'Milenijalci' će platiti za Netflix, Spotify ili drugu zabavu

‘Milenijalci’ će platiti za Netflix, Spotify ili drugu zabavu na internetu, ali ne i za vijesti

Ako želimo znati kako privući 'milenijalce' i pritom nešto zaraditi, ponuda kvalitetnog zabavnog sadržaja mogla bi biti pravi izbor za nas - i za njih. Istraživanje čiji su rezultati predstavljeni na Svjetskom ekonomskom forumu u Švicarskoj pokazalo je da je generaciji novog tisućljeća draže platiti za 'premium' zabavne sadržaje na Netflixu, Spotifyju ili drugdje nego za ozbiljnije stvari poput obrazovanja na internetu ili novinskih izdanja na 'webu'.

Netflix krenuo s novim valom europske ekspanzije- prvi korak je Francuska

Nemojte širom otvoriti usta od iznenađenja ako još niste čuli – generacija novog tisućljeća voli zabavne stvari na internetu! Ako smo svi skupa sumnjali što je to najdraže ‘milenijalcima‘, odgovore pružaju rezultati istraživanja predstavljeni na godišnjem sastanku Svjetskog ekonomskog foruma u švicarskom Davosu, koji upravo traje.

S ciljem da se dozna kako različite skupine u društvu reagiraju na digitalne medije, rezultati su otkrili da će ‘milenijalci’ prije htjeti platiti za zabavu koju pružaju servisi poput Netflixa ili Spotifyja, a neće im teško pasti niti izdvajanje novca za igre na internetu. Teško će biti iznenađenje, ali sve ostalo je korak ili dva u zaostatku. Obrazovni sadržaj na internetu je u drugom planu, a internetska izdanja novina i drugih izvora vijesti još više u pozadini, na začelju poretka.

Za takav sadržaj, svoj novac izdvojit će nešto manje od četvrtine ‘milenijalaca’ obuhvaćenih istraživanjem.

Što s ostalima?

Ispitujući kako društvo reagira na digitalne medije, istraživanje je provedeno u pet država na različitim kontinentima, u SAD-u, Njemačkoj, Južnoafričkoj Republici, Brazilu i Kini, a kako bi rezultati bili što reprezentativniji, usmjerilo se na česte korisnike digitalnih medija, obuhvaćajući oko 5000 ispitanika. U središtu pozornosti nisu bili samo ‘milenijalci’, koji su određeni kao dobna skupina između 15 i 34 godine starosti, već i starija ‘generacija X’ i još starija generacija ‘baby booma’. Ipak, kako svijet ostaje na mladima, nije loše znati što oni najviše žele.

Slaba reakcija na ‘bannere’

Novine za koje se plaća ne prolaze dobro, a loša vijest za medije na internetu je da ‘milenijalci’ ne vole niti oglašavanje ‘bannerima’, koje bi moglo biti drugi izvor da se nešto zaradi. Naravno, kada bi netko na njih kliknuo i provjerio što stoji iza reklame.

Također bez iznenađenja, najmlađa skupina obuhvaćena istraživanjem je na začelju po sklonosti otvaranja oglasa na internetu. Na vrhu je srednja generacija u istraživanju, a mali korak iza ona najstarija, obje s više od 60 posto ispitanika koji će kliknuti na ‘banner’. Među ‘milenijalcima’, to će učiniti tek 53 posto ispitanih.

Obimni rezultati istraživanja otkrivaju i druge navike različitih skupina koje se služe digitalnim medijima. Za sve koji pokreću nešto novo ili žele razviti ono što već postoji, objavljeni podaci poslužit će kao dobra smjernica koga da ciljaju i kakav sadržaj im najviše leži.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Najava

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Karijere

Tim McKeoun: “Ako želimo da se developeri razvijaju, moramo se pomiriti da će nekad biti manje produktivni”

"Developer Advocate" može postati svatko, ali uspjeh u tome će pronaći mali broj ljudi. Savjete kako općenito postati bolja podrška developerima, na ovogodišnjem QED-u podijelio je IBM-ov Tim McKeoun.

Što ste propustili

Sponzorirano

Studenti RIT Croatia kroz kolegij kreiraju stvarne projekte za Rimac Technology, INA-u, Async Labs… 

Domaće obrazovne institucije često se fokusiraju na teoriju, dok praksa ostaje na poslodavcima. RIT Croatia to mijenja svojim primjerom.

Novost

Potvrđeno: Google preuzeo hrvatski Photomath

Hrvatska aplikacija Photomath postaja je i službeno dio Googleovog portfelja. Tehnološki gigant godišnje akvizira desetak tvrtki, a ove je godine u akvizicijski plan ušao upravo hrvatski Photomath.

Izvještaj

Web3 Tales: Trenutno u web3 sferi ima prilika za sve, ali to ne znači da je web3 za svakoga!

Zašto ući u web3? Kako radi i razmišlja web3 stručnjak/inja? Koji kadrovi su traženi? Je li web3 karijera dugoročno sigurna? Što kad je bear, što kad je bull? Samo su neka od pitanja na koje su se tražili odgovori na prvoj Web3 Tales konferenciji u Muzeju suvremenih umjetnosti u Zagrebu.

Intervju

Iza scene: O dizajniranju evenata poput Porina i Future Tensea uz hrvatski 21 Productions

Dizajnirati velike događaje, konferencije ili televizijske emisije nije lak zadatak. Cijeli posao obuhvaća detaljne razgovore s klijentom i ljudima koji su specijalizirani za snimanje, zvuk ili rasvjetu. Tom procesu uvelike može pomoći jedna stvar, a to je 3D vizualizacija produkcijskog dizajna.

Startupi

Google predstavio program za startupe: AI for Health, na koji se mogu prijaviti i Hrvati!

Ovaj hibridni program prvi je u nizu akademija Google for Startups Growth Academy koji je fokusiran na olakšavanje i skalabilnost startupima u inovacijama i rješavanju društvenih izazova pomoću umjetne inteligencije.

Tvrtke i poslovanje

Končar D&ST nakon revizije prema Mamforce standardu učvrstio zdravu i inkluzivnu organizacijsku kulturu

Glavne korporativne vrijednosti u tvrtki Končar D&ST su kontinuirana briga o zaposlenicima, uključivost, društvena odgovornost i ekološka održivost, a sada im se polaže sve sustavnija i promišljenija pažnja.