Tko vlada društvenim mrežama? Žene!

Tko vlada društvenim mrežama? Žene!

Dan žena odličan je trenutak za promjenu percepcije o ženama, na jednu višu razinu. Naime, nedavna istraživanja opet su pokazala da su žene i dalje vladari društvenih mreža. Pa, draga gospodo, vrijeme je da se uhvatite u koštac s time ili se kanite ćorava posla! :) Donosimo infografiku Alexa Hillsberga iz Finances Online, kojom je slikovito objašnjeno kako su žene i dalje u vodstvu na društvenim mrežama, prikazavši kristalno jasnu poruku, na koje se potrošače tehnološki brendovi trebaju bolje usredotočiti – žene!

zene drustvene mreze

Kome još treba dosadno cvijeće, srčeka ili večera? Ženama očigledno ne! Dan žena odličan je trenutak za promjenu percepcije o ženama, na jednu višu razinu. Naime, nedavna istraživanja opet su pokazala da su žene i dalje vladari društvenih mreža. Pa, draga gospodo, vrijeme je da se uhvatite u koštac s time ili se kanite ćorava posla! 🙂

A sada zaozbiljno – prije nekoliko dana, objavljena je zanimljiva infografika na stranici Social Media TodaySharn Kandola podijelila je infografiku Alexa Hillsberga iz Finances Online, kojom je slikovito objašnjeno kako su žene i dalje u vodstvu na društvenim mrežama, prikazavši kristalno jasnu poruku na koje se potrošače, tehnološki brendovi trebaju bolje usredotočiti – žene!

Podaci ne lažu

Prema prikazanoj infografici, žene češće, ali i na različite načine, koriste društvene mreže. 76% korisnika Facebooka su žene, a čak smo i u maloj prednosti na Twitteru. Također, odavno je poznato kako su korisnici Pinteresta uglavnom žene (33%) u odnosu na smiješnih 8% muškaraca (ostatak je vjerojatno nepoznat). Znači li to da muškarci ne reagiraju na slikovne prikaze ili su jednostavno ne mare za social trendove?

Infografika o ženama na društvenim mrežama (Alex Hillsberg iz Finances Online)

Žene su kreativne, muškarci su dosadni?

Zanimljivo je vidjeti brojku koja potvrđuje da je LinkedIn još uvijek “muška” društvena mreža, ali to je bilo i za očekivati. Brian Carter, stručnjak za marketing na društvenim mrežama, u nedavnom je intervjuu za Netokraciju dao svoj profesionalni osvrt:

LinkedIn je poput Dwighta Schrutea, NBC-jevog geeky komedijaša – vrlo ozbiljan i nimalo zabavan.

LinkedIn je poput Dwighta Schrutea, kaže Brian
LinkedIn je poput Dwighta Schrutea, kaže Brian Carter.

Pa sad, recite dame, tko bi uopće htio “vladati” ovakvim frajerom?! 🙂

Zato momci, zadržite svoj LinkedIn, ali budite oprezni jer ste u prednosti od svega 5%. Ispadate iz igre čim se Dwight pretvori u Brada.

Pametni telefoni za pametne žene

S obzirom da češće pratimo vijesti putem interneta, da nam je interakcija s brendovima na društvenim mrežama na zavidnom nivou, a korištenje pametnih telefona čini nas top ciljanom skupinom, vrijeme je da brendovi pojačaju proizvodnju svojih proizvoda/uređaja kroz (figurativno rečeno) crvene, ružičaste, zlatne i ljubičaste boje… Za početak.

U svijetu muškaraca…vladaju žene!

I  sad kad je prošao onaj prvi šok u kojem ste opet nokautirani s društvenih mreža, dajte da ukratko rezimiramo trenutnu situaciju:

  1. Žene rađaju (pokušajte se boriti s tom činjenicom).
  2. Žene (također) zarađuju.
  3. Žene (također) voze.
  4. Žene (također) podižu djecu.
  5. Ženama više nije potreban muškarac da bi začele dijete (odnosno, ne cijeli muškarac).
  6. Žene se (također) obrazuju.
  7. Žene su poduzetnice.
  8. Žene vladaju u svijetu pametnih telefona.
  9. Žene vladaju društvenim mrežama!

Gospodo, reći ću vam ovo nježno i polako: Opet smo vas nokautirale! Možete li se ustati, obrisati i zaželjeti nam sretan Dan žena? 

like

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Digitalni mediji

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Programiranje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?