
57hours Viktora Marohnića osigurao 2 milijuna dolara od Sabola, Mura i suosnivača Outfit7
Projekt je počeo kao interni startup u Fiveu, prošao dva pivota i danas raste kroz autentičan sadržaj na YouTubeu i blogu te osiguravanje zaista kvalitetnih klijenata svojim vodičima.
Osnivači 57hours su Viktor Marohnić, poznat po pokretanju digitalne agencije Five koju je Endava prošle godine akvizirala za 250 milijuna kuna i COO Perica Levatić koji je u Fiveu počeo kao product menadžer.
Radi se o proizvodu koji je protekao iz Five Labsa kroz koji je Five razmišljao o razvoju i investiciji u startupe, što je na kraju rezultiralo s 57hours koji je do današnjeg oblika došao nakon dva pivota o čemu je Perica pričao na RockPaperProduct konferenciji.
Domaći anđeli kao ključni investitori
57hours je investiciju od 2 milijuna dolara osigurao od fondova Feelsgood i dansko-švicarskog Nordic Eye (inače investitor i u Bellabeat), ali i niza hrvatskih i slovenskih anđela, među kojima se ističu:
- Damir Sabol, osnivač Photomatha, Microblinka i Iskona;
- Sandro Mur, osnivač Bellabeata;
- Maja Cooper i Jonathan Cooper, osnivači KlasikTV-a pri čemu je Jonathan zanimljiv, jer je vodio vjerojatno prvi fond koji je u regiji investirao u tehnološke tvrtke – Poteza Venturess iz Slovenije (koji je investirao i u GoHome Hrvoja Bujasa);
- Luka Abrus, Viktorov partner u agenciji Five koju je prošle godine preuzela Endava;
- Tajana Barančić, vlasnica Astra Poslovnog Inženjeringa i Mihovil Barančić, poduzetnik najpoznatiji kao anđeo investitor u niz startupa te suosnivač Zagrebačkog inkubatora poduzetništva
- Rok Zorko, suosnivač i VP of Product tvrtke Outfit7, jedne od najuspješnijih slovenskih tehnoloških tvrtki čije su Talking Tom postigle preko 6,5 milijardi preuzimanja širom svijeta.
- Silicon Gardens, fond koji okuplja najuspješnije slovenske tehnološke osnivače tvrtki poput Zemante, Studio Moderne i Outfit 7.
Od penjanja do producta za penjanje
Viktora i Pericu povezala je strast prema penjanju, otkud su se znali i prije nego što je Perica počeo raditi u Fiveu čiji inače prvi razgovor za posao – nije prošao, ali priču o tome ćete morati poslušati u podcastu u kojem pričamo i o:
- Zašto nisu bootstrappali i dalje, nego se odlučili za investiciju;
- Što je zapravo zaista autentičan sadržaj kojim korisnike privlače putem YouTube kanala, webinara i bloga;
- Važnost toga da privlače kvalitetne klijente svojim vodičima, kako bi ostali na platformi;
- Zašto je user acquisition danas skuplji od bilo koje tehnologije za razliku od nekada kad se većina kapitala trošila prvenstveno na razvoj;
- Važnost ključne, tzv. metrike sjeverne zvijezde kako bi se eksperimentima došlo do uspjeha;
- Kako su Viktor i Perica, koji su se znali s penjanja, postali partneri u startupu zahvaljujući hakiranju jednog penjačkog natjecanja.
Slušajte Netokracijin podcast i dalje putem bilo koje aplikacije za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta, Deezera i Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode.
Hvala Podcast Studiju što nas je ugostio!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.