Iako na tržištu ima sve više digitalnih načina naručivanja obroka dok ste na poslu, možda je ponekad najbolje imati domaći, skuhani obrok. Ako nemate opciju da vas upravo takvo jelo čeka na poslu, tu je jednostavan recept za zdravi i brzi falafel koji možete isprobati i sami.

Za sve užurbane i zaposlene ljude, kojima je ipak važno što će pojesti za ručak, predlažem ovaj falafel. On je zgodna i zdravija alternativa gotovim pekarskim proizvodima, brzo je gotov i lako se prenosi, a uz to je vege jelo koje u sebi sadrži dobar izvor proteina. Za one koji nemaju tu sreću da ih na poslu čeka već pripremljen ručak, kao što to imaju moji GIS Cloudovci, slijedi recept:
Sastojci:
- limenka slanutka od 400 g
- jedan režanj češnjaka
- četvrtina luka
- 1 žličica peršina
- 2 žlice brašna + 1 žlica za posipanje
- ½ žličice praška za pecivo
- ¼ žličice mljevenog kumina
- po želji: kajenski papar, sol, papar
- maslinovo ulje
Slanutak dobro operemo, ocijedimo te pobrišemo papirnatim ručnikom ako je potrebno. Sitno nasjeckamo luk, peršin i češnjak. Stavimo ih u multipraktik uz slanutak, začine, prašak za pecivo, brašno i malo maslinovog ulja. Miksamo dok ne dobijemo glatku smjesu.
Podijelimo je na četiri dijela i na pobrašnjenoj površini oblikujemo u diskove. Oni mogu biti manji (recimo 9 komada za u tortilju) ili 3 veća za primjerice mini burgere. Pržimo na malo ulja, na tavi koja se ne lijepi, par minuta sa svake strane. Mogu biti ispečeni i u pećnici, ali ja više volim tavicu. Sjajni su odmah, u tortilji, pita kruhu, pecivu za burgere, bilo uz hummus, umak od jogurta ili salaticu (najbolje sve troje). 🙂
A ono što je još bolje je što ih tako pripremljene možete pospremiti u posudicu i ponijeti na posao u svim tim kombinacijama, malo zagrijati falafel i imati fin ručak na poslu.
Jelenin recept objavljujemo u sklopu Netokracijinog specijala #DobarTech!
U suradnji s generalnim pokroviteljem Vipnetom te partnerom projekta Konzum klik, Netokracija se kroz #DobarTech u studenom potpuno posvećuje potencijalu digitalnog života kad naručujemo gablec – ili hranu kod kuće – a u ovom vam slučaju blogerica Jelena Markota pokazuje kako izgleda primjer obroka koji kuha za svoje IT-jevce iz tvrtke GIS Cloud (inače, upravo su u potrazi za novim kolegom, Frontend Developerom).
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.