‘Ako igraš nasilne video igre i sam ćeš postati nasilan!’, reče meni starija gospođa prolazeći pored legendarne igraonice ‘Dača’ koja je tih devedesetih okupljala klince iz kraja. Petnaest godina kasnije i još uvek nisam ubio čoveka, ali čini mi se da se ponovo vrtimo oko onog poznatog pitanja – da li video igre izazivaju nasilje? Pa hajde da demistifikujemo par stvari.
Postaju li deca nasilna zbog video igara koje igraju ili pak ključnu ulogu igra okruženje u kojem odrastaju? Da li je zaista potreban javni linč protiv igraonica koje postaju “dinosaurusi”, a koje su nam tokom godina podarile toliko nezaboravnih trenutaka?
Štaviše, škole u Velikoj Britaniji sada mogu prijaviti policiju roditelje čija deca igraju igre kao što su GTA, Call of Duty, te Counter Strike. Složićete se, ovo nije pravi odgovor. Koliko zapravo video igre utiču na ponašanje dece i zbog čega je bitnije okruženje u kojem odrastaju, pročitajte u kolumni objavljenoj na Netokracija.rs u okviru rubrike Gamingokracija!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.