Hrvatska reprezentacija ima svoj kripto token - VATRENI. Prodaja kreće 20. siječnja

Hrvatska reprezentacija ima svoj kripto token – VATRENI. Prodaja kreće 20. siječnja

Hrvatski nogometni savez se također ukrcao na vlak tokenizacije. Udružili su snage s hrvatskim AMPNetom i Biznisportom kako bi omogućili vjernim navijačima Hrvatske više prilika za interakciju s igračima, sudjelovanje u odlukama HNS-a i drugim mogućnostima koje će biti ekskluzivno omogućene samo vlasnicima tokena VATRENI.

Ovo je jedan od prvih u nizu ovakvih poteza na našoj maloj nogometnoj sceni, kojih će vjerojatno biti sve više. Prisjetimo se, Dinamo je u rujnu ove godine pokrenuo prvi hrvatski sportski ICO. Takozvana “inicijalna ponuda tokena” često tvrtkama služi kao sredstvo financiranja, ali i okupljanja aktivne i vjerne zajednice korisnika, u ovom slučaju – navijača.

Za razliku od Dinamovog fan tokena, koji se kao i drugi fan tokeni mnogih svjetskih klubova prodaju na Socios burzi, HNS-ov token VATRENI bit će dostupan za kupnju i razmjenu putem Uniswap mjenjačnice. Međutim, kako obično to ide – prvo kreće pretprodaja ograničenog broja tokena. VATRENI token će se početi pretprodavati za nešto manje od 10 dana, a tijekom pretprodaje cijena tokena će biti 10% povoljnija i iznosit će 0.9 dolara. Minimalni ulog će biti 500 dolara.

Token hrvatske reprezentacije uz hrvatske tvrtke

U objavi ove vijesti, predsjednik HNS-a Marijan Kustić, izjavio je kako su ulaskom na kritpo tržište željeli uhvatiti korak s globalnim trendovima, ali i da im je ovo način da se bolje povežu s navijačima i omoguće im prilike koje do sada nisu imali:

Posebno sam ponosan što u ovom projektu surađujemo s hrvatskim tvrtkama jer smatramo da je hrvatsko znanje u IT-u apsolutno konkurentno te da time dobivamo partnere koji su jednako posvećeni suradnji poput nas.

Službeni tehnološki partner tokena VATRENI je hrvatski AMPNet, inače poznat po blockchain platformi za vođenje energetskih zadruga i električnih opskrba. AMPNet je već na sličan način tehnološki pripremio i tokenziaciju WESPA Spacesa. Ovaj put u skroz drugom području, CEO AMPneta Mislav Javor posebno izražava zadovoljstvo što će loyalty tokenom VATRENI omogućiti svim navijačima hrvatske nogometne reprezentacije još bolje iskustvo. Evo i na koje načine:

Uz podršku HNS-a, a integracijom AMPnet tehnologije i partnera Biznisporta, vlasnicima tokena bit će omogućeno sudjelovanje u donošenju određenih odluka, pravo prvenstva kod kupnje ulaznica te popuste kod partnera HNS-a. Također, imat će priliku osvojiti, zaraditi ili kupiti ekskluzivne proizvode koji nisu drugdje dostupni. Uz sve to, vlasnik tokena će moći koristiti token i za plaćanje jer je kompatibilan s Electrocoinovom aplikacijom Paycek, koja omogućuje plaćanje kriptovalutama na više od 200 mjesta, poput Konzuma, Ferivija, portala Ulaznice.hr, Football Manije, Sancta Domenice, Hrvatske pošte i drugih.

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

Uz AMPNet u ovom projektu sudjeluje i Biznisport, platforma koja sportašima nakon sportske karijere želi dati priliku da nađu posao ili ulagače. I dalje rade na svojoj mobilnoj aplikaciji, ali su se odlučili i dugoročno pridružiti ovom projektu, komentira za Netokraciju CEO Biznisporta, Ivan Ćubela:

Pridružili smo se jer projekt ima veliki potencijal i postoje već razgovori s novim klijentima poput sportskih klubova i saveza. Imamo priliku utjecati na navijačko iskustvo te nam je cilj postići dugoročnu vrijednost za sve uključene. Očekujem da je ovo tek početak jer u planu su već dodatne nadogradnje o kojima ćemo redovito obavještavati.

Tko želi VATRENI token?

Vatrenih tokena ukupno će biti 30 milijuna, a prodaja će se odvijati u fazama, tijekom perioda od 4 godine, dok svih 30 milijuna ne bude dostupno na tržištu.

Svi koji budu u pretprodaji (i prodaji nakon) kupili svoj VATRENI token moći će, kako je naveo Mislav Javor, iskoristiti različite pogodnosti jednom kada bude omogućeno njihovo korištenje. Mogućnost plaćanja tokenom VATRENI putem službene aplikacije najavljena je od 30. travnja 2022. Svi oni koji propuste kupiti token u pretprodaji ili pak žele kupiti dodatne tokene, moći će to napraviti putem Uniswap mjenjačnice po završetku službene prodaje. Sve druge, bitne detalje pronaći ćete na službenoj stranici.

Međutim, za kraj je važno napomenuti – kao i sve kriptovalute, i ovaj token će rasti i padati ovisno o potražnji i ponudi, a na nju mogu utjecati različiti faktori. Kako je najavio sam HNS s uključenima u projekt, ako ne vladate suvereno materijom tako da znate zaprimiti kriptovalute na digitalni novčanik i sigurno ih držati, nemojte se upuštati u ulaganja u kriptovalute. Tržište kriptovaluta samo je dijelom regulirano i ne možete računati na sve vidove zaštite koji bi vam možda bili dostupni na klasičnom financijskom tržištu.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Prikaz

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Sponzorirano

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?