Twitter je često prvo mjesto na kojem tražimo odgovore na naša pitanja ili probleme, kada znamo kome se točno u vezi njih trebamo obratiti. Ipak, privatna komunikacija na Twitteru može biti otežana, ako korisnik ima zatvorenu opciju za primanje privatnih poruka od onih koje ne prati. Stoga smo odlučili provjeriti neke specifičnosti po pitanju privatnih poruka na Twitteru.
Twitter uglavnom percipiramo kao brzu i dinamičnu društvenu mrežu putem koje među prvima saznajemo što se događa u svijetu. To je često i prva mreža na kojoj tražimo odgovore na naše probleme, no je li (direktna) komunikacija uvijek tako brza, ili uopće moguća, ovisi i o susretljivosti drugih korisnika. Upravo zbog toga se ponekad susrećemo s poteškoćama kada želimo putem privatnih poruka kontaktirati osobu nas ne prati.
Što učiniti kada ne mogu poslati privatnu poruku?
Ako vam se profil osobe ne pojavljuje u tražilici za slanje poruka (da biste izabrali kome ćete poslati poruku prvo morati kliknuti na “nova poruka” u odjeljku za privatne poruke koji ćete pronaći u gornjem lijevom uglu vašeg profila na ikonici kuverte), vrlo je vjerojatno da osoba kojoj se želite obratiti ima zatvorenu opciju za dobivanje poruka svih korisnika Twittera, kako je prikazano na slici niže, nećete joj moći poslati privatnu poruku.

Ono što možete učiniti u tom slučaju je označiti osobu ili profil u tvitu i zamoliti je da otvori svoje kanale prema svima ili da vas poprati kako biste joj mogli poslati poruku.
Brendovi, otvorite opciju za slanje privatne poruke svima
A što se događa kada poznati brendovi nemaju otvorenu opciju za slanje privatnih poruka, najbolje pokazuju ovakvi tvitovi:
@hrvatskitelekom mislim da me prvo morate pratiti 😉
— Krunoslav Bokun (@KrunoslavBokun) August 6, 2016
@iStyleHrvatska morate me pratiti da vam pošaljem PM
— Matija Knežević (@matiknez) November 29, 2014
@vipnetHRV Morate me pratiti na TW da bih to mogao napraviti. Hvala još jednom.
— Mate Mijić (@mijicmate) September 15, 2016
@iskon_hr teško. morate me pratiti za navedeno
— Marin Miletić (@riapostol) May 5, 2016
Brendovima i organizacijama stoga preporučujemo da ipak ne čekaju da ih korisnici putem mentiona upozore ili zatraže za mogućnost privatne poruke. Budite proaktivni i otvorite svoje privatne poruke prema svima već danas jer ipak je cilj društvenih mreža što lakša i jednostavnija komunikacija. Opcija o kojoj je riječ nalazi se u postavkama privatnosti i sigurnosti.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Miran
25. 03. 2017. u 9:49 pm
To samo govori koliko nesposobne community managere korporacije zapošljavaju
Fahrija Dudic Jakubovic
02. 06. 2019. u 4:38 am
Možete li mi poslati broj tel