Netokracijina glavna urednica Mia Biberović i osnivač Ivan Brezak Brkan u tjednom podcastu komentiraju najvažnije događaje u digitalnoj industriji o kojima niste ni znali da želite znati više!
Podcastovi su internetske (većinom) audio emisije koje su popularnost razvile na iPodu (zato se i zovu pod…cast!), nastale nakon što je autor RSS tehnologije Dave Winer povezao audio datoteke s RSS-om kao način da se “pretplatite”.
Danas su podcastovi jedan od najpopularnijih sadržajnih formata na internetu koji govore o stotinama različitih tema, pri čemu su podcasteri, poput Joea Rogana, postali institucije za sebe. U Hrvatskoj su neki od najpopularnijih podcastova Podcast Inkubator i Surove strasti. Mia voli slušati Recode Decode i Pivot, u kojima žestoka Kara Swisher analizira tehnološke trendove, te DigiDay, najviše zbog umirujućeg glasa Briana Morrisseya, dok Ivan obožava /Film o filmovima, Masters of Scale o skaliranju tehnoloških tvrtki i Akimbo Setha Godina kao filozofsku inspiraciju.
Kako se radi o većinom audio formatu, podcastove fanovi slušaju na sve moguće načine:
3. Slušaj putem Netokracija.com, ako baš inzistiraš
Jednostavno, otvori Netokracija Podcast rubriku na našoj web stranici i na pojedinačnoj epizodi samo klikni Play ili pokreni YouTube video.
4. Slušaj na Spotifyju
Spotify želi postati vodeća platforma za slušanje podcastova, tako da bez brige – Netokracija Podcast je dostupan na Spotifyju prije nego što je Spotify službeno dostupan u Hrvatskoj.
5. Želiš mp3? ‘Ajde.
Baš si old school. Neka. Želiš li epizode Netokracija Podcasta prebaciti putem USB sticka u automobili ili pametni frižider, na pojedinačnoj objavi samo nađi web player i klikni na “Download” za preuzimanje epizode.
Iako postoje mnoge "royalty free" glazbene platforme koje nude kvalitetnu glazbu, većina video oglasa napravljena je s glazbom koja zvuči generičko i jeftino. Razlog tome djelomično je loš ukus, manjak hrabrosti ili kreativne vizije menadžmenta, a djelomično manjak vremena posvećen kuriranju kvalitetne glazbe koja zvuči drugačije, ali je konzistentna s brendom.
Idući tjedan počinje nova sezona SET-a, domaćeg esport turnira koji je uspio okupiti 16 tehničkih fakulteta iz svih dijelova Hrvatske, a uz to je postao i nacionalni kvalifikacijski turnir za Amazonov i Intelov University Esports Masters (AUEM)!
Iako donosi više od 830 milijuna eura u hrvatski BDP, kreativna industrija još nema u potpunosti odgovarajuću zaštitu i druge uvjete za neometan rad na digitalnom tržištu.