Što CRM kontaktni centar može učiniti za vaše poslovanje?

Što CRM kontaktni centar može učiniti za vašu prodaju, praćenje, planiranje?

U digitalnoj ekonomiji nije dovoljno tek prikupiti podatke. Pravi izazov je odgovor na pitanje: što s njima? Kako će pomoći u donošenju važnih poslovnih odluka, zadržavanju kupaca i korisnika, povećavanju prihoda i profitabilnosti, smanjenju potrebe za dosadnim repetitivnim poslovima...?

crm

Softverski sustavi za upravljanje odnosima s kupcima (customer relationship management, CRM) služe kako bi olakšali organizaciju poslovanja, praćenje podataka i prodaju. Koristi ih se u svrhu poboljšavanja poslovanja i održavanja zadovoljstva postojećih klijenata na visokoj razini, ali i podizanja produktivnosti, prihoda i zarade optimizacijom prodajnih i drugih poslovnih procesa.

S nama su od ’80-ih godina prošlog stoljeća. Do danas razvili su se u samostalne, robusne programe širokog spektra mogućnosti, a često služe i kao platforma za niz raznovrsnih usluga. U pravilu nude izvješća napravljena po mjeri.

Marketinški i prodajni alat – ali i više od toga

Obično se na njih gleda kao na marketinški ili prodajni alat, ali ne mora se stati na tome. Integrirate li ih u cijelo poslovanje, pomoći će vam i u drugim segmentima, pogotovo u optimizaciji poslovnih procesa, ali i praćenju trenutnih te predviđanju budućih potreba korisnika.

S usponom i širenjem servisa u računalnom oblaku, pogotovo po načelu software as a service (SaaS), postaju sve dostupniji i malim tvrtkama.

CRM kontakt centri su ogranak takvih softverskih sustava, rješenja osmišljena kako bi pomogla agentima u pozivnim centrima u što bržem i učinkovitijem pristupu odgovarajućim informacijama i bazama znanja, s ciljem podizanja kvalitete korisničkog iskustva.

Korist i za velike i za male

Implementira li ih se promišljeno i pažljivo, mogu biti iznimno učinkoviti i korisni, kako velikim, tako i malim tvrtkama.

Philips, recimo, koristi Salesforceovo rješenje za svoj kontaktni centar i inženjere na terenu u svom odjelu za zdravstvenu skrb – njih više od sedam tisuća – kako bi omogućio pružanje usluge u realnom vremenu na globalnoj razini.

Tvrtka Hall Automotive, koja okuplja 14 multifranšiznih trgovaca automobila na području dvije savezne države u SAD-u, uspjela je između ostalog pomoću kontakt centra temeljenog na CRM-u, podići produktivnost za 350 posto, smanjiti vrijeme trajanja poziva s pet na minutu i 23 sekunde, spustiti cijenu s 83 američka centa na 23, skratiti vrijeme reakcije na tržišne promjene s tri mjeseca na jedan dan te poboljšati prilagodbu na sezonske fluktuacije.

Još jedna američka tvrtka, Extra Space Storage, kombinacijom dva rješenja temeljena na cloudu gotovo je udvostručila rezervacije jedinica pohrane putem telefona, omogućila povezivanje podataka prikupljenih telefonom, webom i uživo u jedinstvenu bazu te snizila troškove ukidanjem potrebe za nabavkom i održavanjem hardverske opreme i softvera, uz personaliziraniji pristup korisniku.

A na našem tržištu?

Na našem tržištu takva rješenja nudi, recimo, Vipnetov CRM kontaktni centar, koji automatizira procese korisničke podrške, naplate potraživanja te upravljanja prodajnim prilikama u oblaku. Rješenjem su pokriveni scenariji dolaznih i odlaznih poziva te e-mailova.

U bilo kojem trenutku nudi detaljan uvid u prijašnje i trenutne pozive, e-mailove i druge komunikacijske kanale tvrtke. Uz to, omogućava analizu i upravljanje prikupljenim podacima, kojima gradi bazu znanja za optimizaciju prodajnih i marketinških aktivnosti.

Zašto je pogodan i za manje tvrtke? Zato što ga je moguće koristiti po načelu mjesečne pretplate, bez ugovorne obveze. Ne traži zasebnu infrastrukturu (poput, primjerice, telefonskih centrala) – dovoljan je pristup internetu – što znači kako poslovanje možete rasteretiti od početnih kapitalnih ulaganja u infrastrukturu ili ih preusmjeriti u druga područja poslovanja. Nešto što bi doista pomoglo daljnjem razvoju, zar ne?

Zanimaju vas detalji o prednostima Kontaktnog centra?

Zaposleni ste i nemate vremena detaljno proučavati uslugu? Neka vas kontaktiraju osobe zadužene za to i predstave rješenje baš prema vašim potrebama. Samo ostavite podatke. 

[yikes-mailchimp form=”6″]

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Tehnologija

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.

Intervju

Evo kako je hrvatska glazbena industrija pregovarala s Big Techom!

Dolazak Spotifya i drugih poznatih glazbenih servisa u Hrvatskoj povijesni su dani, ali njima su prethodile godine i godine pravnih pregovora sa samim servisima, kao i domaćih udruga koja štite prava svih sudionika. Upravo u tim pregovorima možemo pronaći lekcije za medijsku industriju koja trenutno vodi pregovore s Big Techom.

Izvještaj

Infobip Shift 2023: Kako pridonositi projektima otvorenog koda?

Zadnje retke s Infobip Shift 2023 konferencije posvećujemo ljudima i inicijativama vezanima uz open source (otvoreni kod).

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Zabava i zanimljivosti

Infobip Shift 2023: Od pive do savjeta za sreću, što su developeri dobili “ispod Peke”?

Infobip Shift iz godine u godinu potvrđuje kako zalužuje biti na popisu najboljih developerskih konferencija u Europi jer uspjevaju postići nešto teško - kvalitetan sadržaj svjetske razine predstaviti sa stilom u iskrenoj i pozitivnoj atmosferi.

Tvrtke i poslovanje

Tacta: Kako smo podržali digitalizaciju i ekspanziju kompanije koja danas ima 150 klinika

Izrada softvera po mjeri uvijek je kompleksan zadatak jer je potrebno dobro proučiti poslovne procese klijenta, odgovoriti na sadašnje potrebe, ali i uzeti u obzir njegove ambicije. Evo kako je Tacta to uspješno napravila za Lazeo, francusku kompaniju specijaliziranu za neinvazivnu estetsku medicinu.