RBA na dlanu za iPhone i Android = Infinumov ulazak u bankarski sektor

RBA na dlanu za iPhone i Android = Infinumov ulazak u bankarski sektor

RBA na dlanu nova je mobilna iPhone (a uskoro i Android) aplikacija Raiffeisen banke u Hrvatskoj, specifična po tome što je prva mobilna aplikacija u bankarskom sektoru na regionalnom tržištu koja integrira ne samo mobilno bankarstvo i token, već i lokacije bankomata te poslovnica te druge dodatne informacije. Možda još bitnije za ovu aplikaciju jest što ona označava ulazak dobro poznate mobilne developerske tvrtke Infinum u bankarski sektor. Infinumov Tomislav Car za Netokraciju otkriva koji su im planovi...

RBA na dlanu.

RBA na dlanu nova je mobilna iPhone (a uskoro i Android) aplikacija Raiffeisen banke u Hrvatskoj, specifična po tome što je prva mobilna aplikacija u bankarskom sektoru na regionalnom tržištu koja integrira ne samo mobilno bankarstvo i token, već i lokacije bankomata te poslovnica te druge dodatne informacije.

Možda još bitnije za ovu aplikaciju jest što ona označava ulazak dobro poznate mobilne developerske tvrtke Infinum u bankarski sektor. Infinumov Tomislav Car za Netokraciju otkriva koji su im planovi…

RBA-ovu novu aplikaciju razvio je Infinium.

No prvo, pozabavimo se RBA-om. RBA na dlanu besplatna je iOS aplikacija za iPhone i iPod Touch koju možete već danas preuzeti s iTunesa, a sastoji se od 6 dijelova. Infinum trenutno razvija Android verziju koja bi trebala biti dostupna uskoro:

  • mBanking – mobilno bankarstvo;
  •  mToken – token za bankarenje;
  • Poslovnice – popis poslovnica Raiffeisen banke s kontaktnim podacima i radnim vremenom;
  • Bankomati – popis lokacija bankomata Raiffeisen banke;
  • Info telefon – izravna veza na Raiffesenovu telefonsku podršku;
  • Informacije – dodatne informacije.

Pomoću aplikacije stoga kroz jedno mobilno sučelje možete provjeravati promet, kupovati devize ili pak putem mTokena potvrditi svoj identitet za korištenje internetskog bankarstva. Lokacijske mogućnosti vezane za lokacije i poslovnice pokazat će vam one lokacije najbliže vama temeljem GPS lokacije iPhonea.

Infinumove bankarske ambicije

Cilj ovog pristupa je bio napraviti lokaciju pristupačniju korisnicima koji još ne koriste mobilno bankarstvo, navodi Tomislav Car iz Infinuma koji su razvili RBA na dlanu. Infinum se razvojem ove aplikacije nastoji ubaciti u bankarski sektor, koji vide kao područje puno potencijala. Car navodi za Netokraciju:

Infinumu je trenutno mobilno bankarstvo na smartphone uređajima jedan od temeljnih smjerova u daljnjem razvoju. Ne stajemo tu s RBA, već radimo na implementaciji naših mobile banking rješenja i u druge banke i vidimo to u budućnosti kao jedan od najvažnijih dijelova našeg poslovanja.

RBA na dlanu čini se kao kvalitetna mobilna bankarska aplikacija koja će dobro služiti korisnicima, a Infinum ima kapacitete za razvoj. Sjetimo se, radili su aplikacije za HAK i 24sata, a na Samsungovom natječaju osvojili su 100 tisuća dolara za svoju Bada aplikaciju. Hoćete li ili biste voljeli isprobati RBA na dlanu?

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Daniel Lucic

    Daniel Lucic

    22. 09. 2011. u 1:19 pm Odgovori

    Koristim je od kad su je uveli, ako se ne varam od 1. rujna.
    Nemam zamjerki, jednostavno i intuitivno sučelje pristupačno je svima.

    Samo da me ne košta 7kn mjesečno, al to je već neka druga sfera.

  2. Stipe Sumic

    Stipe Sumic

    24. 09. 2011. u 1:40 pm Odgovori

    Koliko ja znam, Zagrebačka banka ima slicnu mobilnu aplikaciju u upotrebi vec godinu dana. Nije Infinium, ali je Asseco.

    Na vrh ovakvih članaka bilo bi pristojno napisati “(ne)plaćeni oglas”.

  3. Zoran

    Zoran

    18. 10. 2011. u 6:07 pm Odgovori

    Aplikacija je stvarno odlična, skinuo sam je kada sam pročitao ovaj članak. No politika banke je, u ovom slučaju, debilna. Osim što plaćam Internet bankarstvo 7 kuna mjesečno (a što je nelogično, svaka banka ima u interesu korištenje ovakvih aplikacija jer je njima točnije i jeftinije), danas sam saznao da korištenje ove aplikacije košta dodatnih 7 kuna mjesečno! Ali to nije sve, ‘uključenje’ košta inicijalno 50kn! Toliko o odnosu banka – klijent. Nije to neki novac, ali principijelno nije u redu. Odustao sam. Da li sam u pravu?

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Programiranje

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Programiranje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?