Spotify, jedan od dva servisa za streamanje glazbe čiji ste okršaj mogli vidjeti na stranicama Netokracije, našao se pred teškim optužbama. The Ministry of Sound, britanski glazbeni dance brend, tuži ih za kopiranje njihovih kompilacija.

Spotify, jedan od dva servisa za streamanje glazbe čiji ste okršaj mogli vidjeti na stranicama Netokracije, našao se pred teškim optužbama. The Ministry of Sound, britanski glazbeni dance brend, tuži ih za kopiranje njihovih kompilacija.
Slučaj je prilično zamršen: Ovaj servis uistinu ima prava na sve dostupne pjesme, ali za odabir pojedinih pjesama i stvaranje kompilacija po osobnom ukusu zaduženi su njihovi korisnici. Čak 24 milijuna korisnika servisa stvorila su preko milijarde glazbenih lista. Neke od njih, čini se, previše nalikuju glazbenim kompilacijama koje potpisuje The Ministry of Sound, piše Huffington Post.
Uz mnogo pažnje stvaramo, sastavljamo i prodajemo svoje albume diljem svijeta. Nakon 20 godina i više od 50 milijuna prodanih albuma, kvaliteta i kreativnost naših kompilacija je očigledna.
Izjavio je to Lohan Presencer, direktor u The Ministry of Sound, koji želi maknuti sve liste koje kopiraju njihove kompilacije i onemogućiti slaganje istih u budućnosti te također dobiti odštetu od glazbenog servisa.
Sopitfy: Sukoba nema
Spotify, naprotiv, smatra kako sukoba nema jer polažu sva prava na glazbu koju vrte, a svaki put kada se neka pjesma pokrene, vlasnici autorskih prava su za to plaćeni. Glazbene liste kompiliraju njihovi korisnici, ne sam servis, i služe kako bi drugi članovi otkrili glazbu koja bi im se mogla svidjeti.
Ovo međutim nije prvi put da je Spotify imao problema s izvođačima ili diskografskim kućama – neke indie kuće podržale su sve svoje umjetnike koji nisu htjeli svoju glazbu podijeliti na servisu, a Thom York, poznat po svom radu s grupom Radiohead, vrlo je jasno izrazio svoje nezadovoljstvo količinom novaca koju od streaminga dobivaju autori glazbe te potom povukao svoj solo album.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.