
Tomislav Car iskreno o 17 godina kao CEO Infinuma – i konkuriranju Asani i Jiri s Productiveom
Nakon što je 17 godina vodio Infinum, odnedavno je CEO njihove "spin off" tvrtke Productive koja cilja izuzetno konkurentno tržište na kojem dominiraju Asana i Jira. Tomislav nam otkriva svoje početke, iskustva i buduće ambicije!
Tomislava znam već skoro 20 godina, od mi3dot foruma i vremena kad je Infinum tek kretao iz svog prvog zagrebačkog ureda u prostoru gdje su mu iz dijeljenog WC-a krali tekući sapun.
Na pitanje je li ikad postojala mogućnost da radi za nekog drugog, odgovara da naravno da postoji, posebno jer se dobro sjeća trenutka kad su na žiro računu tvrtke imali samo 400 kuna.
Danas je malo drugačija situacija i Infinum je jedna od najvećih tehnoloških tvrtki u Hrvatskoj. Dapače, žele biti holding s cijelim nizom tvrtki u koje su investirali poput Rentlija (o čemu sam s osnivačem Marko Mišulićem pričao upravo na Netokracija Podcastu), onih koje su pokrenuli poput Porsche Digitala Hrvatska, ali i The Productive Company čiji je Car CEO.
Vodstvo Infinuma je pak preuzeo dugogodišnji COO Nikola Kapraljević Nixa.
Ni FER-ovci se nisu mogli zaposliti
S Tomislavom sam u ovoj epizodi Netokracija Podcasta pričao o izazovima pokretanja digitalne agencije u krizi u kojoj su govorili da se čak *gasp* ni FER-ovci ne mogu zaposliti pa sve do naučenih lekcija koje mu danas služe za vođenje Productivea:
- Kako je Infinum krenuo iz Prve (i jedine) karlovačke gimnazije;
- Problem pokretanja dodatnih projekata uz agenciju;
- Što je naučio od mentora poput svog oca, ali i osnivača IN2 Ante Mandića;
- Infinumov ekscentričan humor kao employer branding u doba kad su IT tvrtke bile formalne;
- Problemi u product tvrtkama, od strategije proizvoda do određivanja cijena;
- Kako konkurirati na etabliranom tržištu kad vam MVP ne pomaže;
- Zašto trebate izvlačiti informacije iz svojih šefova;
- Jesu li mladi programeri danas razmaženi.
Nove epizode Netokracija Podcasta pronađite na bilo kojoj aplikaciji za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta, Deezera i Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode.
Hvala Podcast Studiju što nas je ugostio!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.