Dvanaesto izdanje Zagrebačkog audio-vizualnog festivala Illectricity tijekom mjesec dana trajanja donosi bogat program radionica, a ove godine jedan od fokusa je i indie gaming kojim se želi približiti svijet video igara i tehnike izrade indie igara klupskoj publici.
Zagrebački audio-vizualni festival Illectricity od 6. studenoga od 9. prosinca, u svom 12. izdanju, donosi bogat program, brojne audio-vizualne projekte i radionice. Jedan od naglasaka ove godine je i indie gaming. Naime, zainteresirani za ovo područje imat će priliku sudjelovati na radionicama Pixel Art Strikes Back, a prva je na rasporedu već u četvrtak, 10. studenoga.
Iako je grafičko oblikovanje i tehnologija znatno uznapredovala od onoga što se moglo vidjeti u prvim računalnim igrama, Pixel Art kao ilustracijska tehnika i dalje je jedna od najpristupačnijih za svakog indie game developera. Idealnom je čine brzina i jednostavnost apliciranja, a uz to ne zahtijeva ni pretjerana iskustva u području ilustracija.
Kako se prijaviti?
Polaznici će tijekom radionica učiti kako započeti s pixel artom i unaprijediti tehniku, otkud crpiti inspiraciju, ali i osnovnu tehničku pripremu ilustracije za implementiranje u programski prototip. Predavač na radionici je Ante Šimić, grafički i indie game dizajner. Polaznici će proći kratku povijest gaminga, indie pokreta i pixel arta te praktično proći i proces realizacije Avalona (2D platformske avanture), Šimićevog vlastitog projekta.

Radionice se održavaju u nastavcima, i to 10., 17. i 24. studenoga te 1. prosinca od 19 do 22 sata. Mjesto radnje je Pogon – zagrebački centar za nezavisnu kulturu i mlade, na adresi Ulica kneza Mislava 11. Sudjelovanje je besplatno, no sudionici trebaju imati računalo s Adobe Photoshopom te je potrebno znati njegove osnove. Također, poželjno je i iskustvo u području dizajna.
Rok za prijavu na radionice je do utorka, 9. studenoga, zainteresirani se mogu prijaviti putem emaila illectricity@gmail.com, a više informacija može se pronaći na Facebook stranici festivala.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.