Green Future traži najbolje ekološke ideje koje će nagraditi s 10.000 eura

Green Future traži najbolje ekološke ideje koje će nagraditi s 10.000 eura

10 startupa dobit će priliku predstaviti svoju ideju žiriju i osvojiti 10,000 eura. Uz nagrade i stručne savjete, pruža im se mogućnost umrežavanja s velikim tvrtkama iz industrije te potencijalnim investitorima.

Već drugu godinu, početkom lipnja, Green Future organizira konferenciju o ekologiji, energiji i pametnim gradovima u splitskom HNK-u, u sklopu koje će biti održan i Startup Challenge za tvrtke koje razvijaju inovativna rješenja u području održivog razvoja. Osim unosne glavne nagrade koja iznosi 10,000 dolara, tu je ponovo i Green Communication Awards koje dodjeljuje Infobip za svoje proizvode i usluge u iznosu 100 tisuća eura.

Green Future Startup Challenge 2023 omogućit će predstavnicima deset startupa da predstave svoje eko-ideje žiriju, a uz nagrade i stručne savjete, pruža im se mogućnost umrežavanja s titanima industrije te potencijalnim investitorima. Koncept natjecanja hvale i prošlogodišnji pobjednici, s kojima smo imali priliku razgovarati ususret konferenciji.

Green Future konferencija – mjesto gdje se green tech startup može pokazati

Prvo mjesto na prošlogodišnjem Startup Challengeu osvojio je Climatig, startup koji prognozira klimatske rizike. Duško Radulović, CEO Climatiga, bio je iznenađen pozitivnom energijom predavača, sudionika i samih organizatora koji žele napraviti nešto za dobrobit okolišnih i klimatskih ciljeva. Uz to, na natjecanju ih je čekala dobro uhodana konkurencija:

Natjecanje na Startup Challengeu je bilo izazovno. Nama je to bilo prvo natjecanje i izlazak u javnost nakon 3 godine istraživanja i razvoja u Climate Tech sektoru te smo upravo na Green Future Conference u Splitu 2022. godine predstavili prvu inačicu CLIMATIG platforme.

Pobjednik glave nagrade Green future konferencije bio je Eugenio Riganti, suosnivač startupa Must Had čija je misija ubrzati tranziciju prema održivoj modi, prodajom odjeće visoke kvalitete, nastale od višaka modne industrije. Eugeniju i njegovom timu to je bilo sjajno iskustvo za predstavljanje svoje ideje međunarodnoj publici:

Kao mladom startupu sudjelovanje u tako prestižnom događaju dalo nam je priliku primiti vrijedne povratne informacije i testirati spremnost našeg rješenja.

“Budite spremni na pitanja o financijama, prilagođenosti proizvoda tržištu i poslovnom modelu.”

Sudjelovanje na natjecanju je bilo izuzetno korisno iskustvo, ističe Duško i svakome preporučuje da se odvaže na natjecanje. Duško posebno ističe kako je koristan bio Challenge Day koji se održao dan prije konferencije:

Startupi su imali priliku prezentirati njihovo rješenje te dobiti savjete od vrlo stručnog tima mentora te usavršiti svoj pitch prije finalne prezentacije u prekrasnoj dvorani HNK u Splitu. Samo sudjelovanje na Green Future Conference pomoglo nam je i otvorilo velik broj kontakata što je potrebno svakom startupu u toj fazi razvoja.

S druge strane, Eugenio smatra kako je Q&A sesija ključna za uspjeh:

Budite spremni na pitanja o financijama, prilagođenosti proizvoda tržištu i poslovnom modelu.

Priznanje je važnije od financija – barem u ovom slučaju

Osvojeno prvo mjesto i nagrada od 10,000 eura svakako je pomogla za pokrivanje troškova organizacije za Green Future, ističe Duško. Ipak, najvrjednije im je bilo priznanje koje su osvojili jer ono može bitno na počeku svakog poduzetničkog pothvata:

Tada smo dobili važnu podršku poslovne i stručne zajednice, da je CLIMATIG rješenje za procjenu utjecaja klimatskih rizika nešto što tržište treba i želi koristiti.

Green Future konferencija 2023 će biti održana u splitskom HNK, 1. i 2. lipnja, s domaćim i međunarodnim govornicima koji će obrađivati teme zelene tranzicije u kontekstu tehnologije, financija, energetike, zaštite okoliša, javnih politika i e-mobilnosti.

Zainteresirani za natjecanje u Startup Challengeu mogu se prijaviti do 1. svibnja – ovdje.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Tehnologija

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.

Intervju

Evo kako je hrvatska glazbena industrija pregovarala s Big Techom!

Dolazak Spotifya i drugih poznatih glazbenih servisa u Hrvatskoj povijesni su dani, ali njima su prethodile godine i godine pravnih pregovora sa samim servisima, kao i domaćih udruga koja štite prava svih sudionika. Upravo u tim pregovorima možemo pronaći lekcije za medijsku industriju koja trenutno vodi pregovore s Big Techom.

Programiranje

Infobip Shift 2023: Kako pridonositi projektima otvorenog koda?

Zadnje retke s Infobip Shift 2023 konferencije posvećujemo ljudima i inicijativama vezanima uz open source (otvoreni kod).

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Izvještaj

Infobip Shift 2023: Od pive do savjeta za sreću, što su developeri dobili “ispod Peke”?

Infobip Shift iz godine u godinu potvrđuje kako zalužuje biti na popisu najboljih developerskih konferencija u Europi jer uspjevaju postići nešto teško - kvalitetan sadržaj svjetske razine predstaviti sa stilom u iskrenoj i pozitivnoj atmosferi.

Tvrtke i poslovanje

Tacta: Kako smo podržali digitalizaciju i ekspanziju kompanije koja danas ima 150 klinika

Izrada softvera po mjeri uvijek je kompleksan zadatak jer je potrebno dobro proučiti poslovne procese klijenta, odgovoriti na sadašnje potrebe, ali i uzeti u obzir njegove ambicije. Evo kako je Tacta to uspješno napravila za Lazeo, francusku kompaniju specijaliziranu za neinvazivnu estetsku medicinu.