Potvrđeno: Apple predstavlja novi iPhone 10. septembra!

Potvrđeno: Apple predstavlja novi iPhone 10. septembra!

Nakon više nedelja nagađanja, Apple je danas potvrdio da će novi iPhone biti predstavljen 10. septembra. Kompanija iz Cupertina poslala je pozivnice medijskim predstavnicima u kojima stoji da će predstavljanje biti održano na Appleovom kampusu s početkom u 10 časova po lokalnom vremenu (19 časova po našem vremenu).

apple_sept_10

Nakon više nedelja nagađanja, Apple je danas potvrdio da će novi iPhone biti predstavljen 10. septembra. Kompanija iz Cupertina poslala je pozivnice medijskim predstavnicima u kojima stoji da će predstavljanje biti održano na Appleovom kampusu s početkom u 10 časova po lokalnom vremenu (19 časova po našem vremenu).

Podsećamo, Apple bi najverovatnije trebao da predstavi dve verzije iPhonea – 5S i 5C. Novi iPhone 5S, naslednik je već postojeće petice tako da gotovo sigurno možemo očekivati poboljšanja poput bržeg procesora i bolje kamere. Pored ovih noviteta, novi iPhone 5S mogao bi dobiti i senzor za otisak prsta kojim bi budući korisnici otključavali telefon, no ova informacija još nije potvrđena.

iphone5c2
iPhone 5C mogao bi biti dostupan u nekoliko boja!

Pored jače i skuplje verzije, Apple bi trebao predstaviti i jeftiniju verziju – iPhone 5C. Slovo C u imenu najverovatnije obeležava glavnu karakteristiku ovog telefona a to su boje (color). Na procurelim slikama novog modela koje smo imali prilike videti do sada, jasno se vidi da će iPhone 5C biti dostupan u nekoliko boja, što potvrđuje i pozivnica koja je poslata povodom najave događaja.

Apple će takođe predstaviti i novi operativni sistem iOS7, koji je već duže vreme dostupan developerima, a o kome su pisali naši netokrati Daniel Ferenec i Goran Peuc.

Kao i svaki put, ekipa Netokracije će pomno pratiti predstavljanje novog iPhonea, a kompletnu rekapitulaciju događaja možete pronaći na našem sajtu ubrzo nakon samog predstavljanja. Takođe, poslednje informacije o novom iPhoneu možete pratiti i putem našeg Twitter naloga.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Web 3

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Ekskluzivno

800.000 eura investicije za Turneo hrvatskih osnivača koji želi digitalizirati globalno tržište turističkih izleta

Za svoju B2B platformu za distribuciju izleta prikupili su 800.000 eura pre-seed investicije. Kažu da im je navjeća konkurencija olovka i papir, a s njom se bore brzom implementacijom, lakim korištenjem i - umjetnom inteligencijom.

Što ste propustili

Intervju

20 godina WordPressa: Prednosti i mane (zajednice) sustava na kojem počiva skoro 50% weba

Možemo li bolje proslaviti 20 godina WordPressa od detaljne analize u kojoj raspravljamo njegove uspone i padove, prednosti i mane, viziju za budućnost, ali i trenutne goreće probleme u WP ekosustavu...

Analiza

Kako istraživanje korisnika štedi novac i vrijeme

(Iako na prvu zvuči kako predugo traje i previše košta.)

Karijere

Gea Kariž je nova direktorica Mastercarda za Hrvatsku

Mastercard je objavio tri imenovanja u vodstvu kompanije u jugoistočnoj Europi kako bi ojačao prisutnost u regiji i bolje odgovorio na zahtjeve tržišta.

Novost

Infobipov Shift na svojoj prvoj konferenciji u SAD-u okupio gotovo 500 sudionika

Nakon što se probila u sami vrh developerskih konferencija u Europi, konferencija Shift napravila je svoj prvi korak u SAD-u.

Novost

Možemo li predvidjeti poplave? Google proširio mogućnosti Flood Huba i na Hrvatsku

Poplave su jedne od vodećih klimatskih prijetnji sigurnosti i egzistenciji ljudi pa tako nisu zaobišle ni Hrvatsku u kojoj je nastradao velik broj gradova.

Tvrtke i poslovanje

BitLucky: Od “ne namjeravam pobjeći, već zaraditi za sebe i klijenta” do prijava MUP-u

Možete li zamisliti kako se budite jedno jutro i otkrijete kako je vaš kripo broker zbog loših odluka potrošio sav novac kojeg je imao. Uključujući i svu štednju koje ste uložili...