
Kladarić, Šarić i Blagonić: Kako napredovati, biti inovativan i kreativan – dok radite na daljinu!
Iako je rad na daljinu mnogima nametnut, ne znači da je drugima odlično sjeo. Dapače, s Lukom Kladarićem, Marinom Šarićem i Lucijanom Blagonićem otkrivamo dobre prakse temeljene na godinama iskustva!
Microsoft je nakon Twittera i Pinteresta najnovija tehnološka tvrtka koja je objavila da će njeni zaposlenici odsad moći raditi od doma i nakon pandemije. Iako su se mnogi odlično snašli radeći na daljinu, drugima je takav ritam i rad nametnut – i razumljivo je da su frustrirani.
Unatoč tome, remote rad omogućava suradnju, kreativnost i napredak bez obzira, samo što su metode malo drugačije od uobičajenih ako ste radili isključivo iz ureda. Kao što Luka Kladarić, iskusan hrvatski tehnološki konzultant s godinama iskustva u radu na daljinu otkriva u ovoj epizodi Netokracija Podcasta, mnogima je nedostatak tipičnih uredskih rituala teško sjeo.
Dobra komunikacija je ključna za remote rad
Rješenje nije zaključiti kako rad na daljinu (posebno trenutni – nametnut i nenormalan) nije za vas, već biti otvoren za nova iskustva, ali i savjete. U novoj epizodi se s Lukom, ali i remote UX dizajnerom Lucijanom Blagonićem (koji je inače dizajnirao Netokraciju), kao i suosnivačem brzorastućeg scaleupa OptimoRoute i bivšim Googleovim inženjerom Marinom Šarićem bavimo praktičnim savjetima za rad na daljinu:
- Zašto je pisanje nekad bolje od video suradnje (ali pročitajte dva puta);
- Napredovanje ne ovisi o tome “kad dođete u ured”;
- Kako su digitalni dokumenti bolji od sastanaka;
- Koncept OKR-a kao objektivan pokazatelj napretka;
- Zašto je nekad bolje poslati email nego poslati poruku na Slack;
- Kako u Netokraciji kreativno surađujemo na relaciji Zagreb-Osijek-Beograd već 10 godina.
Slušajte Netokracijin podcast i dalje putem bilo koje aplikacije za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta te Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.