#DigitalnaKarijera video skripta: Nauči osnove komunikacije na Instagramu!
Luka Gerlanc

#DigitalnaKarijera video skripta: Nauči osnove komunikacije na Instagramu!

Otvaramo prvu sezonu edukativnog serijala #DigitalnaKarijera Video skripta u kojoj digitalni stručnjaci prenose najbitnije lekcije s 10 različitih radionica iz područja digitalne sfere.

Nekada je najteže početi, napraviti prvu stvar. Svi smo se našli u situaciji kada nam se taj prvi korak čini najtežim. Bilo da su u pitanju prve stranice literature, ulazak u ne-baš-tako-toplo more ili skok duboko u digitalne vještine koje bi nam pomogle da se otisnemo iz plićaka prosjeka.

Digitalna karijera kao platforma, ali i niz događaja koje Netokracija organizira već tri godine, nastoji olakšati taj prvi korak za mnoge mlade, ali i starije kolege, buduće digitalce (na kojima svijet ostaje, zar ne?). Ako Celiju Grieme, suosnivačicu IT tvrtke Impaddo, pitate zašto je digitalna karijera bitna društvenjacima i humanistima, poručit će da tu nema mnogo rasprave: digitalna karijera je ključna za uspjeh u digitalnoj eri u kojoj živimo.

Ove jeseni još 6 #DigitalnaKarijare radionica

Upravo je Celia jedna od predavačica koja je otvorila ovogodišnju sezonu projekta #DigitalnaKarijera. Od prošle godine organizirano je više od 10 predavanja diljem Hrvatske, no ovogodišnja verzija posvetit će se svim temama konkretnije kroz – radionice. Neke od njih smo već odradili, no ne brini, stigneš i ti biti dio cijele priče ove godine.

Ove jeseni slijedi još 6 radionica koje će pokriti ostala područja digitalne sfere. Ako želiš saznati koje bi ti od tih digitalnih područja savršeno odgovaralo, pripremili smo kviz koji je već riješilo preko 700 ljudi. Ostavit ćemo ga otvorenim za ispunjavanje pa slobodno preispitaj što ti više paše koliko god puta treba.

No osim kviza, #DigitalnaKarijera ove godine otkriva i video!

Skripta za koju je samo potrebno pritisnuti ►

Kako ne bismo ni mi bili pravi digitalci da ne iskoristimo znanja s tih radionica u nekom digitalnom obliku, odlučili smo složiti skriptu za učenje u video obliku. Naši prvi predavači i predavačice su za sve zainteresirane pripremili nekoliko kratkih video skripti koje će vam prenijeti osnove onoga što se predavalo na radionicama. Prve radionice u sklopu projekta #DigitalnaKarijera, koje ćete moći pregledati na našem YouTube kanalu, obuhvatit će područja digitalnog marketinga, projektnog menadžmenta, analitike i prezentacijskih vještina.

Na radionicama u Zadru, Celia Grieme, suosnivačica IT tvrtke Impaddo, uvela je 30 polaznika u svijet digitalnog marketinga, a naša urednica Tena Šojer, koja je žongliranje projektima vježbala u mnogo digitalnih sfera, raspirila je digitalni duh sudionika uvodom u projektni menadžment. Ove dvije teme otvaraju prvu sezonu video skripti, za kraj ljeta, taman nakon odmora da se malo zagrijete za osobni i profesionalni napredak.

Zaključak tog prvog dijela radionica bio je u Zagrebu uz Roberta Petkovića, analitičara iz Bruketa&Žinić&Greya, i Marija Buljana, osnivača agencije za edukaciju Ewyse. Robert se već družio s nama na YouTube kanalu prije svog predavanja, gdje je pričao kako Google Analytics može postati tvoj omiljeni alat bez obzira na to što nisi tehničke struke. Uskoro ćemo i Robertove analitičke trikove, kao i Mariove savjete o boljoj pripremi za prezentiranje, čuti i vidjeti i putem video skripte, ali prvo po redu. Početak video skripti ide uz digitalni marketing!

Prve lekcije: Instagram, Facebook i Twitter

Prve tri video skripte obuhvaćaju područje digitalnog marketinga kroz važne detalje prezentiranja brenda, proizvoda ili osobne priče – putem društvenih mreža: Instagrama, Twittera i Facebooka. U prvoj #DigitalnaKarijera video skripti Celia Grieme fokusira se na Instagram.

Kroz video naučit ćete zašto je za Instagram ključno održavanje autentičnosti i povjerenja, kako pravilno koristiti hashtagove, u koje doba dana i na koji dan u tjednu je najbolje vrijeme za objavu postova na ovoj društvenoj mreži te kako kombinirati različite sadržaje ovisno o tome tko je vaša ciljana publika.

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Programiranje

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Prikaz

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Sponzorirano

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?