
Protekle je nedjelje u riječkom Startup inkubatoru održan je peti po redu WhoHack hackathon, s najvećim fondom nagrada dosad. Ukupno 24 natjecatelja bila su okupljena u osam timova, a tema ovog ljetnog WhoHack mini hackathona bio je game development.
U 10 sati natjecatelji su uspjeli iskodirati čak osam zanimljivih igara, a u veseloj i opuštenoj ljetnoj atmosferi timovi su prezentirali svoje ideje stručnom žiriju kojeg su sačinjavali organizator hackathona Edi Budimilić iz tvrtke EXEVIO, Nikolina Rebić iz AITAC-a te i Boško Knežević iz Digitalnih Tehnologija.
Prije službenog odabira pobjednika i dodjele nagrada priređena su i dva tajna izazova, u kojima su dva sretna dobitnika trebala dekodirati binarni tekst koji se nalazio izložen na određenim mjestima u Inkubatoru te na taj način osvojiti vrijedne nagrade, što su uspješno napravili Mauro Josipović i Dorian Brnčić.
Zečevi, auti, pivo i boje
Prvo mjesto osvojili su Nikola Jokić i Andrej Kovačević igricom Jump Arena, koju su opisali kao “multi player bunny hop action platformu“. Drugi set nagrada pripao je igrici Caroholic i timu kojeg su sačinjavali Robert Sučić, Paolo Srebovt i Valinea Vinger, a poanta igre je vožnja autića uz istodobno pijenje pive, dok vas ne ulovi policija ili istekne vrijeme. Vjerujemo kako će upravo ova igrica imati dobar odaziv kod muških igrača.
Treće mjesto osvojila je zarazna igrica pod nazivom Ice Cream Saga, koju su ishakirali Sanjin Celeski i Marko Blažeković, čiji je cilj jednostavan – sakupiti što više padajućih kuglica sladoleda u kornet. Posebne nagrade organizatora za originalnost dodijeljene su igrici Oboji.se koju je osmislio Infinumov tim (Krešimir Antolić, Darko Kukovec, Ivan Lučin, Petar Slović i Mihael Šafarić) www.oboji.se i misaonoj igrici BarFight koju su osmislili Aleksandar Toplek, Viktor Jurčić i Mario Novak.

Najboljim timovima podijeljeni su Vivax, Asus i Prestigio tableti, a najveće iznenađenje priredio je organizator dodijelivši baš svim hakerima vrijedne nagrade, čak i onima koji u tom kratkom vremenskom periodu nisu uspjeli zadatak izvršiti do kraja.
Uz glavnog organizatora – riječku tvrtku EXEVIO d.o.o. Edija Budimilića, kao sponzori su se iskazali britanski startup Bouxtie, Grad Rijeka, riječke tvrtke LogIN, CONCERO te zagrebački MIKRONIS, koji su osigurali najveći fond nagrada do sada na jednom WhoHack hackathonu, dok su se Nestle i Aquaviva pobrinuli da svi sudionici budu opskrbljeni s dovoljnim količinama vode i kofeina, kako bi nesmetano mogli hakirati do večernjih sati.
Što nas očekuje na sljedećem WhoHacku? To je tajna!

Organizatori već najavljuju novo hackathonsko iznenađenje uskoro, a ono što vam svima možemo odati je da takva vrsta hackathona nije zabilježena čak ni u Europi, pa i šire! Za ostale detalje ćete se još neko vrijeme morati strpiti.
Kako biste na vrijeme saznali o čemu se radi i na vrijeme se mogli prijaviti, pratite službenu WhoHack stranicu i lajkajte nas na Facebooku.
Do skorog hakiranja! 🙂
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.