Toshiba želi izraditi e-book uz Facebook
Može li marketinška kampanja rezultirati komadom kvalitetnog sadržaja? To ćemo vidjeti početkom prosinca kad završava upravo započeta kampanja Toshibe za izradu regionalnog e-booka s pričama o prvim iskustvima korištenja računala. U izradi e-booka će sudjelovati javne osobe, blogeri i Facebook fanovi Toshibe iz 7 zemalja. Ne gubi li Toshiba priliku za mnogo veću kampanju naglašavanjem samo Facebooka?
Može li marketinška kampanja rezultirati komadom kvalitetnog sadržaja? To ćemo vidjeti početkom prosinca kad završava upravo započeta kampanja Toshibe za izradu regionalnog e-booka s pričama o prvim iskustvima korištenja računala.
U izradi e-booka će sudjelovati javne osobe, blogeri i Facebook fanovi Toshibe iz 7 zemalja. Ne gubi li Toshiba priliku za mnogo veću kampanju naglašavanjem samo Facebooka?
Toshiba će svoju kampanju gurati kroz službeni Facebook, Twitter i blog. Na žalost, dok su se Facebooku odlučili za prijateljskiji pristup, na blogu je završilo službeno priopćenje, a na Twitteru link na Facebook.
Toshiba je danas krenula s kampanjom u 7 zemalja, a u Hrvatskoj će u njoj sudjelovati odabrane javne osobe te poznati blogeri te svi zainteresirani članovi Toshibine Facebook fan stranice. Kako bi sudjelovati, morat ćete svoju kratku priču napisati na njihovom njihovoj Facebook fan stranici. Najbolja priča odnosno njen autor osvojit će Toshibin Folio 100 tablet baziran na Androidu.
Toshiba će od najboljih priča iz Bugarske, Hrvatske, Grčke, Izraela, Rumunjske, Srbije i Slovenije napraviti e-book. Pravila nagradne igre naći ćete na Toshibinoj Facebook fan stranici…
Dobra ideja uz poneku propuštenu priliku
Sama ideja e-booka o prvim iskustvima korištenja računala jako je zgodan, ali se čini da je Toshiba izgubila pravu priliku za puno veće rezultate od promidžbe svoje Facebook fan stranice.
Uz pristojnu oglašivačku kampanju te shareanje, vjerujem da će mnogi fejsbukaši pokušati osvojiti Folio 100, ali većinu tih priča ćemo potom izgubiti u Facebookovim arhivu. Tviteraši, posebno hrvatski, zamjerit će im što ih tjeraju na Facebook. Korištenjem Twitlongera ili vlastite male aplikacije uz logiranje s Twittera mogli su ih osvojiti.

Pozivanjem “poznatih” blogera Toshiba bi se mogla zamjeriti ostalim blogerima koji su također mogli sudjelovati u jednoj ovakvoj kampanji s vlastitim člancima, čime bi tvrtka dobila vrijedne backlinkove prema svojoj web stranici i poboljšati svoju prisutnost na tražilicama.
Čini se da je Toshiba, pri proslavi svoje 25. godišnjice izradom e-booka, krenula s nagradnom igrom za koju su tražili oblik. Iako se nadam da će krajnji rezultat biti kvalitetno štivo, Toshiba je usmjeravanjem na samo jednu društvenu mrežu izgubila velik dio koristi otvorenog Interneta. Čekamo rezultate početkom prosinca…
Što mislite o Toshibinom e-booku i ovoj kampanji?
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.