Predstavljeni startupi 7. generacije Startup Factoryja. Počinje borba za 800.000 kuna!

Predstavljeni startupi 7. generacije Startup Factoryja. Počinje borba za 800.000 kuna!

U Zagrebačkom inovacijskom centru - ZICER-u predstavljena je sedma generacija Startup Factoryja, prvog hrvatskog akceleracijskog programa za startupe.

Startup Factory program do sada je uspješno prošlo 88 razvojnih timova, a 32 startupa su ostvarila bespovratna financijska sredstva u iznosu većem od 4.3 milijuna kuna koja im je za razvoj inovativnih rješenja osigurao Grad Zagreb. Novu Startup Factory generaciju čini 12 timova.

Pred novom Startup Factory generacijom sada je intenzivan period kroz koji će razvijati svoje poduzetničke kompetencije i to uz podršku domaćih i stranih stručnjaka, a tko su bili pobjednici prošle sezone možete saznati u našem izvještaju.

Najbolji timovi natječu se za 800.000 kuna!

ZICER je za novi ciklus programa pripremio ciljane edukacije i radionice koje će provoditi vrhunski domaći i strani stručnjaci. Bitnu ulogu u programu ima i vodstvo iskusnih mentora koji će temeljem individualnog pristupa raditi s timovima na specifičnim područjima. Program je bogat i brojnim neformalnim druženjima kroz koja se Startup Factory finalisti povezuju sa startup zajednicom – iskusnim kolegama od kojih uče o tome kako se nositi s padovima i pogreškama koje su ih dovele do uspjeha.

Finale Startup Factoryja održat će se u ZICER-u 16. studenoga 2022. na startup konferenciji Zagreb Connect gdje će najbolji timovi za razvoj osvojiti bespovratna novčana sredstva Grada Zagreba u iznosu od 800.000 kuna.

Čak 4 startupa posvetila su se zdravijem životu

Food4People – Food4People namijenjen je zdravijoj budućnosti. Njihov je prvi pothvat smanjiti upotrebu kemijskih sredstava u poljoprivredi tretiranjem vinove loze UV svjetlošću umjesto kemijskim sredstvima. Za UV svjetlost zadužen je poseban stroj kojeg su razvili sami. Prva berba očekuje ih uskoro, a cijeli projekt planiran je u suradnji s veleučilištima i sveučilištima u Hrvatskoj.

Inovativni prehrambeni proizvod za povezivanje hrane – Ovaj tim u kulinarstvu je prepoznao potrebu za jestivim materijalom koji se može koristiti za povezivanje sastojaka kod pripreme hrane i serviranja. Postojeća rješenja za povezivanje hrane poput čačkalica i kuharske špage nisu jestiva te ih je potrebno ukloniti prije konzumacije. Vizija tima je tržištu ponuditi rješenje – jestivi konac – koji daje nove mogućnosti u povezivanju sastojaka, dekoriranju i prezentaciji, a pritom ne utječe na senzorske karakteristike jela.

Just H20 – projekt koji je još u idejnoj fazi, a ideja je napraviti filter za vodu od prirodnih materijala koji će vodu pročišćavati na kemijskoj, mehaničkoj i biološkoj razini. Filter bi se jednostavno ugrađivao u spremnik s pipom (kapaciteta oko 6 litara), također od prirodnih materijala. Spremnik će biti specifičnog oblika koji će sprječavati razvoj mikroorganizama, a cjelokupni dizajn će biti elegantan i minimalistički.

Powerhouse Oncology – Pacijentice s karcinomom dojke trenutno se za zračenje odabiru temeljem proširenosti bolesti, dok se genetska kompozicija i biologija tumora zanemaruje. Tim Powerhouse Oncology razvija dijagnostički neinvazivni proces baziran na sekvenciranju gena esencijalnih za metabolizam stanica raka kojim bi se detektirale pacijentice s najvećom šansom za “odgovor” na zračenje.

Od aplikacija koje vas vode po muzeju do platforme na kojoj možete doći do raznih izvođača

CAPRA informacije – projekt fokusiran na paralelni razvoj hardverskih i softverskih rješenja koja će omogućiti efikasnu kontrolu divljih vrsta životinja koje uzrokuju štete u poljoprivredi i prometu, uništavaju bioraznolikost i prenose bolesti, a sve češće ih nalazimo u urbanim sredinama. Daljinski nadzor i aktivacija te prilagođenost korisnicima uz maksimalnu sigurnost za ljude i životinje glavne su značajke CAPRA sustava.

Naratourmobilna aplikacija za interaktivno istraživanje muzeja. Ona pomaže muzejima interpretirati, gamificirati i monetizirati njihov sadržaj jačajući tako njihovu osnovnu djelatnost. Korištenjem Naratoura posjetitelji navedenih subjekata mogu obogatiti svoj posjet interaktivnim turama (rješavanjem vizualnih, tekstualnih i audio zagonetki, igranjem uloga), preslušavanjem audio vodiča ili stvaranjem novih eksponata koji se pridružuju zbirci muzeja.

Picklean – projekt rješava problem potražnje za profesionalnim čišćenjem na inovativan, lak i brz način smještajući potrebne alate za čišćenje u samoposlužne ormariće na pristupačnim lokacijama. Pickleanov korisnik može napraviti rezervaciju unutar web aplikacije gdje dobiva kod za pristup i povrat alata na njemu najbližoj lokaciji.

PlayTrackerweb aplikacija za praćenje podataka s raznih gaming platformi kao što su PlayStation, XBOX, i Steam. Kroz naprednu analitiku koja uzima u obzir korisnikovu aktivnost preko svih platformi na kojima igraju, profesionalci iz gaming industrije mogu dobiti brzu informaciju koje igre su najpopularnije u njihovoj ciljanoj publici, ali i na kojima provode najviše vremena.

Maestralo –  Riječ je o besplatnoj platformi koja povezuje izvođače iz raznih oblika zabavnih djelatnosti (glazbenici, komičari, animatori, snimatelji,…) s ljudima koji ih žele angažirati (klubovi, restorani, fizičke osobe, kompanije,…), a čiju je vrijednost već prepoznala i podržala i Hrvatska glazbena unija. Cilj ovog projekta je omogućiti nove prilike izvođačima i naručiteljima, olakšati proces pronalaženja izvođača te proces ugovaranja i organizacije nastupa s naglaskom na jednostavnost i otvorenost prema svima.

Dva startupa posvećena su iznajmljivanju

Renteepeer-to-peer platforma putem koje je moguće iznajmiti bilo što od bilo koga, bilo kada i bilo gdje. Vizija Renteeja je omogućiti korištenje predmeta bez kupovine, a u isto vrijeme pružiti način za stvaranje dodatnog prihoda na predmete koji se ne koriste. Korištenjem Renteeja spašavate Zemlju tako što smanjujete proizvedeni otpad, dok štedite i zarađujete novac.

Buksa.hr – online platforma za dijeljenje prostora koja povezuje sve one kojima nedostaje prostor s onima koji imaju višak prostora, a ne znaju što bi s njim. Najmodavcima daje mogućnost da zarade na svom neiskorištenom prostoru, a najmoprimcima da oslobode svoj životni prostor suvišnih stvari, pronađu stalno i jeftino mjesto za parkiranje ili ured u lokalnoj zajednici.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Intervju

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Novost

Slučaj BitLuckya ide prema zaključenju. Uhićeni osnivači koji su stotine ljudi oštetili za 18,5 milijuna eura

Mnogi su za tvrtku BitLucky čuli prvi put u svibnju ove godine, no nakon tog kobnog mjeseca svi će je itekako dugo pamtiti. Riječka tvrtka za trgovanje kriptovalutama, koju su osnovali i vodili Luka Burazer i Eugen Travalja, tada je svojim klijentima najavila da su nizom “loših trejdova i odluka doveli tvrtku u kriznu situaciju” - nakon čega im se gubi svaki glas.

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Prikaz

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Tvrtke i poslovanje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?

Najava

Kako esport industrija izgleda danas – iz perspektive partnera, sponzora, igrača i regulatora?

Ovoga prosinca u Zagrebu čeka nas prvo izdanje Beyond Esports konferencije koja se, kao što joj i ime kaže, bavi esport industrijom i svemu onome što ju pokreće.

Mobilne aplikacije

Vinare čeka EU regulativa, ali Kovačević i Drmač imaju rješenje: Craft Technology E-etikete!

Tko god je imao doticaja s EU regulativama zna da nisu jednostavne niti ih se smije shvatiti olako. Jedna takva stiže i u svijet vinara, a hrvatski Craft Technology mogao bi im tu biti od velike pomoći.

Tvrtke i poslovanje

LAQO opet u potrazi za najodrživijim tech rješenjima koja će nagraditi s 18 tisuća eura

Nakon uspješnog prvog izdanja s više od 250 prijava, krenule su prijave za drugo izdanje LAQOthona, nagradnog natječaja idejnih tech rješenja na temu održivosti u organizaciji Croatijinog LAQO osiguranja, prvog 100 posto digitalnog osiguranja.

Analiza

Hoće li robotaksiji na ulice Zagreba i – kad?

I je li uopće realno očekivati da će se to dogoditi? U ovoj epizodi Netokracijinog podcasta pretresli smo tu vruću temu i to iz svih kutova - tehnološkog, operativnog, financijskog i komunikacijskog.