Boomerang, originalan slovenski iPad stalak, na Kickstarteru je već skupio polovicu od potrebnih 40.000 dolara

Boomerang, originalan slovenski iPad stalak, na Kickstarteru je već skupio polovicu od potrebnih 40.000 dolara

Boomerang je stalak i držač za iPad u jednom koji, kako ime govori, izgledom sliči na oružje australskih Aboridžina. Sliči doduše i na uspjeh s obzirom da je na Kickstarteru u 15 dana koliko je prisutan već skupio preko 25 tisuća od potrebnih 40 tisuća dolara potrebnih za produkciju. Boomerang je proizvod smišljen, dizajniran i stvoren u Sloveniji, a sve detalje o projektu u koji su uložili preko 3700 radnih sati te za Netokraciju je otkrio ekskluzivno Uroš Čadež, osnivač projekta koji je u projekt uložio i vlastitu ušteđevinu.

Boomerang za iPad na Kickstarteru je na pola puta…

Boomerang je stalak i držač za iPad u jednom koji, kako ime govori, izgledom sliči na oružje australskih Aboridžina. Sliči doduše i na uspjeh s obzirom da je na Kickstarteru u 15 dana koliko je prisutan već skupio preko 25 tisuća od potrebnih 40 tisuća dolara potrebnih za produkciju. Boomerang je proizvod smišljen, dizajniran i stvoren u Sloveniji, a sve detalje o projektu u koji su uložili preko 3700 radnih sati te za Netokraciju je otkrio ekskluzivno Uroš Čadež, osnivač projekta koji je u projekt uložio i vlastitu ušteđevinu.

Boomerang je prvi držač i stalak u jednom za iPad – na svijetu! Urošu je Boomerang pao na pamet kad je tražio držač koji bi mogao koristiti na pokretnoj traci u teretani. Odlučio se povezati s dizajnerom Lukom Stepanom koji se smislio dizajn Boomeranga, nakon čega su napravili prototip. Radi se o prvom takvom proizvodu tvrtke Xvida, čiji je Uroš osnivač.

Polurješenja do bumeranga

Uroš je za Netokraciju naveo kako je iPad počeo koristiti u situacijama u kojim je laptop bio čudno ili pak nezgrapno rješenje, poput veće GPS navigacije u autu ili manje “televizora” u kući:

Manje sam ga koristio za pregledavanje Interneta i tipkanje, s obzirom da ergonomski jednostavno nije zadovoljavao te potrebe poput MacBook Aira. Iako su postojeći iPad “caseovi” bili kvalitetni, niti jedan se nije dao normalno držati i na stolu, i u autu.

Boomerang na držaču…

No početkom 2011., kada je još ljepljivom vrpcom svoj prvi iPad spajao u autu, Uroš je počeo razmišljati ima li bolje rješenje. Tada su se na tržištu počeli pojavljivati držači za auto, ali ga je jako živciralo što svaki put mora vaditi uređaj iz navlake za svakodnevnu upotrebu, kako bi ga dodao u automobil:

Nisam našao niti jedno univerzalno rješenje i tada sam odlučio da netko treba riješiti ovaj problem. S obzirom da sam po prirodi perfekcionist, odlučio sam napravili proizvod koji će zadovoljiti obje vrste korisnika – i one koji trebaju držač i one koji trebaju stalak. Obje potrebe spojiti u jedno cool rješenje kakvo iPad zaslužuje.

Radi se o proizvodu koji je zamišljen kao vizualno vrlo lijep, lagan i višestran komad opreme za Appleov popularni tablet. Pomoću posebnih držača, svoj iPad spojen na Boomerang možete postaviti na zid, u auto (za zadnje sjedište ili vozačko) ili pak jednostavno na stol, a po dizajnu svih dodataka, posebno stolne ekstenzije se vidi kako su Uroš i njegovi kolege zaista pazili da se proizvod uklapa uz druge Appleve proizvode poput MacBooka. Boomerang podržava 2., 3. i 4. generaciju iPada kao i uređaje sa smartcoverom. Više o Boomerangu otkrijte na videu koji su postavili na Kickstarter:

[vimeo width=”600″ height=”338″]http://vimeo.com/52895944[/vimeo]

Za razvoj proizvoda je Xvidin tim je potrošio dosta vremena, a Uroš je bio toliko uvjeren u potencijal Boomeranga da je uložio i svoju ušteđevinu, kao i novac od dva prijatelja te obitelji kako bi se projekt ostvario. Navodi kako je zaista sretan što je mogao okupiti toliko stručnjaka koji su pomogli s projektom, a koji su bili spremni riskirati kako bi proizvod i kampanja bili što uspješniji. Iako nije prije radio hardver, tražio je stručnjake koji bi mu pomogli, zbog čega se prvo i povezao s kolegom koji je izumitelj, a potom i prijateljem s Royal College of Arta u Londonu, Lukom, koji je postao dizajner projekta.

Xvidin tim!

Na žalost, nakon razvoja prototipa došli su do točke gdje više samostalno ne mogu razvijati odnosno, još bitnije, komercijalizirati Boomerang. Zbog toga su se odlučili na postavljanje projekta na popularnu stranicu za fundiranje Kickstarter, korak na koji se odlučuju i drugi projekti poput startupa Travabled. Boomerang je doduše, s još 14 dana do zatvaranja njihovog cilja na dobrom putu s preko pola skupljenih sredstava. No, odluka da se krene na Kickstarter ipak nije bila laka za Uroša:

Nisam lako donio tu odluku, jer iskreno rečeno mislim da su “zlatni dani” Kickstartera kao platforme za tvorce “iz garaže” odavno prošli pa čak i tvrtke koje imaju novca za investirati koriste Kickstarter za testiranje svojih proizvoda. S obzirom na količinu dodataka za iPad, vaša kampanja na Kickstarteru zaista mora pokazivati koliko ste tvrdoglavi oko realiziranja svog projekta. 

Uroš smatra kako ukoliko se dovoljno ne potrudite na pripremi same crowdfunding kampanje, riskirate ne samo neuspješno fundiranje, već i loše pozicioniranje na tržištu što vam nijedan investitor kasnije neće progledati kroz prste.

Neke od primjena Boomeranga.

Klijent je prvi i nakon fundiranja

Na pitanje o tome što će prvo učiniti ukoliko dobe sav potreban kapital, Uroš je odlučno odgovorio da će se pobrinuti za svoje “backere”, korisnike Kickstartera koji su podržali projekt:

Oni su ambasadori našeg proizvoda, ne samo obični kupci. Potrudit ćemo se dati im što smo obećali u kampanji: ergonomiju, kvalitetu i stil.

Podržite Boomerang!

Uroš i njegov tim na projektu rade već više od godinu dana, a u sljedećih 14 dana im treba vaša podrška ukoliko mislite da bi Boomerang mogao biti koristan proizvod. Boomerang možete podržati putem Kickstart stranice financijski ili pak proširiti njihov Kickstarter funding page putem društvenih mreža i blogiranjem kao što mi činimo danas na Netokraciji, kao i povezivanjem s kolegama s većih svjetskih blogova koje smo ljetos ugostili s organizatorima Startup Live Splita.

Boomerang se po proizvodu i kampanji čini kao vrlo kvalitetan projekt koji bi, financiranjem kroz Kickstarter, mogao uroditi još kvalitetnijim proizvodom. Od svih regionalnih projekata koji su tražili fundiranje putem popularnih stranica za crowdfunding, čini se da bi upravo Boomerang mogao vratiti osnivačima uložen trud – još samo 15 tisuća dolara do početka pravog posla!

 

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Analiza

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

DevDev

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Što ste propustili

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.

Panel

Je li doktorski studij korak na koji se isplati odvažiti – dok radite?

Ivan, Petar, Tomislav i Goran iz Poslovne inteligencije opisali su nam svoj put do doktorske titule: zašto su upisali doktorski studij, što im je pomoglo kad je bilo najteže te koliko im je na kraju donio znanja koja danas mogu koristiti na poslu.

Kolumna

Zašto (i) Spotify želi postati TikTok?

Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?

Digitalni marketing

ChatGPT je novi makretinški mesija. Ili?

Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.

Ekskluzivno

Hrvatska platforma GameBoost osigurala 2 milijuna eura od Fil Rouge Capitala i Feelsgooda

GameBoost planira pobijediti globalnu konkurenciju u ponudi gaming usluga poput treniranja igrača i zajedničkog igranja u popularnim online multiplayer video igrama. Korak bliže tome dovodi ih nova investicijska runda.

Novost

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.