Tisak uvodi Paketomat, automatizirani kiosk za slanje paketa

Tisak uvodi Paketomat, automatizirani kiosk za slanje i preuzimanje paketa

Koliko društvo i gospodarstvo bili digitalizirani, e-trgovina uvijek će biti usko povezana s fizičkim svijetom i nekim tradicionalnijim uslugama u njemu. Želite li kupiti ili prodati bilo što van kategorije digitalne robe, nakon što je virtualni predmet ubačen u virtualnu košaricu i plaćen digitalnim putem, stvarni kupljeni predmet u tri dimenzije nekako će ipak trebati pristići do krajnjeg kupca.

Svojim automatiziranim kioscima - Paketomatima - Tisak želi olakšati dostavu (Slika: Luka Travaš)
Svojim automatiziranim kioscima – Paketomatima – Tisak želi olakšati dostavu (Fotograf: Luka Travaš)

Iako se u svijetu testiraju različiti načini distribucije paketa dronovima, dok oni ne zažive i prijeđu preko problema s regulacijom zračnog prostora, distribucija se odvija uobičajenim putevima.

Jedan od tih načina je kod nas slanje putem Tiska, koji je dostupan za domaće e-trgovine kao usluga, a više o njemu ispričao je Darko Gašpar na konferenciji OMGcommerce. Ovo proširenje ponude bilo je potaknuto resursima koje je Agrokor već imao, ali nije do kraja koristio:

Na raspolaganju nam je najveća logistička snaga u Agrokoru koja je radila samo tijekom noći, a onda smo našli način da to iskoristimo i preko dana.

Rješenje za domaće e-trgovine

Dostavljaju se palete i paketi, u 24 do 48 sati, adresirane i neadresirane pošiljke, što je nešto vrlo korisno za različite domaće e-trgovine koje traže pristupačno rješenje za slanje svojih dobara.

To se radi vlastitom logistikom, objasnio je Gašpar, što omogućava i da se ispuni moto “Usput je… i najpovoljnije” kojim se dostava putem Tiska oglašava.

Osim diljem Hrvatske, paketi se zahvaljujuć novoj usluzi šalju i u inozemstvo, no još jedan dodatak paleti usluga je Paketomat.

To je upravo ono što mu ime da naslutiti – automatiziran kiosk za slanje i primanje paketa. Tako se paketi mogu slati i primati van “radnog vremena” na različitih lokacijama preko kojih su se paketi dosad slali.

Paketomati će biti dostupni u trećem kvartalu ove godine, na pedeset lokacija u Hrvatskoj, a omogućit će preskakanje još jedne karike u dostavnom lancu, čulo se na konferenciji.

omg2015partneri

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Emil

    Emil

    04. 05. 2015. u 7:36 pm Odgovori

    Naši se igrači stare garde trzaju u nadi da će dostići svjetske trendove, ali kao i vani vjerojatno će ih pregaziti inovativni startupi

  2. Nikla Janjanin

    Nikla Janjanin

    03. 04. 2016. u 6:28 pm Odgovori

    Poslao sam srednj paket u Garešnicu centar kiosk Tisak , nakon tri dana zovem službu za otpremu paketa, dobio sam odgovor da paket na kiosku ja obveštavam pr0imatelj i kod preuzimanja paketa djelatnica daje odgovor da oni nkoga neobveštaju o prispjeću paketa,mislim da je ovo igra pokvarenog telefona.Ovo se odigralo

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Što ste propustili

Karijere

Što Infobip, ReversingLabs i Syntio uče studente na FER-u?

S poznatim hrvatskim tvrtkama razgovaramo o njihovim "vještinama" na FER-u: od osnova kako su koncipirali kurikulum kolegija i što bi savjetovali drugima koji planiraju isto, do toga što im je bio prioritet prenijeti studentima u vezi njihovog područja rada i kako su se polaznici snašli s pojedinom materijom.

Startupi

Matija Nakić: Kako u krizi privući investitore i velike klijente, a kako veteranski kadar?

U novoj epizodi Netokracija podcasta, o građenju odnosa s investitorima, privlačenju veterana u tim i investicijskoj klimi iz perspektive jednog startupa pričamo sa su-osnivačicom Farseera, Matijom Nakić.

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.

Panel

Je li doktorski studij korak na koji se isplati odvažiti – dok radite?

Ivan, Petar, Tomislav i Goran iz Poslovne inteligencije opisali su nam svoj put do doktorske titule: zašto su upisali doktorski studij, što im je pomoglo kad je bilo najteže te koliko im je na kraju donio znanja koja danas mogu koristiti na poslu.

Dizajn

Zašto (i) Spotify želi postati TikTok?

Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?

Digitalni marketing

ChatGPT je novi marketinški mesija. Ili?

Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.