Rails Girls Zagreb, besplatna radionica programiranja u Rubyu održala se ovog vikenda, točnije u petak i subotu u Zagrebu u prostorijama Hrvatske gospodarske komore gdje je više od 50 sudionica s različitim stupnjem predznanja došlo bolje razumijeti Ruby on Rails - a napravile su i svoje prve internetske aplikacije.

Rails Girls Zagreb, besplatna radionica programiranja u Rubyu održala se ovog vikenda, točnije u petak i subotu u Zagrebu u prostorijama Hrvatske gospodarske komore gdje je više od 50 sudionica s različitim stupnjem predznanja došlo bolje razumijeti Ruby on Rails – a napravile su i svoje prve internetske aplikacije.
Razlog prijavljivanja na ovakvo okupljanje se može svesti na jedan glavni razlog – nedostatak kvalitetnih mentora i mentorica uz čiji rad shvaćanje razvojnog procesa ide daleko brže i jednostavnije, što se pokazalo točnim tokom vikenda. Lucija Gregov, glavna organizatorica Rails Girls objasnila je kako je interes bio daleko veći – čak 415 prijavljenih osoba, a mjesta je bilo za samo 50:
Izbor 50-ak sudionica i sudionika koje smo mogli primiti je bio iznimno težak s obzirom na to da se konačan broj prijava popeo na 415. Tijekom cijele radionice sudjelovalo je 16 mentora odnosno mentorica koji su bili oduševljeni motivacijom djevojaka. Zaista smo zadovoljni s odrađenim te smo primili niz prijedloga koje ćemo pokušati uvažiti kako bismo organizirali još radionica. Jedan od naših mentora je ovom prilikom stigao i iz Finske te je time stigla i međunarodna potpora našoj organizaciji.
Svakako se zahvaljujem i ostalim kolegicama i kolegama koji su uložili svoje slobodno vrijeme i bez kojih ovo ne bi bilo moguće, a to su Mislav Marohnić, Ivana Vasilj, Bojana Mandić, Tomislav Capan, Tomislav Car, Bruno Sutić, Filip Defar, Branimir Šloser, Nur Sah Ketene, Renato Kaćera, Ivan Lučev, Josip Bišćan, Davor Runje, Nikola Šantić, Željko Kunica, Goran Pizent i Nikola Kapravljević.
Mislav Marohnić koji ima dugogodišnje iskustvo s Rails frameworkom vodio je sve kroz izradu internetske aplikacije u RoR-u. Sudionice i sudionici bili su podijeljeni za rad u grupama od pet članica odnosno članova te je svaka grupa imala dodijeljenu mentoricu odnosno mentora koja/i je cijelo vrijeme bila/o na raspolaganju za sva dodatna pitanja.
Više o samom događanju saznajte na Rails Girls Zagreb, a niže pogledajte fotografije s događanja (klik za veću fotku)
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Nenad
22. 10. 2012. u 5:08 pm
Kad vidim toliko “geeketa” na jednom mjestu sav se nekako, khm, khm, jelte…..
Šalu na stranu svaka čast curama i ženama. Fali u ovom poslu cura, djevojaka i žena. Go girls, go.
Zlatko Turkalj
22. 10. 2012. u 8:28 pm
Bravo cure, i po uzoru na Berlinske geekette http://berlingeekettes.com/ ajde lijepo pokrenut malu i brzo rastuću zajednicu. #crokette 🙂
drGspot
23. 10. 2012. u 10:01 am
power also & to the linux chix 😀
http://eclectictechcarnival.org/sites/all/themes/etc_zen/images/header_bg.png
http://saturn.ffzg.hr/razmjenavjestina/index.cgi?klaudiostefancicsvakodnevnedovitljivostikakoohrabritizenedakoristelinux
http://tldp.org/HOWTO/Encourage-Women-Linux-HOWTO/index.html