Hrvatski 'kardiolog u džepu', vHeart, ušao u program Startupbootcampa

Hrvatski ‘kardiolog u džepu’, vHeart, ušao u program londonskog Startupbootcampa

Tim je krajem prošlog tjedna ušao u program InsurTech Startupbootcampa u Londonu, gdje je odabran među 11 startupa od čak 1000 prijavljenih. Riječ je o projektu vHeart, platformi za praćenje pacijenata koji boluju od kardiovaskularnih bolesti, koju je osmislila znanstvenica Nina Šesto i kojoj su se u timu pridružili drapovci, kako kažu, svim srcem.

Tim vHeart, u kojemu se, osim Nine, nalaze Igor Šesto, Marin Bek, Hajdi Ćenan i Davor Runje, nakon dva dana pitchanja u Londonu ušao je prvo u finale programa InsurTech 2018, koji organizira akcelerator Startupbootcamp, a potom i u sam program kao jedan od 11 projekata s područja digitalnog zdravlja, osiguranja na zahtjev, ekonomije dijeljenja i drugih srodnih grana.

Nina Šesto, koju smo prošle godine imali prilike upoznati kao znanstvenicu koja se upustila u startup vode, ne skriva ponos uspjehom, ali i timom koji se oko projekta okupio, a dolazi iz područja medicine, tehnologije i biznisa, što je sve potrebno  za inovaciju u području osjetljivom kao što je to medicina.

Par mjeseci nakon Startupbootcampa imali smo priliku s Davorom i Ninom razgovarati o iskustvima:

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

Pilot projekt iduće godine

Cijeli sustav za primanje i vizualizaciju EKG podataka razvili su Marin, CTO startupa, te njegova tvrtka Kraken. Projekt je trenutno u MVP fazi, a u suradnji s telemedicinskim centrom klinike Magdalena kreće se s pilotom početkom iduće godine. Nina pojašnjava:

Naša vizija je disrupcija medicine upotrebom novih tehnologija, prije svega strojnog učenja i umjetne inteligencije. Inicijalna usluga na kojoj radimo je umjetna inteligencija za automatizaciju dijagnostike bolesti srca iz 12-kanalnih elektrokardiograma koja će omogućiti skalabilni monitoring kardiovaskularnih pacijenata.

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

drap zadužen za nove tehnologije koje će proizvod učiniti pametnijim

Dijelom koji se odnosi na nove tehnologije bavi se dio tima koji dolazi iz agencije drap, a Davor i Hajdi mi otkrivaju kako se to uopće uklapa u ono što rade u samoj agenciji:

Mi se prije svega bavimo novim tehnologijama, a tehnike dubokog učenja i umjetna inteligencija najuzbudljivija su tehnologija koja se pojavila u zadnjih dvadeset godina. U zadnjih godinu dana održali smo 200 školskih sati edukacija iz ovog područja u inovacijskom centru HUB385, suorganizirali nekoliko meetupa i jednu konferenciju, pokrenuli interne projekte kao što je to Kafanabot i nekoliko projekata za klijente koji su trenutno u izradi.

Sve te aktivnosti rezultirale su susretom s Ninom čija nas je vizija projekta oduševila i odluka da se uključimo u tim bila je laka. Postoji puno načina da se zaradi novac upotrebom ove tehnologije, ali niti jedan nema niti približan utjecaj na društvo, a na kraju dana i na naše prijatelje i obitelj, kao što to potencijalno ima vHeart. Moglo bi se reći da smo u vHeartu punim srcem, pun intended.

Nakon zahtjevnog selekcijskog procesa, još zahtjevniji cilj – spašavanje života

Tim je za pitchanje u natjecanju Startupbootcampa pripremala komunikacijska savjetnica i trenerica za javne nastupe Ana Šimunović, što je zasigurno pomoglo da vHeart zabljesne u poprilično zahtjevnom selekcijskom procesu – za program je intervjuirano 4600 projekata iz 96 zemalja, oko 1000 ih se prijavilo, 22 ušlo u finale, a u program samo 11. Tijekom trodnevnog selekcijskog procesa svaki od 22 finalista održao je dva pitcha od 90 sekundi, nakon čega je uslijedilo 18 rundi intervjua s mentorima, korporativnim partnerima i investitorima koji su odlučivali tko će sudjelovati u programu u Londonu početkom sljedeće godine, prepričavaju mi moji sugovornici doživljaje od prethodnih dana.

Nina Šesto prošle je godine u svojoj kolumni na Netokraciji objasnila zašto se iz znanstvenih upustila u startup vode.

Sada su se vratili u Hrvatsku i fokusiraju se na daljnji razvoj te pripremaju za program. Nina otkriva dio planova za projekt kojim žele poboljšati kvalitetu života onih koji trpe od kardiovaskularnih bolesti, ali i potencijalno smanjiti smrtnost.

Od kardiovaskularnih bolesti godišnje umire 17 milijuna ljudi, što je, primjerice, dva puta više od svih karcinoma zajedno, ali je i puno veći broj ljudi koji žive s tom bolešću. Naš cilj je poboljšati kvalitetu života njima i njihovim obiteljima kroz kvalitetnije praćenje i prevenciju upotrebom naprednih senzora i umjetne inteligencije. Takva usluga također olakšava njihovo liječenje te ima značajne posljedice na smanjenje troškova zdravstva. Upravo tu je interes osiguravatelja te razlog zbog kojeg smo usmjerili naš razvoj poslovanja u tom sektoru. Ono što je ipak svima nama najvažnije jest da potencijalno spašavamo živote.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Najava

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Novost

800.000 eura investicije za Turneo hrvatskih osnivača koji želi digitalizirati globalno tržište turističkih izleta

Za svoju B2B platformu za distribuciju izleta prikupili su 800.000 eura pre-seed investicije. Kažu da im je navjeća konkurencija olovka i papir, a s njom se bore brzom implementacijom, lakim korištenjem i - umjetnom inteligencijom.

Što ste propustili

Netokracija Podcast

Metaverse nije mrtav! Samo je “skriven” zbog investitora

Je li metaverse živ ili mrtav - pitanje je sad. Ako pitate svjetske medije, mnogi su već izdali osmrtnice metaversu. No, možda su malo trčali pred rudo.

Mobilne aplikacije

Predstavljena je aplikacija “Moj ZET” za kupovinu karata javnog prijevoza putem mobitela

Aplikacija je trenutno dostupna za Android uređaje, dok će za iOS biti za nekoliko dana.

Tehnologija

STEM avantura osnovnoškolskih robotičara iz Prigorja Brdovečkog dovela ih je do Maroka i nagrada

Programiranje LEGO robota, razvijanje solarnog punjača mobilnih telefona, natjecanje s drugim ljubiteljima STEM-a, osvajanje medalja i putovanje na drugi kontinent. Malo je reći kako su osnovnoškolci iz Tima Regoč imali uzbudljivu STEM avanturu na kojoj su proputovali preko 2500 kilometara!

Intervju

20 godina WordPressa: Prednosti i mane (zajednice) sustava na kojem počiva skoro 50% weba

Možemo li bolje proslaviti 20 godina WordPressa od detaljne analize u kojoj raspravljamo njegove uspone i padove, prednosti i mane, viziju za budućnost, ali i trenutne goreće probleme u WP ekosustavu...

Razvoj weba

Kako istraživanje korisnika štedi novac i vrijeme

(Iako na prvu zvuči kako predugo traje i previše košta.)

Karijere

Gea Kariž je nova direktorica Mastercarda za Hrvatsku

Mastercard je objavio tri imenovanja u vodstvu kompanije u jugoistočnoj Europi kako bi ojačao prisutnost u regiji i bolje odgovorio na zahtjeve tržišta.