Zuji vam u ušima? Besplatno isprobajte aplikaciju TinnitusOFF

Zuji vam u ušima? Besplatno isprobajte domaću aplikaciju TinnitusOFF

Znate onaj neugodan osjećaj kad nakon koncerta osjetite zujanje u ušima? Ili još gore, možda od njega patite svaki dan i što god napravili ne možete se riješiti tog osjećaja? E, tu u priču uskače domaća aplikacija TinnitusOFF koju su razvili liječnici, inženjeri i znanstvenici iz tvrtke Core Interface kako bi poboljšali kvalitetu života onih koji pate od ove neugodne pojave.

tinnitusoff_app_2016

Za sretnike koji ne znaju što je tinitus, riječ je o neugodnom zujanju u uhu koje ozbiljno utječe na kvalitetu života i zahvaća oko 300 milijuna ljudi diljem svijeta. Od toga njih 2 posto pati od težeg oblika koji ih ometa u svakodnevnom funkcioniranju. Domaći tim koji se krije iza imena Core Interface odlučio je riješiti ovaj problem uz pomoć aplikacije TinnitusOFF koja se temelji na slušanju glazbe s prigušenim dijelom zvukovnog spektra zbog čega mozak počinje zanemarivati tu frekvenciju, a zvuk tinitusa se s vremenom i smanjuje.

Kako funkcionira aplikacija?

Sve što je potrebno napraviti je preuzeti aplikaciju za PC, Android ili iOS i pronaći svoju frekvenciju slušanjem šuma (tzv. white i pink noise). Korisnik uz pomoć skale smanjuje ili povisuje frekvenciju, a u trenutku kad osjeti da su se šum njegovog uha i reproduciranog zvuka preklopili, može biti siguran da je to njegova frekvencija. Nakon toga slijedi najbolji dio – slušanje omiljene glazbe, najbolje u tihom i ugodnom okruženju.

Rezultati se mogu očekivati nakon tri do šest mjeseci svakodnevnog korištenja, najbolje oko 90 minuta dnevno, a napredak se može pratiti u statističkom dijelu aplikacije.

Natko Beck, suosnivač Core Interfacea, objašnjava kako se ideja rodila iz potrebe i nedavnom otkriću tzv. music notch terapije koja se temelji na neuoroplastičnosti mozga, a znanstveno je potvrđena u nizu istraživanja proteklih godina. Taj pristup je i osnova aplikacije:

Frekvencija šuma se pomoću filtera izbacuje iz frekvencijskog polja glazbe koju korisnik sluša. Mozak sluša omiljenu muziku i s vremenom počinje “zanemarivati” izostavljenu frekvenciju.

Spoj medicine i tehnike

S razvojem su krenuli prije godine, a uz Natka, inače doktora i specijalista radiologije, tim čine Raphael Bene, također doktor i neuroznanstvenik, dva inženjera elektrotehnike Ivan FabekAnđelko Katalenić te bivši profesionalni košarkaš Marin Mindoljević. Aplikaciju su razvijali u Core Incubatoru, a o cijelom iskustvu Natko kaže sljedeće:

Na početku projekta imali smo manjak tehničkog znanja oko razvoja aplikacija. Početak je bio vrlo kaotičan i pun improvizacije. Trebalo nam je dosta vremena da naučimo komunicirati s inženjerima na njihovom nivou i da ispunimo očekivanja i zahtjeve. Tu i danas još zapinjemo. 🙂

Core Interface tim
Core Interface tim

Besplatno testiranje

Ovaj tjedan ponudili su mogućnost besplatnog testiranja aplikacije i odmah zabilježili više od 2000 prijava. Kako ih je inicijalni odaziv iznenadio, odlučili su produljiti rok prijave za beta testere do danas, 19. veljače. Kad je riječ o očekivanjima, Natko ističe:

Ono što je nama prvenstveno bitno jest da korisnici budu zadovoljni. Spremni smo otvoriti betu i za nove korisnike, ali zbog ograničenih resursa nismo to u mogućnosti napraviti samostalno. Zbog toga pozivamo sve zainteresirane koji bi htjeli sponzorirati proširenje broja korisnika beta programa da nam se jave.

Uz testiranje tržišta budući planovi uključuju i pronalazak partnera s kojima bi izašli na svjetsko tržište. U kasnijoj fazi aplikacija će se naplaćivati po modelu pretplate po cijeni od oko 20 dolara godišnje, a u Core Interfaceu cijenu drže opravdanom jer kako navode, iza nje stoji višegodišnje istraživanje doktora, znanstvenika i inženjera.

Ako vas muči zujanje u ušima, a htjeli biste besplatno isprobati aplikaciju, iskoristite priliku i prijavite se do kraja dana za testiranje na stanici tinnitus-off.com.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Aida Hadziavdic

    Aida Hadziavdic

    20. 04. 2016. u 6:54 pm Odgovori

    M0LIM VAS ZA INFORMACIJU,NA KOJI NACIN SE MOZE DOBIT TA APLIKACIJA,ON-LINE ILI KAKO VEC,I KOLIKO KOSTA I OSTALI DETALJI,MI SMO IZ BOSNE I HERCEGOVINE A IIMAM PROBLEM SA ZUJANJEM U UHU

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Programiranje

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Analiza

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Što ste propustili

Novost

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.

Analiza

Hrvatska je zaposlila jako malo ukrajinskih IT stručnjaka. Ovo su priče nekih od njih

Kroničnoj nestašici IT kadrova na domaćem tržištu i postojanju pravnih preduvjeta usprkos, rijetke su domaće IT tvrtke koje su zaposlile radnike iz Ukrajine koji nisu i prije radili za njih.

Analiza

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Tvrtke i poslovanje

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Obrazovanje

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.

Programiranje

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?