
Prisjetile smo se digitalnih trendova iz 2013. i shvatile da smo – digitalne babe!
Dobro došli u digitalne trendove u - 2013.! Facebook gubi milijune korisnika, Google Plus je u uzlaznom trendu, ima mnogo novih igrača na tržištu kao što je Path… I, da, Antonija i ja, koje se prisjećamo tih trendova, shvaćamo da smo - stare.
U redu, možda tehnički još nismo “babe”, ali u doba brzog razvoja tehnologija, a posebice kad ih pratimo i aktivno koristimo više od desetljeća, skupile smo dosta znanja i mudrosti, recimo to tako. 🙂
Kad je kolega Marin Pavelić nedavno pisao vodič o aplikaciji za filmofile, Letterboxd, to je navelo Antoniju i mene da se prisjetimo GetGluea, slične aplikacije koja je žarila i palila internetom prije desetljeća, a potom i drugih hitova iz toga vremena. I, da, upotrijebile smo frazu: “U moje vrijeme…”
A to naše vrijeme bilo je nevinije i naivnije vrijeme. Svakodnevno su izlazile nove i inovativne aplikacije, sve smo ih isprobavali i veselili im se. Bilo je, barem u teoriji, potencijala i za domaće društvene mreže, a kako je danas Community Manager Appreciation Day, odnosno dan kada cijenimo svoje Community Managere, prisjetile smo se i korištenja društvenih mreža u poslovne svrhe prije desetljeća.
Dobro došli u prvo posebno izdanje Netokracija Podcasta pod radnim nazivom #DigitalneBabe gdje pričamo o:
- Prvim društvenim mreže koje smo koristile: Facebook vs Myspace.
- Tome kako je izgledao community management prije 10 godina.
- Koji su bili Social Media trendovi 2013. (Facebook, Google Plus, Tumblr, Pinterest…)
- Što smo imali na oku: Klout, Myspace (opet!), Deviantart, Foursquare, Quora, Path…
- Kako su se brendovi ponašali na društvenim mrežama?
- Što su bile hrvatske inačice Facebooka i Twittera: Tko se sjeća Zrikke još?
- Što nam nedostaje iz tog vremena?
Sve epizode Netokracija Podcasta pronađite na bilo kojoj aplikaciji za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta, Deezera i Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.