
Viktor Marohnić: Investicije vas mogu zavaravati, a u Hrvatskoj nam nedostaje “product” menadžera!
Viktor u Netokracija Podcastu otkriva zašto vas investicija može zavaravati, kako Five danas "pitcha", ali i kako zaposliti Amerikanca u New Yorku.
Viktora Marohnića znam od početaka tvrtke nekad poznate kao Pet minuta, koja je među prvima krenula s razvojem mobilnih aplikacija i tako dogurala do konačne 250 milijuna kuna vrijedne akvizicije od strane globalne IT grupacije Endava.
Iako se Viktor još prije 10 godina preselio u New York kako bi vodio tamošnji ured Fivea, ali i njihovog digitalnog proizvoda Shoutema, imao je prilike doći na intervju u Podcast Studio.
Od Pet minuta do Fivea, Shoutema i 57hours
Dotaknuli smo se ne samo dosadašnjeg Fiveovog razvoja, nego i što nove agencije, startupi i digitalci mogu naučiti iz njihovog iskustva, uključujući:
- Kako je pivotiranje Viktoru moglo uštedjeti 10 godina života;
- Iako su prije 10 godina osigurali 1,2 milijuna dolara za Shoutem od RSG Capitala, zašto smatra da vas investicije mogu zavaravati;
- Zašto smatra da je Damir Sabol dobro organizirao svoje investicije za Photomath, ne tražeći više kapitala nego što je potrebno;
- Shoutemov put od platforme za “Twittere za konje” do današnjeg razvoja u kojem je Viktor pokušao što bolje se odmaknuti od izravnog vodstva;
- Kako Five koristi predloške za svoje pitcheve koji su nekada bili za projekte u vrijednosti 6 tisuća dolara, a danas ne gledaju projekte ispod 200 tisuća dolara;
- Zašto nikada nije bilo teže pokrenuti digitalnu agenciju u Hrvatskoj, a model gdje rasteš s brojem ljudi i malim profitnim marginama nije održiv;
- Nedostatak talenta za razvoj proizvoda u Hrvatskoj – Viktor smatra da se možete educirati za growth marketing, ali product menadžeri trebaju iskustva!
Slušajte Netokracijin podcast i dalje putem bilo koje aplikacije za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta, Deezera i Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode.
Hvala Podcast Studiju što nas je ugostio!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.