Netokracijina glavna urednica Mia Biberović i osnivač Ivan Brezak Brkan u tjednom podcastu komentiraju najvažnije događaje u digitalnoj industriji o kojima niste ni znali da želite znati više!
Podcastovi su internetske (većinom) audio emisije koje su popularnost razvile na iPodu (zato se i zovu pod…cast!), nastale nakon što je autor RSS tehnologije Dave Winer povezao audio datoteke s RSS-om kao način da se “pretplatite”.
Danas su podcastovi jedan od najpopularnijih sadržajnih formata na internetu koji govore o stotinama različitih tema, pri čemu su podcasteri, poput Joea Rogana, postali institucije za sebe. U Hrvatskoj su neki od najpopularnijih podcastova Podcast Inkubator i Surove strasti. Mia voli slušati Recode Decode i Pivot, u kojima žestoka Kara Swisher analizira tehnološke trendove, te DigiDay, najviše zbog umirujućeg glasa Briana Morrisseya, dok Ivan obožava /Film o filmovima, Masters of Scale o skaliranju tehnoloških tvrtki i Akimbo Setha Godina kao filozofsku inspiraciju.
Kako se radi o većinom audio formatu, podcastove fanovi slušaju na sve moguće načine:
3. Slušaj putem Netokracija.com, ako baš inzistiraš
Jednostavno, otvori Netokracija Podcast rubriku na našoj web stranici i na pojedinačnoj epizodi samo klikni Play ili pokreni YouTube video.
4. Slušaj na Spotifyju
Spotify želi postati vodeća platforma za slušanje podcastova, tako da bez brige – Netokracija Podcast je dostupan na Spotifyju prije nego što je Spotify službeno dostupan u Hrvatskoj.
5. Želiš mp3? ‘Ajde.
Baš si old school. Neka. Želiš li epizode Netokracija Podcasta prebaciti putem USB sticka u automobili ili pametni frižider, na pojedinačnoj objavi samo nađi web player i klikni na “Download” za preuzimanje epizode.
Ovom akvizicijom Shift postaje podbrend Infobipa i nastavlja rasti i razvijati se unutar domaće tehnološke tvrtke - ali što Infobip zapravo planira sa Shiftom i koju ulogu u svemu ima sam Ivan Burazin?
Kaotična 2020. mnogima je promijenila radne navike, ali oni koji rade od kuće već godinama nedvojbeno su bolje podnijeli krizu od osoba koje prije pandemije nisu izlazili iz ureda.
Tehnologija praćenja, analize i prepoznavanja lica može se primijeniti na mnoge industrije, a švedsko-hrvatski Visage Technologies fokusirao se na dvije specifične. Saznali smo kako ih je to usmjerilo na dva poslovna modela - agencijski i proizvodni te kako unutar njih izgleda razvoj "cutting edge" rješenja iz područja računalnog vida.