OSC Hackathon: 'Maratonsko' programiranje ponovno u Osijeku

‘Maratonsko’ programiranje ponovno u Osijeku; najboljem timu 4000 kuna po članu!

Nakon tri uspješna hackathona, udruga Osijek Software City za 10. i 11. listopada najavljuje OSC Hackathon 2015. Ovoga puta će natjecanje biti podijeljeno na juniore i na seniore, a najbolje u drugoj kategoriji čekaju i novčane nagrade - 4000 kuna po članu tima za 1. mjesto, 2000 za drugo i 1000 za treće.

Slika: Ivan Lozančić
Slika: Ivan Lozančić

Mlađim naraštajima ovo će biti prilika da se okušaju u natjecanju i spoznaju razinu kvalitete kojoj moraju težiti, a onima starijima da probaju kako je biti uz bok kolegama iz struke i u 24 sata iskodirati ono što se od njih traži. Za organizaciju su se pobrinuli Tomislav Jakopec s Filozofskog fakulteta u Osijeku, Nenad Andraković iz Inchooa i Vedran Vučetić iz tvrtke SPAN.

Jakopec ističe kako su ponosni jer je ovo najveći osječki hackathon do sada koji će se po prvi put održati u 24-satnom formatu, a najboljim timovima moći će ponuditi vrijedne novčane nagrade. Kad je riječ o izazovima s kojima su se kao organizatori hackathona proteklih mjeseci susreli, za Netokraciju kaže:

Bilo je nekoliko izazova. Trebalo je dogovoriti format natjecanja, prostor i vrijeme. Također, trebalo je osmisliti zadatak koji će biti jednako poznat/nepoznat svim natjecateljima bez da tematikom ulazi u bilo koju specifičnu branšu. Međutim, najveći izazov je naravno zatvoriti financijsku konstrukciju samog događaja. Zahvaljujući bogatim nagradama i ostalim pratećim troškovima koji idu uz ove događaje, potrebna su nam pozamašna sredstva koja rješavamo uz pomoć naših partnera i sponzora.

12 junior i 12 senior timova

OSC Hackathon 2015

Ovogodišnji hackathon će se održati u već poznatom coworking prostoru u osječkom BIOS-u koji će moći ugostiti do 96 natjecatelja, odnosno 12 junior i 12 senior timova. Jedan tim može se sastojati od minimalno 2 i maksimalno 4 člana. Natjecatelji koji nemaju svoj tim, a voljeli bi sudjelovati, neka se svakako prijave – od pojedinaca koji su se prijavili, timovi će se formirati na licu mjesta. Odabir tehnologije koja će se koristiti pri rješavanju zadatka bit će na svakom timu posebno. Natjecateljima će biti osiguran parking, besplatni Wi-Fi te hrana i piće tijekom hackathona, a jedino što bi trebali ponijeti sa sobom su prijenosna računala i puno entuzijazma.

Okupljanje sudionika i sama priprema započet će 10. listopada u 9 sati, a trajanje cijelog programa, s odlučivanjem žirija, proglašenjem pobjednika i kratkim druženjem natjecatelja i organizatora, predviđeno je do 19 sati sljedećeg dana. S obzirom na to da je natjecanje otvorenog tipa, dobrodošli su svi oni koji bi voljeli vidjeti kako izgleda jedan hackathon i kakva atmosfera vlada, uz uvjet da ne ometaju natjecatelje.

Vrijedne novčane nagrade i druženje

Na pitanje o vrijednosti sudjelovanja na hackathonu naš sugovornik odgovara:

Hackathon je programerski događaj. Ovdje ćete sresti druge programere, vidjeti se s nekim starim poznanicima koje niste dugo vidjeli ili upoznati neke nove. Dođite i pokažite što znate. U kategoriji seniora, 1. nagrada je 4000 kn po članu tima. Nagrade za 2. i 3. mjesto također nisu male (2000 i 1000 po članu tima). Za juniore (ili čak one koji još nisu programirali, a voljeli bi) ovo je idealna prilika za uhvatiti se ukoštac s realnim zadatkom u realnom vremenu te vidjeti kako to rade seniori i kojoj razini znanja i vještina trebaju težiti kako bi jednog dana bili poput njih.

Ako smo vas ovim tekstom zainteresirali, posjetite službenu web stranicu hackathona za više informacija. Prijavite se do 30. rujna i dođite u Osijek zabaviti se kodirajući 24 sata u društvu najboljih!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. pootzko

    pootzko

    15. 09. 2015. u 11:03 am Odgovori

    Zasto i juniorima ne ide ista nagrada? Osjecki hackathon koliko razumijem postoji da bi se otkrilo i motiviralo mlade/buduce programere s potencijalom. Ovako to u tom smislu bas i nije motivirajuce za njih jer su ciljana publika dogadaja postala programeri s iskustvom.

  2. Tomislav Jakopec

    Tomislav Jakopec

    15. 09. 2015. u 3:05 pm Odgovori

    Pozdrav pootzko,
    nagrada za juniore je simbolička. Organizacijski odbor se lomio kako složiti nagradni fond i ove godine je prelomio ovako. Gledajte to ovako: dovesti ćemo najbolje programere iz Hrvatske. Ono što je bitno: dođi i radi. S time se posiže Vaš navedeni cilj: “otkrilo i motiviralo mlade/buduce programere s potencijalom”. Naši partneri i sponzori će Vas posjetiti i razgovarati s Vama, bez brige 🙂

    Ukoliko ste student, dobro je da se i Vi možete natjecati u senior kategoriji te ako ste među tri najbolja osvojiti nagrade.

    Ja bih Vam svakako preporučio dolazak, ako u junior kategoriju tada zamolba fakultetu da Vam pokrije trošak puta i smještaja (Dobri fakulteti svojim studentima pokrivaju ovakve aktivnosti). Ako Vaš fakultet Vama plati put mi ćemo ga promovirati i zahvaliti mu se na našim stranicama. Što hoću reći: gdje ima volje ima i načina.

    Stoga, složite tim, odlučite u koju ćete kategoriju, nađite nekoga da Vam plati put i vidimo se u Osijeku!!

    Lijep pozdrav!

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Izvještaj

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Prodaje i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene. Toliko da smo se i na Netokraciji pitali zašto jednako ne slavimo kad naše tvrtke kupuju druge… Bilo kako bilo, neovisnost je tema, a otvorila se na ovogodišnjem Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…

Izvještaj

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.