolje od toga da izoliramo čitavu skupinu društva kojoj treba najviše pomoći kad je u pitanju korištenje tehnologije.
Umjesto na forumu, grčki filozofi sljedbenike bi danas okupljali na Twitteru! Filozofi zato više nisu otpisani kao nepotrebni i nezapošljivi, već su zvijezde podcasta i kanala na YouTubeu. Donosimo nekoliko domaćih primjera.
"Roboti će nam uzeti poslove!" Izjava je to koja se u medijima i javnosti već niz godina propagira kao jedini način kako znamo pričati o budućnosti rada. Daniel Susskind, ekonomist i suradnik na Oxfordu smatra da je takav stav pogrešan, a njegova knjiga “Svijet bez posla” svojevrsni je istraživački rad koji to argumentira.
Lidu i Ivanu veže dugogodišnje prijateljstvo, kumstvo i brojni glazbeni projekti, a nedavno su zajedno pokrenule platformu na kojoj nude video lekcije proslavljenih imena iz svijeta komunikacija, dizajna i mode, glazbe, novinarstva...No, jesu li vrhunska produkcija i zvučna imena dovoljni da 'pobjede' globalnu konkurenciju i besplatne lekcije s YouTubea?
Art startup. Dvije riječi za koje nismo navikli da se viđaju zajedno spojila su tri slova - NFT. Tako se hrvatski Michelangelo Labs nedavno predstavio izložbom NFT skulptura u zagrebačkoj Laubi.
Sigurna sam da ste već primijetili zanimljivu kombinaciju žutih, zelenih i sivih kvadratića koji niču na sve strane interneta. U pitanju je Wordle, igra riječi koja je dovoljno jednostavna da vas odmah uvuče, a taman izazovna da vas zadrži.
Prilagodba casual igara za drugo tržište na prvi pogled možda djeluje banalno, ali riječ je o multidisciplinarnom procesu o kojem uvelike ovisi koliko će igra biti uspješna bez obzira izašla ona u Čileu, Rusiji ili Australiji.
Zbog toga što je odrasla u posve novim okolnostima modernog društva, kao i u mnogo slučajeva dosad - stariji naraštaji sve slabije razumiju novu generaciju. Kako pristupiti "genzijevcima"?
Sviđa vam se ideja o brzom i jednostavnom provođenju elektroničkog potpisivanja dokumenata? Vjerojatno se pitate je li taj potpis dobar i vrijedi li uopće na sudu?
Blockchain regulacija još je na klimavim nogama, no to ne znači da već ne postoje neke pravne obveze i za blockchain projekte kojih je sve više na hrvatskoj sceni. S BlockSplit konferencije donosimo savjete i iskustva odvjetnika koji se specijalizirao za područje.
Hrvatska i regionalna tech zajednica okupila se kako bi odmjerila snage na mapama Counter Strike: Global Offensiva i pritom pomogla humanitarnim udrugama.