Ovo su timovi koji se bore za pobjedu na Idea Knockoutu

Idea Knockout 2016: Ovo su timovi koji se bore za put na CES u Las Vegasu

Upoznajte 18 timova koji se 29. rujna u Zagrebu natječu u tehnološkim idejama za put u Las Vegas na Consumer Electronics Show.

Na natjecanju Idea Knockout između 18 timova odlučit će se pobjednik koji odlazi u Las Vegas na CES.
Na natjecanju Idea Knockout između 18 timova odlučit će se pobjednik koji odlazi u Las Vegas na CES.

U četvrtak, 29. rujna, bit će izabrani hrvatski izlagači na CES-u, svjetskom sajmu tehnologije. Idea Knockout 2016, u kojem će se za odlazak u Las Vegas boriti 18 timova, održat će se u Kinu Europa s početkom u 10 sati, a svi zainteresirani moći će besplatno navijati za svoje favorite, “rešetati” natjecatelje pitanjima te uživati u događanju koje priređuje Bug. O pobjednicima će odlučiti žiri koji će ostati u tajnosti do početka samoga natjecanja, a timovi koji će svojom idejom pokušati nokautirati ostale natjecatelje su sljedeći:

  1. STEMI

STEMI je platforma za učenje “na zahtjev” koja kao prvi proizvod donosi Hexapod Robota – igračku-robota koju djeca moraju sama sastaviti kako bi njime mogla upravljati mobitelom. Na taj način djeca kroz igru razvijaju vještine iz STEM područja.

  1. Canelio

Aplikacija za trening kućnih ljubimaca koja sadrži statistiku, povezana je s posebno izrađenim klikerom (fizički uređaj star 30 godina i validiran svuda u svijetu), a u ovom slučaju prilagođenom aplikaciji. Canelio je ove godine proglašen pobjednikom Microsoftove Software StartUp akademije, o čemu smo pisali na Netokraciji.

  1. Smart Lumies

Smart Lumies je spoj virtualnog i stvarnog svijeta za djecu između 5 i 15 godina. Prvi proizvod, Smart Lumies Q su kocke na kojima se igre biraju kao kod Nintenda, modularne su kao Lego kockice, a sve podržava aplikacija za kreiranje vlastitih igara i praćenje uspjeha.

  1. MyBrushies

MyBrushies je uređaj za četkicu za zube povezan s pametnim telefonom zahvaljujući kojem se pranje zubiju pretvara u dječju igru, a pobjeda u igri se ostvaruje četkanjem ispravnom brzinom i na ispravan način.

  1. GammaChef

GammaChef je automatski kuhar. On nije robot u ljudskom obliku, već pragmatični automatizirani kućanski aparat koji donosi kulinarstvo 21. stoljeća u naše kuhinje.

  1. Visiobike VCB

Koncept povezanog baterijskog paketa za električne bicikle pod imenom VCB koristi Bluetooth i GSM modul kako bi korisniku pružio uvid u status baterijskog paketa kao i električnog bicikla u kojem se nalazi. VCB sve podatke šalje u cloud sustav gdje korisnik može vidjeti sve statističke podatke o upotrebi kao i trenutnu lokaciju VCB-a. Također, proizvođačima je po prvi puta omogućen uvid u stanje cijele serije proizvoda u stvarnom vremenu.

  1. Antiteza

Aplikacija pod nazivom Midway koja služi za promociju i plasman ekološki uzgojenih prehrambenih proizvoda malih gospodarstvenika.

  1. Bookcoverpedia

Bookcoverpedia je napredan online sustav za automatiziranu izradu naslovnih stranica knjiga, na temelju osnovnih podataka poput naslova, imena autora i naziva izdavača.

  1. IZZY

Ideja iza tima Izzy temelji se na brendiranim tipkovnicama koje predstavljaju sportske klubove, muzičare, političke stranke i slično te na činjenici da je tipkovnica najkorištenija aplikacija na najkorištenijem uređaju današnjice, a uopće nije marketinški iskorištena.

  1. Clockwork Briefcase

Clockwork Briefcase je društvena igra demontiranja fizičke, elektronske bombe koja se nalazi u koferu.

  1. GuitarFriend

GuitarFriend je uređaj koji osobama s privremenim ili trajnim invaliditetom omogućuje sviranje gitare. Koristi se tako da se pričvrsti za gitaru, na području rezonantne kutije
instrumenta, te zamjenjuje jednu ruku i omogućuje korisniku sviranje.

  1. Juvo – Home Friend

Juvo – Home Friend je domaći startup o kojem smo već pisali na Netokraciji. Oni će predstaviti rješenje iz područja Interneta stvari (IoT) koje se sastoji od pametnih senzora, Bluetooth narukvica, plišane igračke sa zvučnikom i mobilne aplikacije. Namijenjeno je roditeljima male djece, djece s posebnim potrebama ili djece s poteškoćama u razvoju. Pametni senzori, koji su postavljeni na ključna mjesta u kućanstvu (kuhinja, kupaona, izlazna vrata, balkon), obavještavaju roditelje ako im se dijete približi, šalju prikupljene podatke na mobilnu aplikaciju i aktiviraju alarm unutar plišane igračke da djetetu zaokupe pažnju do pojave roditelja.

  1. Gooma

Aplikacija je zamišljena da bude savršeni suputnik na poslovnim putovanjima. Planira vašu rutu, bilježi troškove, brine se o voznom parku i svim sitnim detaljima na poslovnom putovanju.

  1. Gigley

Gigley je mobilna aplikacija koja štedi vrijeme korisnika – putem nje se mogu pronaći osobe koje bi obavljale sitnije poslove, “gigove”. Također, omogućuje drugoj strani da pronađe kratkoročni posao.

  1. Hatch!

Prvi otvoreni koalicijski sustav nagrađivanja kupaca i centralne ponude, prednosti i povlastice za krajnje korisnike.

  1. Nanodiy

Projekt Nanodiy je nova tehnologija tiska na tekstil. Osmišljena je na način da pomoću uredskog printera svatko može izraditi postojan otisak i time sam izrađivati svoje materijale ili s iznimno malo ulaganja pokrenuti vlastiti posao.

  1. Cadence

Cadence je digitalna asistentica za Windowse (poput Cortane) koja osim komunikacije i pronalaženja rješenja može činiti mnoge kompleksne operacije kao što su slanje SMS-ova, mailova i slično.

  1. CSGStudio

CSGStudio je program za 3D modeliranje koji se zasniva na boolean operacijama.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Prikaz

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Sponzorirano

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?