Prije dva dana predsjednički kandidati predali su potpise kojima podupiru svoju kandidaturu, a u nadolazećem periodu, do izlaska na birališta 28.12. osim božićnih hitova naslušat ćemo se i predizbornih priča.

No koliko smo zapravo predsjedničkim izborima (ne)zaokupljeni i koliko o njima pričamo pokazuje nam Degordian putem svog Mediatoolkita, kroz analizu online medija pred predsjedničke izbore.
Iako društvene mreže vole rasprave o politici, o predsjedničkim se izborima još nisu razbrbljale. Najviše se kandidate spominje na webu, što ima smisla s obzirom na to da su izbori dobro medijski popraćeni, a Twitter je kao i obično aktivniji kada je riječ o političkim raspravama, i to četiri puta više od Facebooka.
Najviše se spominje Josipović, no treba uzeti u obzir da se o njemu priča i kao o kandidatu te kao predsjedniku koji je trenutno na funkciji. Najčešće se u pozitivnom kontekstu spominje Kujundžić, slijede ga Grabar Kitarović i Sinčić, a Josipovićevo se ime najviše spominje uz neutralne izjave.
Zajednički je pak nazivnik svima da su nam u tjedan dana dosadili i da o njima sve manje pričamo što se više bliže izbori. Što još možete saznati o izborima na društvenim mrežama, pogledajte u infografici:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari