
Kreće nova generacija Škole budućnosti s fokusom na projekte za unapređenje lokalnih zajednica
Više od dvije tisuće učenika stvara tehnološka rješenja za unapređenje lokalne zajednice.
Više od dvije tisuće učenika iz 126 osnovnih i srednjih škola krenulo je s radom u sklopu novog izdanja Škole budućnosti. Nakon vrlo uspješnog prvog izdanja, o čijoj smo zavšnici dtealjno pisali, ovogodišnji projekt obuhvatio je dvostruko veći broj učenika i škola, uz čak 350 učitelja koji će svoje učeničke timove u narednim mjesecima uz praktičan rad približiti svijetu umjetne inteligencije.
Samom početku projekta prethodio je trening učitelja tijekom kojega su mogli pobliže upoznati umjetnu inteligenciju i strojno učenje i to kroz izradu chatbotova na platformi Infobipa i Stemi-ja, a znanja koja su usvojili i koja će prenijeti na najmlađe relevantna su za najbolje plaćene i najtraženije poslove današnjice.
Učenici pak na raspolaganju imaju edukacijske video materijale i programsko okruženje koje su im osigurali Inženjeri tvrtki Stemi i Infobip.

Tehnološka rješenja za nevladine udruge i kolaboracija učenika na daljinu
Pojedini učenički timovi će za završni projekt kreirati tehnološka rješenja za potrebe odabranih neprofitnih udruga, a koja će na kraju biti implementirana na njihovim internetskim stranicama.
Marin Trošelj, direktor tvrtke Stemi, izjavio je:
Radimo novi iskorak u stvaranju globalne učionice koja nije ograničena fizičkim zidovima. Uparit ćemo učenike iz različitih škola kako bi razvijali vještine kolaboracije i rada na daljinu, jedne od ključnih vještina za rad u današnjoj brzorastućoj tehnološkoj industriji. Danas ako želite raditi u najboljim globalnim tehnološkim tvrtkama kao što je Infobip, morate moći surađivati s ljudima iz cijelog svijeta.
Kroz projekt Škola budućnosti uključene škole imat će priliku sudjelovati na Greatest of All Tech predavanjima vodećih ljudi iz svijeta edukacije, znanosti i tehnologije. Novu seriju GOAT Talks predavanja otvorit će jedan od najistaknutijih hrvatskih edukatora Korado Korlević, koji će djeci na motivirajući način prikazati za kakav svijet se moraju pripremati i obrazovati.
Igor Strejček, izvršni direktor Microblinka, poručuje:
Smatramo da ovaj projekt potiče kreativnost i poduzetnički mindset kod djece te podiže njihovu svijest i interes za rješavanje društvenih problema u sredini u kojoj žive. Većina tvrtki, uostalom, i nastaje iz potrebe da riješe neki stvarni problem u zajednici, a tehnologija je jedno od sredstava kojim se to postiže.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.