PR mreža vam nudi publiku od 1,500,000 hrvatskih korisnika za sponzorirane PR članke

PR mreža vam nudi publiku od 1,500,000 hrvatskih korisnika za sponzorirane PR članke

PR mreža je nova hrvatska oglašivačka mreža temeljena na sponzoriranim članaka, koju pokretač Filip Višić naziva "tekstualnom oglasnom mrežom". Za razliku od AdNeta i drugih mreža u regiji koje svoju ponudu temelje na display oglašavanju odnosno bannerima, PR mreža pozicionirat će se isključivo kroz plaćene PR objave i to već od 250 kuna po pojedinačnoj web stranici. Vjetar pod krila PR mreži svakako će dati doseg od 1,500,000 korisnika zahvaljujući s brojnim stranicama koje sigurno poznate, ali i mnogim Višićevim projektima poput Poslovnog softwarea, Životopisa i Puta oko svijeta kojeg smo već spominjali na Netokraciji.

PR mreža

PR mreža je nova hrvatska oglašivačka mreža temeljena na sponzoriranim članaka, koju pokretač Filip Višić naziva “tekstualnom oglasnom mrežom”. Za razliku od AdNeta i drugih mreža u regiji koje svoju ponudu temelje na display oglašavanju odnosno bannerima, PR mreža pozicionirat će se isključivo kroz plaćene PR objave i to već od 250 kuna po pojedinačnoj web stranici.

Vjetar pod krila PR mreži svakako će dati doseg od 1,500,000 korisnika zahvaljujući s brojnim stranicama koje sigurno poznate, ali i mnogim Višićevim projektima poput Poslovnog softwarea, Životopisa i Puta oko svijeta kojeg smo već spominjali na Netokraciji.

Cromoda dobro kotira na Gemisu i bit će u PR mreži.

Pokretač projekta i vlasnik matične tvrtke Informativka Filip Višić je odlučio Netokraciji ekskluzivno odati zašto pokreće projekt. Po njegovom mišljenju, oglašivačima je sve teže napraviti kvalitetnu PR kampanju na Internetu tako da će ovim projektom pokušati olakšati život agencijama i klijentima. Organizacija je po Višiću jedna od bitnijih prednosti PR mreže:

Ukoliko se odluče na oglašavanje na portalima, platit će PR objavu puno više, a da ne govorimo o logističkim problemima objave na više od 50 portala. Znači, ukratko, mi smo puno brži i povoljniji, a usluga koju nudimo je jedinstvena za ovo tržište.

Višić ne skriva kako im je jedna od prednosti cijena, tako da ćete PR objave dobiti po mnogo povoljnijim cijenama od većih hrvatskih web stranica, a doseg bi mogao u konačnici biti vrlo sličan. Još bitnije za neke oglašivače bit će link building s obzirom da objavom kroz mrežu oglašivački odmah dobivaju desetine linkova prema svojim web stranicama. PR mreža se sastoji od pedesetak web stranica organiziranih u 6 kanala:

Višić je potvrdio Netokraciji kako će PR obavijesti na nekim od stranica koštati čak i 250 kuna što će mnogim oglašivačima biti izrazito povoljno. Na žalost, mnoge web stranice u regiji uopće ne uspjevaju zaraditi od oglašavanja zbog neiskustva svojih vlasnika i nedovoljnog pozicioniranja oglašivačima koji ipak ne mogu znati sve stranice na Internetu koje bi im mogle biti zanimljive. Tih nekoliko stotina kuna svakako će zadovoljiti oglašivače željne linkova, ali tek ćemo vidjeti hoće li se PR mreža uspjeti održati kao dugoročni projekt, a ne tek kratkoročni eksperiment. Preko milijun i pol dosega svakako joj daje dobru šansu.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Marko

    Marko

    22. 09. 2011. u 11:25 am Odgovori

    Mislim da sam na već nekoliko članaka pitao koji je izvor za broja iz naslova? Google AdPlanner kad pobacam sve siteove s popisa PR mreže (ne samo ove navedene u članku nego cijelu listu) u plan kaže ukupno milijun, od toga 570k iz Hrvatske da je doseg.

    • Marko

      Marko

      22. 09. 2011. u 1:17 pm Odgovori

      Još uvijek nisi odgovorio na pitanje otkud je ova brojka? Titlove posjećuje cijela regija – imaju milijun posjetitelja iz Hrvatske? Stvarnih posjetitelja ili cookieja? Svi jako dobro znamo da Analyticsom ne možeš mjeriti ukupni doseg mreže, osim eventualno zbrajanjem njihovih UV-a, što je totalni nonsens iz razloga koji bi trebali biti poznati svima koji posjećuju ovaj site, a uvjeren sam da tebi itekako jesu. Uostalom, ne koristi li i tvoj site, koji si početkom godine predstavio kao konkurenciju Gemiusu kao mjerodavan servis za mjerenje posjećenosti hrvatskih siteova (a koji je zadnji put refreshan 25.2.), isključivo podatke iz Google AdPlannera? Nema potrebe kod ovakvog projekta razbacivati se proizvoljnim brojevima, kad će se on uglavnom koristiti u svrhe linkova i SEO-a.

      • Filip Višić

        Filip Višić

        22. 09. 2011. u 1:39 pm Odgovori

        Marko, brojka se formirala na sljedeći način:

        * dijelom zbroj svih portala zajedno iz Analyticsa
        * dijelom zbroj svih portala zajedno iz Gemiusa
        * dijelom zbroj svih portala zajedno iz AdPlannera
        * dijelom pretpostavka na osnovi mojeg iskustva
        * i jedna žlica Vegete 🙂

        Ni Gemiusovu metodologiju nitko ne razumije, zašto bi morali moju? 🙂

        Za Digitalnom Mrežom nitko nije pokazao veći interes, pa smo odlučili da se više ne vrijedi truditi oko toga…

        • Marko

          Marko

          22. 09. 2011. u 1:53 pm Odgovori

          Prihvaćam i Gemius i AdPlanner (u većini stvari se ionako prilično dobro slažu) vjerujem i u tvoje iskustvo, iako je u ovom slučaju procjena ipak subjektivna, ali izbaci Analytics iz jednadžbe jer on jedini ne uzima u obzir da isti posjetitelj posjećuje više stranica, a i jedini broji cookieje (kruške), a svi ostali (nadam se i ti) stvarne osobe (jabuke) i doći ćeš do cca pola od ove cifre iz naslova. I to ponajviše zahvaljujući faktoru tvoje procjene. Ne znam Vegetinu metodologiju, ali nju slobodno ostavi ako pomaže, ionako se u sve miješa. A Netokracija nek provjeri podatke prije nego ih navede kao činjenice ili da navede izvor (u ovom slučaju je to Filip Višić). To je to od mene, sretno s novim projektom (fali ti cjenik na webu :P)

        • Filip Višić

          Filip Višić

          22. 09. 2011. u 1:59 pm Odgovori

          Marko, nemoj zaboraviti da na stranici nisu navedeni neki portali s kojima još pregovaramo, a već su uvršteni u procjenu 🙂 Sori, možda smo to trebali napomenuti, ali iskreno, tek mi je sad palo na pamet…

  2. Hrvoje

    Hrvoje

    22. 09. 2011. u 12:11 pm Odgovori

    Pohvale za pokušaj i sretno! Moram reagirati na zadnji odlomak jer će ispasti da su većina “webmastera” magarci. Mnoge stranice ne zarađuju jer nemaju 10k+ unikata dnevno i nisko skroz usko specijalizirane, a i ima slučajeva kad i takve stranice jedva pokriju osnovne troškove, a to nisu krivi webmasteri već kriza, recesija, kako god…

    • Bojan

      Bojan

      22. 09. 2011. u 12:23 pm Odgovori

      Webmasteri se uglavnom ne bave aktivnom prodajom već čekaju da ih netko od oglašivača nazove. Taj problem uvelike rješavaju PR mreža i AdNet od kojih se nitko neće obogatiti, ali će dobiti određeni iznos novca koji bi bez njih bio 0 kn.

  3. Bojan Bajgorić Šantić

    Bojan Bajgorić Šantić

    22. 09. 2011. u 3:19 pm Odgovori

    Ne bih htio ulaziti u sukob s ljudima s kojima imam ok odnose, ali puno stvari ovdje ne drži vodu.

    Prvi problem vidim u broju koju predstavlja doseg. Doseg ima smisla za disply oglašavanje jer će svi ti ljudi vidjeti banner. Doseg nema smisla za članke, jer članak neće biti kontinuirano istaknut na nekoj naslovnici da bi ga vidilo 1,5 milijuna ljudi.

    Drugi problem vidim u terminologiji. Priopćenja nisu nešto što mediji naplaćuju. Naplaćuju se sponzorirane vijesti (koje mogu biti i priopćenja) ali po defaultu priopćenja se objavljuju besplatno ili se ne objavljuju.

    Dalo bi se razgovarati o tome u kojem smjeru treba ići, ali dio nabrojanih portala danas besplatno objavljuje priopćenja. Znači li to da će netko tko će platiti biti budala?

  4. Filip Višić

    Filip Višić

    22. 09. 2011. u 3:27 pm Odgovori

    Bojane, da li ti misliš da je PR o npr. novom dječjem krevetiću u ponudi male obiteljske tvrtke iz Slavonskog broda nešto što će objaviti svi roditeljski portali? Iskreno, ja mislim da neće.

    PR mreža takvoj maloj firmi može ponuditi alternativu. Nažalost, nemaju svi zanimljive proizvode koje će svi popratiti na svojim medijima 🙂

    Doseg je ono što agencije još uvijek najviše gledaju, zato je i naveden.

    P.S. Da ti se javim za ulazak u mrežu ili ne? Baš sam ti pisao mail kad sam vidio ovaj komentar 🙂

  5. Bojan Bajgorić Šantić

    Bojan Bajgorić Šantić

    22. 09. 2011. u 3:44 pm Odgovori

    Nemam ništa protiv toga da netko plati objavu sponzoriranog članka ne rep.hr-u, ali rep.hr besplatno objavljuje priopćenja, kao i mnogi drugi.

    Dakle, nemam ništa protiv da se prodaju sponzorirani članci (koji su onda istaknuti neki broj dana na naslovnici) ali ne da se to radi pod nazivom priopćenja.

    Što se dosega tiče, guranje njega kao mjerila po mom mišljenju vodi u krivome smjeru kad je u pitanju objava članaka. Čitanost pojedinog članka često nije proporcionalna s dosegom portala na kojem je objavljen, već ovisi o poziciji članka, dužini trajanja njegove objave, ali i podacima o tome kako posjetiteljai dolaze na site i čitaju li na njemu jednu vijest ili više njih.

  6. Filip Višić

    Filip Višić

    04. 10. 2011. u 9:34 am Odgovori

    Kao što sam rekao, nećeš objaviti apsolutno svaki PR koji dobiješ na mail već samo one koje smatraš zanimljivima. PR mreža to mijenja i omogućava klijentu da njegov članak 100% bude objavljen, a ne da novinari odlučuju jel taj članak dovoljno kvalitetan za objavu ili ne…

  7. Bojan

    Bojan

    19. 05. 2020. u 12:11 am Odgovori

    Veoma interesantna ideja. Pokušao sam da prijavim web stranicu ali ne mogu da nadjem nacin na koji se sponzorisani clanci objavljuju, bilo bi mnogo bolje da je automatizovano.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Društvene mreže

Biste li plaćali za korištenje Facebooka i Instagrama? A YouTubea i X-a?

Nova epizoda Netokracijina podcasta kao da se nije odmaknula od Noći vještica jer strava se nastavlja - big tech ekipa uvodi pretplate na sve strane. No, dogodila se jedna stvar koja nam daje nadu... Elon Musk održao je prvi "all hands" sastanak!

Ekskluzivno

Daytona osigurala 2 milijuna dolara od investitora poput CEO-a Stack Overflowa i Damira Sabola

U najranijoj, pre-seed rundi financiranja, Daytona je osigurala investiciju od čak 2 milijuna dolara, primarno od poznatih američkih i hrvatskih (su)osnivača.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Digitalni proizvodi

LAQO opet u potrazi za najodrživijim tech rješenjima koja će nagraditi s 18 tisuća eura

Nakon uspješnog prvog izdanja s više od 250 prijava, krenule su prijave za drugo izdanje LAQOthona, nagradnog natječaja idejnih tech rješenja na temu održivosti u organizaciji Croatijinog LAQO osiguranja, prvog 100 posto digitalnog osiguranja.

Analiza

Hoće li robotaksiji na ulice Zagreba i – kad?

I je li uopće realno očekivati da će se to dogoditi? U ovoj epizodi Netokracijinog podcasta pretresli smo tu vruću temu i to iz svih kutova - tehnološkog, operativnog, financijskog i komunikacijskog.

Tvrtke i poslovanje

10 godina Lean Startup Hrvatska: Ekosustav nekad i danas, što je plan za Smion?

Nakon 10 godina i na desetke radionica, edukacija i događaja Lean Startup Hrvatska postaje Smion te se nastavlja još više fokusirati na razvoj poduzetničkog i inovacijskog ekosustava. U velikom intervjuu, komentiramo desetljeće iza njih, kao i okolnosti na domaćoj sceni nekada i danas.

Analiza

Diskriminira li PlayStation Store Hrvate? Popusta nemamo, euro se tek uveo, a plaćali smo bonovima…

Domaće obožavatelje PlayStation konzole ova godina nije nimalo mazila. Štoviše cijelu godinu obilježio ih je osjećaj "zadnje rupe na svirali" jer sve do sredine studenog nisu mogli kupovati karticama. Zašto? PlayStation Store 11 mjeseci nije prešao na euro niti je dvojno iskazivao cijene...

Tvrtke i poslovanje

Volontiranje zaposlenika donosi dugoročne benefite i njima samima i poslodavcima i zajednici

Kada danas pričamo o volontiranju, unutar kompanije postoji sve više ljudi koji su upoznati s tim pojmom ili su se čak i sami okušali u volontiranju koje je bilo organizirano kroz tvrtku. To pokazuje da napredujemo, ali ima prostora za rast i uključivanje još većeg broja ljudi. 

Tvrtke i poslovanje

Poljski konzultant poručuje: Bez daljnjih odgoda, prilagodite propise i prakse gig ekonomiji

Radite kada želite, koliko želite, s kime želite. Ovo su pogodnosti rada na kojima se gig ekonomija proslavila, ali to ne znači da u praksi uvijek cvate cvijeće...