Za sve one koji vam govore kako nema kruha od igara možda će biti zanimljiv podatak da će ovogodišnji The International turnir u Doti 2 biti najveći esports događaj u povijesti, kada govorimo o nagradama. Kako stvari trenutačno stoje, igrat će se za više od 21 milijun dolara, što je 12 posto više nego prošle godine.

The International je već godinama poznat po velikim novčanim nagradama, a čini se kako će i ove godine odnijeti naslov esports turnira kojeg je najbolje osvojiti jer će ove godine biti podijeljeno čak više od 21 milijun dolara, točnije 21,516,582 dolara. To je porast od čak 12.62% u odnosu na isti turnir prošle godine, gdje je tim Wings Gaming osvojio tek nešto manje od 10 milijuna dolara.
Ništa od ovoga ne bi bilo moguće kada bi International bio samo “običan” turnir. Ovo kažem samo zato što je razlog ovako izdašnih nagrada na ovom turniru upravo zajednica, odnosno turnir je gotovo u potpunosti realiziran kroz crowdfunding.
Kako to funkcionira?
Jednostavno. Svake godine Valve (developer Dote 2) za nagrade uplaćuje početni iznos novca, koji je ove godine iznosio 1.6 milijuna dolara. Nakon toga, ostatak nagrada dolazi doslovno iz crowdfunding kampanje u igri, koja se temelji na prodaji takozvanih Battle Passova. Cijene se kreću od oko devet do 33 dolara, a sadrže zaista gomilu toga:
- Posebne skinove, emoteove, taunte, mountove i slično
- Timske questove
- Mogućnost igranja s drugim vlasnicima Passa
- Multiplayer kampanje i drugo.
Tim OG najveći favorit
Kako to inače u životu bude, što više novca date za ove predmete, više novca će biti na turniru, a 25% svih zarada od Battle Passova ide direktno u nagradni fond. Kako se do sada skupilo više od 20 milijuna dolara, vjerujem da se zaista može pronaći ponešto za svakoga.
Na ovogodišnjem Internationalu natjecat će se 18 timova iz cijelog svijeta, a velike izglede za osvajanje ima tim OG, koji je osvojio oba Major turnira ove sezone Dote 2, one u Bostonu i Kievu. Naravno, fond nagrada rast će još više, a glavni turnir igrat će se početkom idućeg mjeseca u Seattleu.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.