LinkedIn: zaposlite se i zapošljavajte lakše uz "Apply with LinkedIn"

LinkedIn: zaposlite se i zapošljavajte lakše uz “Apply with LinkedIn”

LinkedIn je službeno predstavio Apply with LinkedIn gumb koji je u praksi Connect with Facebook za životopise. Kao što na službenom blogu navodi LinkedInov Jonathan Seitel, klikom na Apply with LinkedIn svoj profil na LinkedIn šaljete poslodavcu kao životopis.

Zapošljavajte jednostavnije uz LinkedInov novi gumbić.

LinkedIn je službeno predstavio Apply with LinkedIn gumb koji je u praksi Connect with Facebook za životopise. Kao što na službenom blogu navodi LinkedInov Jonathan Seitel, klikom na Apply with LinkedIn svoj profil na LinkedIn šaljete poslodavcu kao životopis.

LinkedIn širom Interneta

Ovaj LinkedInov potez vrlo je zanimljiv način za daljnje širenje najveće poslovne društvene mreže na svijetu, posebice s obzirom da si tvrtke mogu potpuno prilagoditi proces slanja životopisa. Kao poslodavac možete potencijalnog zaposlenika nakon slanja LinkedIn životopisa preusmjeriti na određenu web stranicu ili pak savjetovati da vas kontaktiraju e-mailom.

Apply now?

Apply with LinkedIn gumbu možete prilagoditi boju, posao za koji se prijavljuje te ubaciti logotip svoje tvrtke putem službene web stranice. LinkedIn ovim potezom još više naglašava koliko su njihovi profili korisniji od klasičnih životopisa, a tvrtke koje nude tehnologiju za zapošljavanje ili pak agregiraju poslove poput Jobvitea već su integrirale spomenuti gumbić. Hoće li ga uskoro integrirati MojPosao, Posao.hr, REP.hr i Životopis?

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Riba

    Riba

    26. 07. 2011. u 12:45 pm Odgovori

    Još se sjećam jednog zanimljivog teksta kojeg sam negdje pročitao prošle godine koji je postavio jedno vrlo jednostavno pitanje:
    “Je li itko ikad igdje imao konkretne poslovne koristi od korištenja LinkedIn servisa?”

    Osobno ne znam nikoga, a vidim da nisam jedini.

  2. DragonBoss

    DragonBoss

    27. 07. 2011. u 3:06 am Odgovori

    @ Riba

    Ja sam u Americi, a inace sam iz BiH. Imam jako pozitivna iskustva sa LinkedIn-om, tj. imao sam nekoliko kontakata od strane “recruiter-a” na ovoj socijalnoj mrezi. Uglavnom bi me vidjeli na profesionalnim grupama ili su im se svidjeli moji odogovori na forumima u grupama u kojima sam clan.

    Moj profil je potpun, i imam tri preporuke od bivsih sefova na njemu i 100+ konekcija.

    Mada priznajem da sam najvise email poruka od recruiter-a dobio sa career builder-a, ali je LinkedIn sve popularniji servis.

  3. Mato

    Mato

    27. 07. 2011. u 4:06 am Odgovori

    @Riba……..Mi (HR, BiH, Srbija, Makedonija) teško možemo imati korist od LinkedIn-a jer nismo u EU i nemamo radne dozvole koje se tamo skoro uvijek traže. Ali Amerikanci ili Europljani itekako mogu imati i imaju koristi od LinkedIn-a. Mnogo je zapošljavanja u posljednje vrijeme bez klasičnog natječaja a ta mreža nudi baš to. I mnogo je malih ‘startup’ tvrtki koje skoro nikad ni ne zapošljavaju klasičnim natječajima. Osim toga, klasični natječaji robuju formi: traju od nekog roka pa do nekog drugog, na njih se javlja na tisuće očajnika, podliježu zakonima koji reguliraju izbor kandidata pa može doći i do tužbi, treba ih donijeti administrativnim odlukama (što zna biti sporo). Nije ih jednostavno poništiti ako se kompanija predomisli… Ništa od toga nije problem kad se traže radnici preko LinedIn-a. Od te mreže u zadnje vrijeme korist imaju i Indijci čija privreda snažno raste. A mi… nama ništa ne može pomoći.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Umjetna inteligencija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

DevDev

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Što ste propustili

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.

Panel

Je li doktorski studij korak na koji se isplati odvažiti – dok radite?

Ivan, Petar, Tomislav i Goran iz Poslovne inteligencije opisali su nam svoj put do doktorske titule: zašto su upisali doktorski studij, što im je pomoglo kad je bilo najteže te koliko im je na kraju donio znanja koja danas mogu koristiti na poslu.

Mobilne aplikacije

Zašto (i) Spotify želi postati TikTok?

Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?

Kolumna

ChatGPT je novi makretinški mesija. Ili?

Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.

Tvrtke i poslovanje

Hrvatska platforma GameBoost osigurala 2 milijuna eura od Fil Rouge Capitala i Feelsgooda

GameBoost planira pobijediti globalnu konkurenciju u ponudi gaming usluga poput treniranja igrača i zajedničkog igranja u popularnim online multiplayer video igrama. Korak bliže tome dovodi ih nova investicijska runda.

Karijere

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.