Doznajte kako izgleda karijera 'tech' konzultanta u Zagrebu, Osijeku i Splitu

Doznajte kako izgleda karijera ‘tech’ konzultanta u Zagrebu, Osijeku i Splitu

Netokracija i mStart, u suradnji sa KSET-om, udrugom DUMP i FERIT-om, organiziraju meetupe o tome kako započeti karijeru kao IT konzultant.

Jeste li razmišljali o karijeri koja će vam dati priliku da ne samo da razvijate tehnologiju, već se bavite pravim poslovanjem? Ako ste mislili da to nije moguće, prijavite se na jedan od prvih Tech Consultant Meetupa na kojima ćete moći doznati više o poslu IT konzultanta za enterprise poslovna rješenja.

Koliko znate o ERP sustavima?

Poznati proizvođači enterprise softvera, SAP i Oracle, godinama su u Gartnerovom “magičnom kvadrantu” za rješenja za neke od najvećih tvrtki u svijetu, ali i Hrvatskoj te regiji.

Nažalost, studenti za vrijeme studija nemaju tako puno prilika upoznati se s izazovima, ali i karijernim prilikama rada na ovakvim rješenjima. Primjerice, enterprise resource planning (ERP) sustavi omogućavaju svim mogućim industrijama, od proizvodnje do zdravstva i trgovine, da bolje rade svoje poslove. Pretpostavlja se da će globalno ERP tržište do sljedeće godine vrijediti preko 40 milijardi dolara!

Direktor poslovnih informacijskih rješenja u mStartu, Emin Subašić, u intervjuu ‘Tko to zna sa softverom, dobro zarađuje i utječe na velike sustave? IT Konzultant!‘ opisao je zašto ga zanima takav posao:

Na kraju dana, dobijete jedan spoj poslovanja i spoj tehničkog aspekta toga poslovanja. Gledate kako ljudi rade u svojoj tvrtki, rade li dobro, učite što bi moglo biti bolje, a što ne. Najzanimljivije je kad ste u situaciji gdje nikad to nešto niste vidjeli pa imate bistar um, recimo to tako, te možda i možete predložiti nešto što ne vide drugi koji su u nekom poslu niz godina.

Tech Konzultant Meetupi o potencijalu (i stvarnosti) karijere IT konzultanta

Netokracija i mStart, vodeća hrvatska tehnološka tvrtka koja je omogućila digitalizaciju nekih od vodećih tvrtki u regiji i partner je vodećim brendovima poput SAP-a, Microsofta i Oraclea, organiziraju tri praktična susreta u Zagrebu (KSET, 16. listopada), Osijeku (FERIT, 23. listopada) i Splitu (FESB, 5. studenog).

Kako bi ovi događaji bili što uspješniji, svaki od meetupa je organiziran u suradnji s lokalnim partnerom koji najbolje zna što studentima u svakom gradu treba. U Zagrebu je to dobro poznati KSET, u Osijeku FERIT, a u Splitu udruga mladih programera DUMP koji su ujedno suorganizatori jedne od najdražih mi tehnoloških konferencija DUMP Days na kojima sam ove godine predavao o FinTechu.

Predavači, mahom porijeklom iz grada u kojem se održava meetup, dat će stvarni pregled kako razviti karijeru u enterprise softveru i postati IT konzultant. Radi se o uspješnim direktorima odjela i specijalistima koji će s vama podijeliti svoje karijerno i životno iskustvo i odgovoriti na sva pitanja. Kako biste znali i klijentsku perspektivu u razvoju enterprise rješenja, pridružit će im se i voditelji IT-a u tvrtkama poput Konzuma i Mercatora.

Zagreb, 16. listopada u KSET-u

Meetup će početi u 16 sati u prostorijama KSET-a, sa sljedećim programom:

  • Uvod u digitalnu karijeru – Ivan Brezak Brkan
  • Kako postati tech konzultant – Petra Hajduković, voditeljica Odjela poslovne inteligencije i Tomislav Jukić, član Uprave, mStart
  • Q&A o enterprise svijetu – Marijan Butković, voditelj Odjela BIG DATA u mStartu i Krešimir Ležaić, Senior Vice President of IT u Mercatoru
  • Druženje uz burgerčiće
Meetup u Zagrebu održat će se u KSET-u! KSET

Osijek, 23. listopada na FERIT-u

Meetup će početi u 16 sati u dvorani K 1-15 na FERIT-u, sa sljedećim programom:

  • Uvod u digitalnu karijeru – Ivan Brezak Brkan
  • Kako postati tech konzultant – Hrvoje Ljubičić, direktor Službe razvoja, mStart (rođeni Slavonac!)
  • Q&A o enterprise svijetu – Želimira Kraševac, direktorica Službe podrške Oracle Retail sustavima u mStartu
  • Druženje uz burgerčiće

Split, 5. studenog na FESB-u

Meetup će početi u 16 sati u dvorani A301 na FESB-u, sa sljedećim programom koji uključuje trojicu stručnjaka podrijetlom upravo iz Splita:

  • Uvod u digitalnu karijeru – Ivan Brezak Brkan
  • Kako postati tech konzultant – Freddie Bakotin, specijalist u SAP službi (SAP konzultant) mStarta
  • Q&A o enterprise svijetu – Ivan Katalinić, direktor Službe digitalnih usluga u mStartu i Jozo Džakula, CIO Konzuma
  • Druženje uz burgerčiće

Prijavite se na meetupe besplatno do 16. listopada!

Pridružite nam se u Zagrebu, Osijeku ili Splitu i prijavite se putem sljedeće forme:







Kako te slučajno ne bismo “spamali”, molim te da nam potvrdiš da se ovaj newsletter smije pojaviti u tvom sandučiću. 🙂

U svakom se trenutku možeš maknuti s popisa klikom na link u dnu bilo kojeg od Netokracijinih newslettera.

Više informacija možete saznati na u članku “Doznajte kako izgleda karijera tech konzultanta na meetupu u Zagrebu, Osijeku ili Splitu”.
Vidimo se na Tech Meetupovima u Zagrebu, Osijeku i Splitu!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Analiza

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Što ste propustili

Panel

Je li doktorski studij korak na koji se isplati odvažiti – dok radite?

Ivan, Petar, Tomislav i Goran iz Poslovne inteligencije opisali su nam svoj put do doktorske titule: zašto su upisali doktorski studij, što im je pomoglo kad je bilo najteže te koliko im je na kraju donio znanja koja danas mogu koristiti na poslu.

Mobilne aplikacije

Zašto (i) Spotify želi postati TikTok?

Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?

Digitalni marketing

ChatGPT je novi makretinški mesija. Ili?

Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.

Tvrtke i poslovanje

Hrvatska platforma GameBoost osigurala 2 milijuna eura od Fil Rouge Capitala i Feelsgooda

GameBoost planira pobijediti globalnu konkurenciju u ponudi gaming usluga poput treniranja igrača i zajedničkog igranja u popularnim online multiplayer video igrama. Korak bliže tome dovodi ih nova investicijska runda.

Novost

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.

Karijere

Hrvatska je zaposlila jako malo ukrajinskih IT stručnjaka. Ovo su priče nekih od njih

Kroničnoj nestašici IT kadrova na domaćem tržištu i postojanju pravnih preduvjeta usprkos, rijetke su domaće IT tvrtke koje su zaposlile radnike iz Ukrajine koji nisu i prije radili za njih.