Iako do sada još nije službeno potvrđeno, čini se da je udio slovenskoj tvrtki Outfit7, koja stoji iza aplikacija kao što je Talking Tom, prodan za milijardu eura Kinezima. Ako dođe do potvrde ove vijesti, to bi bio jedan od najvećih tehnoloških ‘exita’ na ovim prostorima.

Malo tko ne zna za aplikaciju Talking Tom, simpatičnog mačka koji iskrivljenim glasom ponavlja ono što govorite. Upravo je ona bila temelj koji je vodio prema onome o čemu se već spekulira mjesecima – iako još nije službeno potvrđeno, čini se da je udio u tvrtki Outfit7, koja stoji iza spomenute aplikacije i mnogih drugih, prodan za milijardu eura, prenosi Netokracija Slovenija i drugi slovenski mediji.
Tim tvrtke Outfit7 stoji iza 15 aplikacija s 5 likova, koje ukupno imaju 5,4 milijarde preuzimanja i 300 milijuna aktivnih korisnika, a prije nekoliko godina ostvarili su i suradnju s Disneyem. Sam Talking Tom je prema AppAnnie prošle godine proglašen kao jedna od najpreuzimanijih igara svih vremena za Android. U 2015. tvrtka je imala 108 milijuna eura prihoda, od čega 80 milijuna eura dobiti.
Tvrtku je 2009. godine osnovao Samo Login sa sedmoricom kolega inženjera, a u nju je uložio 200.000 eura, stečenih prodajom udjela u slovenskoj tražilici Najdi.si Telekomu Slovenije. Samo i njegova supruga Iza danas slove za najbogatiji slovenski par, a zajedno su od tvrtke za izradu aplikacija napravili pravo medijsko carstvo s podružnicama u 14 država. Sama tvrtka ima sjedište u Cipru, njome se upravlja iz Londona, dok podružnica u Ljubljani zapošljava oko 130 osoba.
Iz tvrtke za sada nisu ni potvrdili ni negirali glasine o kojima se sluša od jeseni, ali s obzirom na to da su medijski napisi postali sve glasniji, vjerujemo da će se uskoro oglasiti i službenim priopćenjem. Do tada, bacite oko na tehničku pozadinu priče o Talking Tomu koju smo poslušali u Ljubljani prije tri godine.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Deni
05. 01. 2017. u 5:39 pm
Uz čestitke osnivačima ide i moje beskrajno čuđenje kako tako banalne igrice poput Talking Toma ili onih od Nanobita mogu toliko zarađivati ili vrijediti. Pa takve su igrice bile popularne prije 15-20 godina kada je to bio vrh jer nije bilo bolje tehnologije. Pogledajte Nanobitove igrice, to je toliko banalno da nemožeš vjerovat.
Čini se da ništa više nije kako je bilo i nitko ne može predvidjeti što je isplativo a što nije. Mora ti se posrećiti i pritom moraš zaboraviti sva dosadašnja proavila koja vrijede u poslovnom svijetu.
Još jednom čestitke.