GNK Dinamo prvi je partner aplikacije Sportening - što to donosi za njih i navijače?

GNK Dinamo prvi je partner aplikacije Sportening Ivana Klarića!

Aplikacija koja spaja navijače s njihovim najdražim klubovima danas je predstavila partnerstvo s GNK Dinamom, prvo ove vrste u domaćem sportu. Što to donosi za njih, ali i navijače?

Prije otprilike mjesec dana na Netocraticu smo ekskluzivno razgovarali s Ivanom Klarićem, investitorom, digitalcem i čovjekom s bogatim iskustvom u tehnološkoj industriji. Tema je bio Sportening, nova platforma koja spaja sportske fanove s njihovim najdražim klubovima. Danas, mjesec dana kasnije, govorimo o prvoj velikoj formalnoj suradnji Sporteninga; partnerstvu s GNK Dinamo Zagreb.

Ovom suradnjom navijači Dinama dobit će centralizirano mjesto za pronalazak svih informacija o klubu koje će biti i službeno podržano od same organizacije kluba.

Što od toga ima Dinamo?

“Sportening je posve personalizirana aplikacija za vaše navijače”, pojasnio je Ivan prije mjesec dana i rekao kako se radi o aplikaciji koja sportskim fanovima pruža sadržaje koje ne mogu dobiti drugdje, bez da u to utroše mnogo vremena. Početna investicija u tvrtku iznosi oko 3,9 milijuna eura, a Ivan mi kaže kako je prvih mjesec dana projekta prošlo vrlo dinamično:

Navijači instantno shvaćaju vrijednost Sporteninga, koristeći aplikaciju na dnevnoj razini za sve informacije o svom klubu. Žele od nas vidjeti nove komunikacijske i chat funkcionalnosti i to je ono na čemu trenutno najviše radimo. Ne mogu još govoriti o detaljima i funkcionalnostima koje slijede, ali Sportening će sigurno omogućiti sve oblike komunikacije između fanova i na relaciji fanova i njihovih klubova.

Iz GNK Dinama pojašnjavaju nam kako se već dugo vremena otvaraju prema novim digitalnim tehnologijama i trendovima te daju veliku podršku domaćim startup projektima. Ističu i kako je Sportening vrlo inovativan način povezivanja s fanovima:

Sportening je vrlo inovativan startup koji svojim predanim radom osigurava kompletan personalizirani sadržaj za klupski fan base kroz integrirani sadržaj poput statistika, povijesnih zanimljivosti, podcastinga itd., a sve s ciljem maksimizacije vremena, ostvarivanja i zadržavanja lojalnosti na relaciji klub – navijač te dugoročne monetizacije u okviru ticketinga, prodaje i općenito marketinga.

Društvena mreža za sportske fanove

Sportening tako želi biti društvena mreža za ljubitelje sporta koja bi ponudila značajke koje teško da možete dobiti u ijednoj drugoj aplikaciji. Naime, u Sporteningu možete razgovarati s fanovima istog kluba, dobiti vijesti o utakmicama, ozljedama, novinske analize i kolumne vezane za vaš klub i biti uključeni u svaki detalj.

Dinamo je prvi klub s kojim Sportening ima ugovor, ali aplikaciju već koriste tisuće navijača.

Ivan kaže kako Sportening nastoji omogućiti klubovima najosobniju moguću interakciju s fanovima, kakva još do sada nije bila moguća, a da su upravo to prepoznali i sami klubovi – “klubovi su maksimalno otvoreni za takvu opciju”, dodaje Ivan. Ovo ne čudi jer je važnost svakodnevne interakcije i digitalne prisutnosti sportskih kolektiva danas zaista veća nego ikada. Najveći svjetski klubovi tako ulažu milijune u poboljšavanje mogućnosti razgovora s navijačima, a klubovi koji su prisutniji na društvenim mrežama i više ulažu u izgradnju odnosa s navijačima dobivaju više respekta i samih navijača.

U tome bi Sportening mogao biti pravi hit.

Klubovi za sada nemaju jednostavno i centralizirano mjesto (osim svojih profila) na kojem mogu plasirati sadržaje isključivo navijačima koje oni zanimaju, i na kojem mogu prilagoditi upravo te sadržaje za zagrižene navijače. Društvene mreže su super, ali bolje je imati mjesto gdje ćete okupiti ljude koje zanima samo vaš klub, i gdje ne morate prilagođavati sadržaje za široku publiku.

Centralno mjesto za navijače Dinama

Kada govorimo o suradnji s Dinamom, ona je prva ovog tipa, iako Ivan i tim nedvojbeno rade na mnogim novim partnerstvima. Objava potpisivanja ugovora baš na dan kada Dinamo igra povijesnu utakmicu Europske lige – za Ivana i njegov tim je neprocjenjivo.

No, što će sve navijači Dinama ovime dobiti?

Navijači Dinama u Sporteningu mogu kreirati grupe s prijateljima, a naš chatbot će im slati sve najvažnije vijesti vezane uz Dinamo. Uskoro ćemo pokrenuti i Dinamov chat kanal u Sporteningu gdje se nadamo okupiti sve navijače Dinama iz cijelog svijeta. Dinamo će kroz ovu suradnju ujediniti svoje navijače na jednoj platformi i ostvariti s njima potpuno personaliziranu komunikaciju.

Sportening

Iz Dinama se slažu i dodaju kako će na Sporteningu svi navijači moći pronaći sve informacije o klubu, a Sportening će imati i službenu podršku kluba. GNK Dinamo imat će unutar aplikacije i službenu grupu u kojoj će navijači moći u realnom vremenu dobiti sve nove informacije. Iz Dinama dodaju:

Sportening i Dinamo mogu ostvarati novu sinergiju na svim poljama marketinške komunikacije. Međusobna interakcija s navijačima nama je prioritet. Težimo dugoročnoj suradnji pa smo tako iznimno ponosni što ćemo uz segment plasmana sadržaja u Dinamovom kanalu u aplikaciji, sinergijski raditi na vidljivosti i promociji Sporteninga kroz snažnu i kreativnu interakciju na klupskim digitalnim platformama te putem venue modela oglašavanja kako bi doprijeli do zajedničke ciljane skupine.

Prema tome, ako ste navijač ovog domaćeg kluba zaista nema razloga zašto se ne prijaviti na Sportening, pogotovo jer vam i iz vlastitog iskustva mogu reći da ćete dobiti zaista super informacije baš o vašem klubu, bez “šumova” i nepotrebnih konteksta.

Za kraj, Ivan mi kaže kako do kraja ove godine Sportening planira otvoriti mali ured u New Yorku, gdje planiraju ostvariti i novu rundu financiranja, ali o tome ćete sigurno još čitati na Netokraciji!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Umjetna inteligencija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Hrvatska platforma GameBoost osigurala 2 milijuna eura od Fil Rouge Capitala i Feelsgooda

GameBoost planira pobijediti globalnu konkurenciju u ponudi gaming usluga poput treniranja igrača i zajedničkog igranja u popularnim online multiplayer video igrama. Korak bliže tome dovodi ih nova investicijska runda.

Novost

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.

Tvrtke i poslovanje

Hrvatska je zaposlila jako malo ukrajinskih IT stručnjaka. Ovo su priče nekih od njih

Kroničnoj nestašici IT kadrova na domaćem tržištu i postojanju pravnih preduvjeta usprkos, rijetke su domaće IT tvrtke koje su zaposlile radnike iz Ukrajine koji nisu i prije radili za njih.

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Netokracija Podcast

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Obrazovanje

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.