Slovenski Outfit7, tvorac Talking Toma, prodan za milijardu eura?

Slovenski Outfit7, tvorac Talking Toma, prodan za milijardu eura?

Iako do sada još nije službeno potvrđeno, čini se da je udio slovenskoj tvrtki Outfit7, koja stoji iza aplikacija kao što je Talking Tom, prodan za milijardu eura Kinezima. Ako dođe do potvrde ove vijesti, to bi bio jedan od najvećih tehnoloških ‘exita’ na ovim prostorima.

talking-tom
Finance

Malo tko ne zna za aplikaciju Talking Tom, simpatičnog mačka koji iskrivljenim glasom ponavlja ono što govorite. Upravo je ona bila temelj koji je vodio prema onome o čemu se već spekulira mjesecima – iako još nije službeno potvrđeno, čini se da je udio u tvrtki Outfit7, koja stoji iza spomenute aplikacije i mnogih drugih, prodan za milijardu eura, prenosi Netokracija Slovenija i drugi slovenski mediji.

Tim tvrtke Outfit7 stoji iza 15 aplikacija s 5 likova, koje ukupno imaju 5,4 milijarde preuzimanja i 300 milijuna aktivnih korisnika, a prije nekoliko godina ostvarili su i suradnju s Disneyem. Sam Talking Tom je prema AppAnnie prošle godine proglašen kao jedna od najpreuzimanijih igara svih vremena za Android. U 2015. tvrtka je imala 108 milijuna eura prihoda, od čega 80 milijuna eura dobiti.

Tvrtku je 2009. godine osnovao Samo Login sa sedmoricom kolega inženjera, a u nju je uložio 200.000 eura, stečenih prodajom udjela u slovenskoj tražilici Najdi.si Telekomu Slovenije. Samo i njegova supruga Iza danas slove za najbogatiji slovenski par, a zajedno su od tvrtke za izradu aplikacija napravili pravo medijsko carstvo s podružnicama u 14 država. Sama tvrtka ima sjedište u Cipru, njome se upravlja iz Londona, dok podružnica u Ljubljani zapošljava oko 130 osoba.

Iz tvrtke za sada nisu ni potvrdili ni negirali glasine o kojima se sluša od jeseni, ali s obzirom na to da su medijski napisi postali sve glasniji, vjerujemo da će se uskoro oglasiti i službenim priopćenjem. Do tada, bacite oko na tehničku pozadinu priče o Talking Tomu koju smo poslušali u Ljubljani prije tri godine.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Deni

    Deni

    05. 01. 2017. u 5:39 pm Odgovori

    Uz čestitke osnivačima ide i moje beskrajno čuđenje kako tako banalne igrice poput Talking Toma ili onih od Nanobita mogu toliko zarađivati ili vrijediti. Pa takve su igrice bile popularne prije 15-20 godina kada je to bio vrh jer nije bilo bolje tehnologije. Pogledajte Nanobitove igrice, to je toliko banalno da nemožeš vjerovat.

    Čini se da ništa više nije kako je bilo i nitko ne može predvidjeti što je isplativo a što nije. Mora ti se posrećiti i pritom moraš zaboraviti sva dosadašnja proavila koja vrijede u poslovnom svijetu.

    Još jednom čestitke.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Što ste propustili

Panel

Što Infobip, ReversingLabs i Syntio uče studente na FER-u?

S poznatim hrvatskim tvrtkama razgovaramo o njihovim "vještinama" na FER-u: od osnova kako su koncipirali kurikulum kolegija i što bi savjetovali drugima koji planiraju isto, do toga što im je bio prioritet prenijeti studentima u vezi njihovog područja rada i kako su se polaznici snašli s pojedinom materijom.

Tvrtke i poslovanje

Matija Nakić: Kako u krizi privući investitore i velike klijente, a kako veteranski kadar?

U novoj epizodi Netokracija podcasta, o građenju odnosa s investitorima, privlačenju veterana u tim i investicijskoj klimi iz perspektive jednog startupa pričamo sa su-osnivačicom Farseera, Matijom Nakić.

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.

Panel

Je li doktorski studij korak na koji se isplati odvažiti – dok radite?

Ivan, Petar, Tomislav i Goran iz Poslovne inteligencije opisali su nam svoj put do doktorske titule: zašto su upisali doktorski studij, što im je pomoglo kad je bilo najteže te koliko im je na kraju donio znanja koja danas mogu koristiti na poslu.

Mobilne aplikacije

Zašto (i) Spotify želi postati TikTok?

Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?

Digitalni marketing

ChatGPT je novi marketinški mesija. Ili?

Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.