Webiny iz Rijeke je kvalitetna integracija bookinga i CMS-a - šteta što se prodaju kao platforma za sve

Webiny iz Rijeke je kvalitetna integracija bookinga i CMS-a – šteta što se prodaju kao platforma za sve

Od danas možete probati Webiny, novi CMS i internetski booking alat za poslovne web stranice koji se razvija već dvije godine. Novi CMS? Sigurno se pitate čemu uz niz otvorenih sustava poput WordPressa, Drupala i Magenta, ali i zatvorenih varijanti mnogih agencija. Webinyevi pokretači Sven Al Hamad i Goran Candric naglašavaju kako je Webiny prvenstveno web aplikacija za poslovne web stranice i turističke tvrtke kojoj je content managementi samo jedna od funkcija. Riječka tvrtka će naime pokušat ciljati tvrtke koje s jedne strane ne žele plaćati desetke tisuća kuna za gotov CMS, niti vjeruju da im postojeći gotovi sustavi mogu riješiti probleme.

Webiny je razvijen u Rijeci.

Od danas možete probati Webiny, novi CMS i internetski booking alat za poslovne web stranice koji se razvija već dvije godine. Novi CMS? Sigurno se pitate čemu uz niz otvorenih sustava poput WordPressa, Drupala i Magenta, ali i zatvorenih varijanti mnogih agencija.

Webinyevi pokretači Sven Al Hamad i Goran Čandrlić naglašavaju kako je Webiny prvenstveno web aplikacija za poslovne web stranice i turističke tvrtke kojoj je content managementi samo jedna od funkcija. Riječka tvrtka će naime pokušat ciljati tvrtke koje s jedne strane ne žele plaćati desetke tisuća kuna za gotov CMS, niti vjeruju da im postojeći gotovi sustavi mogu riješiti probleme.

Pri tome Webiny nudi 3 glavne komponente: upravljanje sadržajem, booking i ecommerce sustave; uz koje veže dodatne mogućnosti poput email marketinga i upravljanja bannerima odnosno reklamama za web stranice. Radi se o cloud sustavu koji iznajmljujete za potrebe svoje tvrtke, a Čandrlić za Netokraciju ističe da se Webiny razlikuje od drugih CMS-ova, jer je posebice za turističke tvrtke – gotovo rješenje:

  • Podržava višejezičnost web stranica, što je za neke od popularnih CMS-ova poput WordPressa i dalje nešto što morate razmisliti kako implementirati;
  • Booking sustav je izravno vezan za CMS, tako da nema potrebe za dodatnom integracijom;
  • Email marketing je ponovno integriran s bookingom i obavijestima korisnicima.

Zaista ima smisla, čak i advokatima drugih sustava. Na žalost, Webiny premalo naglašava svoje prednosti kao integrirani sustav za specifične potrebe poput potreba turističkih agencija, gubeći se u definiciji “platforme za poslovne stranice” koja na prvi pogled zvuči izuzetno naivno bilo kome tko zna nabrojati desetke komercijalnih CMS-ova.

Prva verzija Webinyjevog sučelja je prilično čisto...

Čandrlić je itekako uvjerljiv u svojoj argumentaciji, ali prezentacija projekta i dalje fokusira na širu sliku kako bi se on mogao razvijati, što bi ih moglo koštati (potencijalno) zasluženog interesa od strane web profesionalaca koji ne žele yet another content management system. Kupce ionako nije briga radi li se o CMS-u ili cloud sustavu ukoliko Webiny rješava njihov problem.

Zaradite s Webinyjem

Webiny istovremeno traži partnere u vidu dizajnera i developera koji će moći njihov sustav preprodavati svojim klijentima te raditi aplikacije koje će drugi moći zakupiti. Tzv. Webiny Framework će u budućnosti biti temelj dodatnih modula, što neslužbenih, što službenih u formi integriranog CRM sustava što ističe Al Hamad.

Platforma za...

Webinyevi pokretači u svom nastupu ističu kako Webiny nije samo CMS. Zaista, ukoliko tražim CMS, Webiny se neće istaknuti, ali ukoliko tražim potpun sustav za svoj hotel ili pak integrirani booking za tvrtku – imam rješenje. Definicija je u tom slučaju itekako bitna, jer kupci neće detaljno istraživati osim ako im se ne ide izravno prodavati.

Po cijeni od nekoliko stotina dolara mjesečno za integriran booking sustav i CMS s hostingom, Webiny daje dojam kvalitetne web aplikacije za tvrtke koje trebaju integriran sustav te vrste. Šteta što se to možda ne vidi na prvi pogled, ali nadam se da će se uspjeti pozicionirati kao platforma. Webiny možete dodatno istražiti putem službene web stranice.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. PV

    PV

    27. 03. 2012. u 10:42 am Odgovori

    Nije Čandrić nego Čandrlić…

    Ako se autor članka potrudio i ostale činjenice provjeriti kao i prezime jednog od pokretača, onda…
    …hm, ma ništa, samo glasno razmišljam

    • Ivan Brezak Brkan

      Ivan Brezak Brkan

      27. 03. 2012. u 11:01 am Odgovori

      S Goranom sam već neko vrijeme na emailu i da – pogriješio sam mu prezime što me upozorio i onda je ispralvjeno. Ostaje činjenice su provjerene utoliko što smo detaljno o tome pričali te što sam isprobao sustav. Ako sam neku konkretnu činjenicu fulao – slobodno. Ako pod činjenice mislite moje mišljenje u vezi njihovog pozicioniranja – to nema veze s činjenicama već s mišljenjem 🙂

      Thnx

  2. Goran

    Goran

    27. 03. 2012. u 12:44 pm Odgovori

    Ante hvala na komentaru. Već smo dobili to pitanje pa da obrazložim: sustav je dosta kompleksan u backendu, barem što se tiče booking dijela zbog ugrađene poslovne logike, te smo u smatrali da je u startu bolje ići opreznije i komunicirati sa klijentima/partnerima nakon upita.

    U svakom slučaju, svakom registriranom partneru ćemo stajati na usluzi oko bilo kakvih pitanja i integracija za njihove klijente.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Analiza

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Analiza

TABU: Juniorke u IT-ju imaju 4 %, a seniorke čak 18 % manju plaću od svojih muških kolega

Kako su plaćene žene u IT industriji, za iste godine iskustva, u odnosu na svoje muške kolege? Otvorilo se to pitanje prije pola godine s najnovijim izvještajem platforme TABU, danas mu se vraćamo da vidimo ima li promjena.

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Hrvatski inspektori dio su EU projekta kontrole razvoja AI-ja vrijednog 3,5 milijardi eura

Impresionirani učinkovitošću hrvatskih inspektora, koji su već u prvih 310 posjeta identificirali 168 slučajeva doprinosa razvoju AI-ja, EU je potvrdila uključenost hrvatskog kadra u programu nadzora.

Tvrtke i poslovanje

Evo zašto je poznavanje hrane i vina ključno za uspjeh hrvatskog IT-ja

Osnivači startupa teško da će zadobiti povjerenje investitora ako ne poznaju vina ili naručuju dobro pečene bifteke.

Novost

Otpušteni programeri iz “big techa” završit će u Hrvatskoj: Apis IT planira ih zaposliti 1800

Hrvatska želi “uvesti” i zaposliti otpuštene programere i ostale tehnološke stručnjake iz Googlea, Facebooka, Microsofta i Twittera kao digitalne nomade za potrebe novog projekta daljnje digitalizacije javne uprave na kojemu radi Apis IT.

Digitalni marketing

Svaki bi brend trebao napustiti generičnu “stock” glazbu i razviti svoj – audio identitet!

Iako postoje mnoge "royalty free" glazbene platforme koje nude kvalitetnu glazbu, većina video oglasa napravljena je s glazbom koja zvuči generičko i jeftino. Razlog tome djelomično je loš ukus, manjak hrabrosti ili kreativne vizije menadžmenta, a djelomično manjak vremena posvećen kuriranju kvalitetne glazbe koja zvuči drugačije, ali je konzistentna s brendom.

Gaming

Uskoro kreće 4. sezona Student Esports Tournamenta! Hoće li TVZ ostati nepokoreni prvak?

Idući tjedan počinje nova sezona SET-a, domaćeg esport turnira koji je uspio okupiti 16 tehničkih fakulteta iz svih dijelova Hrvatske, a uz to je postao i nacionalni kvalifikacijski turnir za Amazonov i Intelov University Esports Masters (AUEM)!

Izvještaj

Domaću kreativnu industriju čekaju teški pregovori s Googleom

Iako donosi više od 830 milijuna eura u hrvatski BDP, kreativna industrija još nema u potpunosti odgovarajuću zaštitu i druge uvjete za neometan rad na digitalnom tržištu.