
Sidekickr TV: Kako izgleda nova televizijska aplikacija pokretača zagrebačkog Wall of Tweetsa
Čini se da je danas dan UX Passiona, s obzirom da je nakon otkrivanja da će njihov Wall of Tweets podržavati prvu američku predsjedničku debatu sljedećih izbora, CEO Vibor Cipan u sklopu WebUp natjecanja na WebFest.Me konferenciji predstavio kako će izgledati njihovo sljedeće rješenje: Sidekickr TV. Sidekickr TV je tzv. second screen aplikacija koja će nuditi alternativu navodno pametnim televizorima, namijenjena mobilnim telefonima, tabletima, ali i računalima. Screenshote, ako niste na WebFestu, pogledajte prvo - na Netokraciji.

Čini se da je danas dan UX Passiona, s obzirom da je nakon otkrivanja da će njihov Wall of Tweets podržavati prvu američku predsjedničku debatu sljedećih izbora, CEO Vibor Cipan u sklopu WebUp natjecanja na WebFest.Me konferenciji predstavio kako će izgledati njihovo sljedeće rješenje: Sidekickr TV. Sidekickr TV je tzv. second screen aplikacija koja će nuditi alternativu navodno pametnim televizorima, namijenjena mobilnim telefonima, tabletima, ali i računalima. Screenshote, ako niste na WebFestu, pogledajte prvo – na Netokraciji.
Cipan je u sklopu pitcha naglasio kako su htjeli otkriti što korisnici zaista žele, zaključujući kako su to kupovanje, posebni sadržaji, više informacija te podjela informacija s prijateljima na društvenim mrežama. Naglašava kako žele svoje rješenje prodati tvrtkama koja nude “pametna” tv rješenja poput primjerice MAXtva ili Bneta u Hrvatskoj, posebice s obzirom da s time imaju prijašnjeg iskustva.
Najveći izazov s obzirom da rade grafička sučellja bilo je sučelje i UX Passion je svoj intelektualni kapital odlučio usmjeriti na Sidekickr TV. Koncept aplikacije Cipan dodatno objašnjava za netokrate:
Počeli smo s idejom koja je direktno inspirirana s rezultatima našeg višemjesečnog istraživanja želja i potreba korisnika. Međutim, put od samih brojeva i podataka do sučelja je vrlo dugotrajan. Mi se kladimo na veliku stvar i dovođenje novog sučelja na TV, a koje nije samo obična kopija nekog tablet-like sučelja, što je danas praksa i nešto što “Smart TV” uređaji rade. Tu je i stvar osobne misije – Smart TV uređaji danas uopće nisu “smart”. Kako napraviti zaista ultimativno korisničko iskustvo koje se uklapa u korisničke navike i stvara nove je veliki izazov. Darko Čengija, naš glavni informacijski arhitekt i Antun Debak, naš kreativni direktor su zaista imali mnogo posla. Međutim, ne treba zaboraviti da je to ekipa koja je izgradila glazbene, video i filmske aplikacije koje se koriste među, doslovno, stotinama milijuna korisnika. Novo sučelje, novi medij, a opet izazovi da se rješnje mora moći prikazivati na svim zaslonima, na svim platformama je ultimativni UX izazov. Stvar nije savršena, ali, da parafraziram pokojnog Jobsa, “We finally cracked it!”
Pogledajte kako Sidekickr izgleda u nastavku:



Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari