Riječki WhoHack mini hackathon iznenadio i nagradio sve sudionike

Riječki WhoHack mini hackathon iznenadio i nagradio sve sudionike

Osam timova napravilo je zanimljive i raznolike igre
Osam timova napravilo je zanimljive i raznolike igre

Protekle je nedjelje u riječkom Startup inkubatoru održan je peti po redu WhoHack hackathon, s najvećim fondom nagrada dosad.  Ukupno 24 natjecatelja bila su okupljena u osam timova, a tema ovog ljetnog WhoHack mini hackathona bio je game development.

U 10 sati natjecatelji su uspjeli iskodirati čak osam zanimljivih igara, a u veseloj i opuštenoj ljetnoj atmosferi timovi su prezentirali svoje ideje stručnom žiriju kojeg su sačinjavali organizator hackathona Edi Budimilić iz tvrtke EXEVIO, Nikolina Rebić iz AITAC-a te  i Boško Knežević iz Digitalnih Tehnologija.

Prije službenog odabira pobjednika i dodjele nagrada priređena su i dva tajna izazova, u kojima su dva sretna dobitnika trebala dekodirati binarni tekst koji se nalazio izložen na određenim mjestima u Inkubatoru te na taj način osvojiti vrijedne nagrade, što su uspješno napravili Mauro Josipović i Dorian Brnčić.

Zečevi, auti, pivo i boje

Prvo mjesto osvojili su Nikola Jokić i Andrej Kovačević  igricom Jump Arena, koju su opisali kao “multi player bunny hop action platformu“. Drugi set nagrada pripao je igrici Caroholic i timu kojeg su sačinjavali Robert Sučić, Paolo Srebovt i Valinea Vinger, a poanta igre je vožnja autića uz istodobno pijenje pive, dok vas ne ulovi policija ili istekne vrijeme.  Vjerujemo kako će upravo ova igrica imati dobar odaziv kod muških igrača.

Treće mjesto osvojila je zarazna igrica pod nazivom Ice Cream Saga, koju su ishakirali Sanjin Celeski i Marko Blažeković, čiji je cilj jednostavan – sakupiti što više padajućih kuglica sladoleda u kornet. Posebne nagrade organizatora za originalnost dodijeljene su igrici Oboji.se koju je osmislio Infinumov tim (Krešimir Antolić, Darko Kukovec, Ivan Lučin, Petar Slović i Mihael Šafarić)  www.oboji.se i misaonoj igrici BarFight koju su osmislili Aleksandar Toplek, Viktor Jurčić i Mario Novak.

WhoHack je imao najbogatiji fond nagrada dosad
WhoHack je imao najbogatiji fond nagrada dosad

Najboljim timovima podijeljeni su Vivax, Asus i Prestigio tableti, a najveće iznenađenje priredio je organizator dodijelivši baš svim hakerima vrijedne nagrade, čak i onima koji u tom kratkom vremenskom periodu nisu uspjeli zadatak izvršiti do kraja.

Uz glavnog organizatora – riječku tvrtku EXEVIO d.o.o. Edija Budimilića, kao sponzori su se iskazali britanski startup Bouxtie, Grad Rijeka, riječke tvrtke LogINCONCERO te zagrebački MIKRONIS, koji su osigurali najveći fond nagrada do sada na jednom WhoHack hackathonu, dok su se Nestle i Aquaviva pobrinuli da svi sudionici budu opskrbljeni s dovoljnim količinama vode i kofeina, kako bi nesmetano mogli hakirati do večernjih sati.

Što nas očekuje na sljedećem WhoHacku? To je tajna!

Vidimo se i na sljedećem WhoHack hackathonu!
Vidimo se i na sljedećem WhoHack hackathonu!

Organizatori već najavljuju novo hackathonsko iznenađenje uskoro, a ono što vam svima možemo odati je da takva vrsta hackathona nije zabilježena čak ni u Europi, pa i šire! Za ostale detalje ćete se još neko vrijeme morati strpiti.

Kako biste na vrijeme saznali o čemu se radi i na vrijeme se mogli prijaviti, pratite službenu WhoHack stranicu i lajkajte nas na Facebooku.

Do skorog hakiranja! 🙂

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Najava

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Karijere

Tim McKeoun: “Ako želimo da se developeri razvijaju, moramo se pomiriti da će nekad biti manje produktivni”

"Developer Advocate" može postati svatko, ali uspjeh u tome će pronaći mali broj ljudi. Savjete kako općenito postati bolja podrška developerima, na ovogodišnjem QED-u podijelio je IBM-ov Tim McKeoun.

Što ste propustili

Obrazovanje

Studenti RIT Croatia kroz kolegij kreiraju stvarne projekte za Rimac Technology, INA-u, Async Labs… 

Domaće obrazovne institucije često se fokusiraju na teoriju, dok praksa ostaje na poslodavcima. RIT Croatia to mijenja svojim primjerom.

Tvrtke i poslovanje

Potvrđeno: Google preuzeo hrvatski Photomath

Hrvatska aplikacija Photomath postaja je i službeno dio Googleovog portfelja. Tehnološki gigant godišnje akvizira desetak tvrtki, a ove je godine u akvizicijski plan ušao upravo hrvatski Photomath.

Izvještaj

Web3 Tales: Trenutno u web3 sferi ima prilika za sve, ali to ne znači da je web3 za svakoga!

Zašto ući u web3? Kako radi i razmišlja web3 stručnjak/inja? Koji kadrovi su traženi? Je li web3 karijera dugoročno sigurna? Što kad je bear, što kad je bull? Samo su neka od pitanja na koje su se tražili odgovori na prvoj Web3 Tales konferenciji u Muzeju suvremenih umjetnosti u Zagrebu.

Intervju

Iza scene: O dizajniranju evenata poput Porina i Future Tensea uz hrvatski 21 Productions

Dizajnirati velike događaje, konferencije ili televizijske emisije nije lak zadatak. Cijeli posao obuhvaća detaljne razgovore s klijentom i ljudima koji su specijalizirani za snimanje, zvuk ili rasvjetu. Tom procesu uvelike može pomoći jedna stvar, a to je 3D vizualizacija produkcijskog dizajna.

Novost

Google predstavio program za startupe: AI for Health, na koji se mogu prijaviti i Hrvati!

Ovaj hibridni program prvi je u nizu akademija Google for Startups Growth Academy koji je fokusiran na olakšavanje i skalabilnost startupima u inovacijama i rješavanju društvenih izazova pomoću umjetne inteligencije.

Tvrtke i poslovanje

Končar D&ST nakon revizije prema Mamforce standardu učvrstio zdravu i inkluzivnu organizacijsku kulturu

Glavne korporativne vrijednosti u tvrtki Končar D&ST su kontinuirana briga o zaposlenicima, uključivost, društvena odgovornost i ekološka održivost, a sada im se polaže sve sustavnija i promišljenija pažnja.