Score Alarm Ivana Klarića nakon 10.000 preuzetih iPhone i Android appova otkupila - Hrvatska lutrija

Score Alarm Ivana Klarića nakon 10.000 preuzetih iPhone i Android appova otkupila – Hrvatska lutrija

Score Alarm, mobilnu aplikaciju Ivana Klarića za praćenje sportskih rezultata koju smo na Netokraciji predstavili u veljači, u pola godine je preuzeta preko 10 tisuća puta, a sad ju je za daljnje osvajanje hrvatskog tržišta otkupila Hrvatska lutrija. Radi se o razradi poslovnog modela aplikacija za koju je Klarić inspiraciju dobio čitajući o HTVeletekstu za iPhone upravo na Netokraciji. Klarić je suradnjom s Hrvatskom lutrijom smislio potpuno novi način zarade od svoje aplikacije, a državna je tvrtka prva u Europi počela primjenjivati mobilne aplikacije u svojoj branši na ovakav način.

Score Alarm će vam olakšati klađenje – sad uz Hrvatsku lutriju

Score Alarm, mobilnu aplikaciju Ivana Klarića za praćenje sportskih rezultata koju smo na Netokraciji predstavili u veljači, u pola godine je preuzeta preko 10 tisuća puta, a sad ju je za daljnje osvajanje hrvatskog tržišta otkupila Hrvatska lutrija. Radi se o razradi poslovnog modela aplikacija za koju je Klarić inspiraciju dobio čitajući o HTVeletekstu za iPhone upravo na Netokraciji. Klarić je suradnjom s Hrvatskom lutrijom smislio potpuno novi način zarade od svoje aplikacije, a državna je tvrtka prva u Europi počela primjenjivati mobilne aplikacije u svojoj branši na ovakav način.

U novom će Score Alarmu, naime, korisnici Hrvatske lutrije moći uslikati ili pak unijeti kod sa svog listića pri čemu će se svi događaji prenijeti u aplikaciju za lakše prikazivanje i praćenje sportskih rezultata. Događaje će korisnici, dakako, moći upisivati i ručno te po želji postavljati obavijesti i alarme – ipak se radi o Score Alarmu.

Score Alarmova whitelabel budućnost

Klarić za Netokraciju navodi kako se radi o vrlo jednostavnoj i itekako isplativnoj računici za Hrvatsku lutriju koja trenutno drži oko jedne petine tržišta. Ukoliko korisnici drugih kladionica samo isprobaju aplikaciju i fotografiju listić te potom ostave 10 ili 20 kuna u Hrvatskoj lutriji – tvrtka je na dopitku. Svaki promil i postotak u daljnjem osvajanju prilično zasićenog tržišta u kojemu su tehnološke inovacije koje omogućavaju veću brzinu put do uspjeha ključan je za rast. S obzirom da se radi o državnoj tvrtki, suradnja s Score Alarmom time je još zanimljivija. Klarića upravo činjenica da jedna tvrtka u Hrvatskoj, u vlasništvu države, prva u Europi primjenjuje ovu tehnologiju najviše veseli, pri čemu zaključuje: “Takvih situacija zaista treba biti.”

Ivan Klarić ne razvija samo aplikaciju, već i njene mogućnosti zarade. (Fotografija preuzeta od Klarića)

Broj sportova u Score Alarmu također će se povećati na dvadesetak, znatno više od glavnog konkurenta LiveScorea koji prati tek pet sportova. Score Alarm bi i u budućim verzijama trebao biti vrlo jednostavn aplikacija za korištenje s obzirom da su korisnici zadovoljni, na iTunesu drži itekako solidnu ocjenu 4+. Osim toga, Score Alarm će se izdvojiti od konkurencije integracijom s društvenim mrežama Facebook i Twitter te praćanjem prognoza drugih korisnika što dodaje uvijek poželjan, a rijetko u domaćim aplikacijama prisutan, element sudjelovanja zajednice.

Nema stajanja uz novi poslovni model

Klarić je u na kraju, odnosno vjerojatno tek početku priče po svemu sudeći, uspio postići što je naumio još početkom 2012.: zaraditi s aplikacijom koja je po cijeni od 1.99 dolara prodana u dvije tisuće komada, dok je Android verzija aplikacije preuzeta oko 7 do 8 tisuća puta. Njen kreator je nakon toga odlučio ne sjediti na početnom uspjehu i nadati se da će se aplikacija jednostavno još prodavati, već naći novi poslovni model na kojem se može temeljiti Score Alarmov daljnji rast.

Hrvatska lutrija napokon nije jedina u Europi – dapače, na tržištu kladionica postoji još mnogo tvrtki koje bi na sličan način mogle zakupiti aplikaciju koja je krenula kao jednostavna ideja za “app”. Klarić pri tome čak ne mora gledati na zapad, nego dapače, na istok i velika tržišta na kojima klađenje, unatoč zakonskim zabranama, postaje sve popularnije. Score Alarm je trenutno dostupan preko iTunes App Storea, ali Klarić kaže kako će vrlo brzo biti dostupna besplatna verzija kako za iPhone tako i dalje za Android.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Kermit

    Kermit

    09. 09. 2012. u 7:32 pm Odgovori

    Svoje znanje i sposobnosti mogu se upotrijebiti za opće dobro, ali i za opće zlo.
    Podržavati kockanje i klađenje spada u ovu drugu kategoriju, ma koliko mi šutjeli o tome.
    Postignuće cijenjenog programera u rangu je otkrića cracka. Nadam se da če razmisliti o tome koju industriju podržava i koju korist društvo ima od toga.

    • Ivan Klaric

      Ivan Klaric

      10. 09. 2012. u 9:44 am Odgovori

      Pozdrav Ivane! Stara app je uklonjena, za 2-3 mjeseca predstavit cemo potpuno novu aplikaciju, koju razvijamo u suradnji s Hrvatskom lutrijom. Na vrijeme cemo izvijestit! 🙂

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Novost

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Programiranje

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Programiranje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?