Slovenski Outfit7, tvorac Talking Toma, prodan za milijardu eura?

Slovenski Outfit7, tvorac Talking Toma, prodan za milijardu eura?

Iako do sada još nije službeno potvrđeno, čini se da je udio slovenskoj tvrtki Outfit7, koja stoji iza aplikacija kao što je Talking Tom, prodan za milijardu eura Kinezima. Ako dođe do potvrde ove vijesti, to bi bio jedan od najvećih tehnoloških ‘exita’ na ovim prostorima.

talking-tom
Finance

Malo tko ne zna za aplikaciju Talking Tom, simpatičnog mačka koji iskrivljenim glasom ponavlja ono što govorite. Upravo je ona bila temelj koji je vodio prema onome o čemu se već spekulira mjesecima – iako još nije službeno potvrđeno, čini se da je udio u tvrtki Outfit7, koja stoji iza spomenute aplikacije i mnogih drugih, prodan za milijardu eura, prenosi Netokracija Slovenija i drugi slovenski mediji.

Tim tvrtke Outfit7 stoji iza 15 aplikacija s 5 likova, koje ukupno imaju 5,4 milijarde preuzimanja i 300 milijuna aktivnih korisnika, a prije nekoliko godina ostvarili su i suradnju s Disneyem. Sam Talking Tom je prema AppAnnie prošle godine proglašen kao jedna od najpreuzimanijih igara svih vremena za Android. U 2015. tvrtka je imala 108 milijuna eura prihoda, od čega 80 milijuna eura dobiti.

Tvrtku je 2009. godine osnovao Samo Login sa sedmoricom kolega inženjera, a u nju je uložio 200.000 eura, stečenih prodajom udjela u slovenskoj tražilici Najdi.si Telekomu Slovenije. Samo i njegova supruga Iza danas slove za najbogatiji slovenski par, a zajedno su od tvrtke za izradu aplikacija napravili pravo medijsko carstvo s podružnicama u 14 država. Sama tvrtka ima sjedište u Cipru, njome se upravlja iz Londona, dok podružnica u Ljubljani zapošljava oko 130 osoba.

Iz tvrtke za sada nisu ni potvrdili ni negirali glasine o kojima se sluša od jeseni, ali s obzirom na to da su medijski napisi postali sve glasniji, vjerujemo da će se uskoro oglasiti i službenim priopćenjem. Do tada, bacite oko na tehničku pozadinu priče o Talking Tomu koju smo poslušali u Ljubljani prije tri godine.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Deni

    Deni

    05. 01. 2017. u 5:39 pm Odgovori

    Uz čestitke osnivačima ide i moje beskrajno čuđenje kako tako banalne igrice poput Talking Toma ili onih od Nanobita mogu toliko zarađivati ili vrijediti. Pa takve su igrice bile popularne prije 15-20 godina kada je to bio vrh jer nije bilo bolje tehnologije. Pogledajte Nanobitove igrice, to je toliko banalno da nemožeš vjerovat.

    Čini se da ništa više nije kako je bilo i nitko ne može predvidjeti što je isplativo a što nije. Mora ti se posrećiti i pritom moraš zaboraviti sva dosadašnja proavila koja vrijede u poslovnom svijetu.

    Još jednom čestitke.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…