Digitalni doručak #3: Uz Wolt, KEKSPay i Infobip otkrivamo kako i u krizi dobro korisničko iskustvo može privući nove korisnike

Digitalni doručak #3: Uz Wolt, KEKSPay i Infobip otkrivamo kako i u krizi dobro korisničko iskustvo može privući nove korisnike

Skuhajte kavu i ugodno se smjestite jer stiže nam treće izdanje Digitalnog doručka posvećenog korisničkom iskustvu. Uz domaće i strane stručnjake razgovaramo kako ispolirati CX u kriznim vremenima.

Nakon dva uspješna izdanja Digitalnog doručka na kojima smo razgovarali o životu agencija u krizi i izazovima interne komunikacije, okrećemo se trećem izdanju u suradnji s Peekatorom, a koje će biti posvećeno još jednoj gorućoj temi digitalnog društva: korisničkom iskustvu. Naravno, kao i do sada o CX-u ćemo govoriti u kontekstu krize, a saznat ćemo kako se tvrtke mogu prilagoditi i pomoći korisnicima dok u isto vrijeme pomažu same sebi.

Zašto baš CX?

U doba krize uzrokovane novim koronavirusom sve tvrtke nastoje se prilagoditi najbolje što mogu. Ipak, ova posve nova situacija izuzetno je velik izazov za velike i male tvrtke koje uz sve moraju preživjeti. No, empatija i briga o korisnicima danas može se uvelike pokazati isplativom kada ova kriza konačno bude iza nas.

Prema prošlogodišnjem istraživanju tvrtke Peekator, za korisničko iskustvo domaće banke, retail i bezalkoholna pića zaslužile su tek ocjenu 3. Očito je dobar CX izazov sam po sebi i kada vam ne prijeti kriza poput Velike gospodarske depresije 30-ih. Stoga smo okupili domaće i strane stručnjake kako bi odgovorili na to:

  • Kako čak i u krizi kroz dobar CX tvrtke može privući nove korisnike?
  • Kako tvrtke mogu iskoristiti priliku da se prilagode i poboljšaju s obzirom na to da se sada stvaraju nove korisničke navike?
  • Je li se CX promijenio s obzirom na rad od doma i izolaciju?

Doručak će započeti prezentacijom Marina Mrše sa savjetima na što se treba koncentrirati kako biste pružili najbolji CX u doba (i nakon) korona krize, a potom ćemo poslušati panel raspravu u potrazi za odgovorima u kojoj će sudjelovati voditelj tima za digitalnu transformaciju KEKS Paya Dejan Donev, Key account manager u tvrtki AdScanner Karla Kovač, Operations manager u Woltu Martin Verschuijl, direktorica globalnog marketinga Infobipa Sanja Buterin, osnivač Peekatora Marin Mrša i Netokracijin Ivan Brezak Brkan. 

Zajedno u raspravi 29. svibnja ovi stručnjaci će analizirati dobre prakse, ali i ponuditi rješenja za one situacije u kojima ne znate kako biste se najbolje snašli. Sudionici panela dolaze iz tvrtki svih veličina, od startupa Peekator koji se bavi upravo analizom korisničkog iskustva pa sve do jedne od najpoznatijih domaćih tvrtki Infobipa koja zapošljava programere na gotovo svim kontinentima.

Kako se prijaviti na događaj?

U petak, 29. svibnja krećemo na Zoomu u 10 ujutro, a sve što vi trebate napraviti da biste iz prvog reda pratili predavanje i panel raspravu je prijaviti se besplatno putem službene stranice događaja. Svoj dolazak potvrdite i na Facebooku gdje ćete također moći pratiti Digitalni doručak, ako želite više opcija.

I dobra vijest za kraj. Iako je virtualni događaj i ne morate praktički nigdje ići dalje od svog stola i laptopa, Wolt je za prvih 100 prijavljenih pripremio kodove s popustom od 30kn, koji će vjerujemo dobro doći za posliće po gradu prije i nakon panela.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…