LinkedIn: zaposlite se i zapošljavajte lakše uz “Apply with LinkedIn”
LinkedIn je službeno predstavio Apply with LinkedIn gumb koji je u praksi Connect with Facebook za životopise. Kao što na službenom blogu navodi LinkedInov Jonathan Seitel, klikom na Apply with LinkedIn svoj profil na LinkedIn šaljete poslodavcu kao životopis.

LinkedIn je službeno predstavio Apply with LinkedIn gumb koji je u praksi Connect with Facebook za životopise. Kao što na službenom blogu navodi LinkedInov Jonathan Seitel, klikom na Apply with LinkedIn svoj profil na LinkedIn šaljete poslodavcu kao životopis.
LinkedIn širom Interneta
Ovaj LinkedInov potez vrlo je zanimljiv način za daljnje širenje najveće poslovne društvene mreže na svijetu, posebice s obzirom da si tvrtke mogu potpuno prilagoditi proces slanja životopisa. Kao poslodavac možete potencijalnog zaposlenika nakon slanja LinkedIn životopisa preusmjeriti na određenu web stranicu ili pak savjetovati da vas kontaktiraju e-mailom.

Apply with LinkedIn gumbu možete prilagoditi boju, posao za koji se prijavljuje te ubaciti logotip svoje tvrtke putem službene web stranice. LinkedIn ovim potezom još više naglašava koliko su njihovi profili korisniji od klasičnih životopisa, a tvrtke koje nude tehnologiju za zapošljavanje ili pak agregiraju poslove poput Jobvitea već su integrirale spomenuti gumbić. Hoće li ga uskoro integrirati MojPosao, Posao.hr, REP.hr i Životopis?
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Kemal Delalić
25. 07. 2011. u 8:43 pm
Prošle godine smo “uz kafu” imali diskusiju o tome koliko ovaj feature fali LinkedIn-u, drago mi je vidjeti da su ovo realizovali.
Riba
26. 07. 2011. u 12:45 pm
Još se sjećam jednog zanimljivog teksta kojeg sam negdje pročitao prošle godine koji je postavio jedno vrlo jednostavno pitanje:
“Je li itko ikad igdje imao konkretne poslovne koristi od korištenja LinkedIn servisa?”
Osobno ne znam nikoga, a vidim da nisam jedini.
DragonBoss
27. 07. 2011. u 3:06 am
@ Riba
Ja sam u Americi, a inace sam iz BiH. Imam jako pozitivna iskustva sa LinkedIn-om, tj. imao sam nekoliko kontakata od strane “recruiter-a” na ovoj socijalnoj mrezi. Uglavnom bi me vidjeli na profesionalnim grupama ili su im se svidjeli moji odogovori na forumima u grupama u kojima sam clan.
Moj profil je potpun, i imam tri preporuke od bivsih sefova na njemu i 100+ konekcija.
Mada priznajem da sam najvise email poruka od recruiter-a dobio sa career builder-a, ali je LinkedIn sve popularniji servis.
Mato
27. 07. 2011. u 4:06 am
@Riba……..Mi (HR, BiH, Srbija, Makedonija) teško možemo imati korist od LinkedIn-a jer nismo u EU i nemamo radne dozvole koje se tamo skoro uvijek traže. Ali Amerikanci ili Europljani itekako mogu imati i imaju koristi od LinkedIn-a. Mnogo je zapošljavanja u posljednje vrijeme bez klasičnog natječaja a ta mreža nudi baš to. I mnogo je malih ‘startup’ tvrtki koje skoro nikad ni ne zapošljavaju klasičnim natječajima. Osim toga, klasični natječaji robuju formi: traju od nekog roka pa do nekog drugog, na njih se javlja na tisuće očajnika, podliježu zakonima koji reguliraju izbor kandidata pa može doći i do tužbi, treba ih donijeti administrativnim odlukama (što zna biti sporo). Nije ih jednostavno poništiti ako se kompanija predomisli… Ništa od toga nije problem kad se traže radnici preko LinedIn-a. Od te mreže u zadnje vrijeme korist imaju i Indijci čija privreda snažno raste. A mi… nama ništa ne može pomoći.