Linkokracija: Google Weddings vam organizira vjenčanje, a Agencija internetske medije
Prošli tjedan smo se uvelike bavili temama koje volimo na Internetu, kako na Netokraciji tako i na Twitteru gdje ste nam i vi slali svoje ideje za zgodne internetske fenomene i aplikacije.

Prošli tjedan smo se uvelike bavili temama koje volimo na Internetu, kako na Netokraciji tako i na Twitteru gdje ste nam i vi slali svoje ideje za zgodne internetske fenomene i aplikacije.
Netokracija
Članke možete pratiti putem naše Facebook fan stranice ili Twitter profila:
- Google Weddings je web stranica koja okupljanjem raznih alata objašnjava kako njima možete organizirati svoje vjenčanje;
- IBM-ovo umjetno inteligentno računalo, Watson, razumije engleski i pobijedilo je svoje ljudske suparnike u Izazovu;
- Agencija za elektroničke medije i dalje nije sigurna komu će naplatiti “porez”, ali čini se da će to biti najpopularniji “portali”;
- Od tzv. instant messengera najradije se sjećamo ICQ-a, MSN-a i Google Talka koje i danas koristimo – naravno ovisno o ukusu;
- Napokon znamo kako će izgledati Firefox 5;
- Twitter je odlučio suspendirati aplikacije Twidroyd i UberTwitter i korisnici nisu bili nimalo oduševljeni;
- Igor Čanadi i njegovi kolege s FER-a otkrili su nam kako otići na praksu u Facebook.
Feat.
Common people, piše Tomaž Štolfa
While endless debates about OS-es, development environments, programming tools and more were being discussed among experts none of the real users seemed to care.
RSS i redistribucija sadržaja, piše Ilija Studen
To što je neko omogućio praćenje novog materijala na sajtu time što je dodao RSS feed ne čini sam sadržaj automatski dostupnim za redistribuciju – za to vam treba pismeno odobrenje autora, osim u situaciji kada uz sadržaj nije navedeno da je dostupan pod licencom koja dozvoljava redistribuciju.
Zemlja bez Facebooka, Amazona i eBaya, piše Marko Rakar
Zamislite situaciju da ste prije koju godinu odlučili osnovati Facebook? Ta ideja s ove perspektive se zasigurno čini suludom, no jedan od članova same jezgre Facebook tima bio je i jedan zagrepčan koji je možda mogao natjerati Zuckerberga da svoje operacije počne razvijati u Hrvatskoj. Zamislite sada situaciju da se Mark Zuckerberg pojavi na šalteru hitro.hr-a i zatraži registraciju tvrtke koja se zove Facebook?
Nažalost, ne bi otišao dalje od tog šaltera iz jednostavnog razloga što Zakon o trgovačkim društvima eksplicitno zabranjuje tuđice u imenima trgovačkih društava i dopuštena su samo hrvatska imena i riječi iz mrtvih jezika.
Toliko za ovaj tjedan. Pokazalo se i malo sunca stoga nadam se da vam je nedjelja ugodna! Imate kakvih želja što se tema tiče?
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Nino Kristofić
20. 02. 2011. u 9:37 pm
Možda bi interesantna tema bila: newsgrupe 🙂