Podržite hrvatski MashMe na Kickstarteru!

Podržite hrvatski MashMe, koji sve (pa i vas) pretvara u 3D likove!

MashMe je krenuo s Kickstarter kampanjom, pa se ostavite svega što radite, podržite ih i krenite pisati scenarij za svoj prvi animirani film.

MashMe tim omogućio vam je da postanete bilo koji animirani lik, a vi omogućite njima da dosegnu svoj cilj na Kickstarteru.
MashMe tim omogućio vam je da postanete bilo koji animirani lik, a vi omogućite njima da dosegnu svoj cilj na Kickstarteru.

Ako iole pratite domaću startup scenu, već ste čuli za MashMe, proizvod tvrtke DivIT te motion capture sustav koji preko web kamere u stvarnom vremenu prenosi vaše pokrete na animirani lik na ekranu.

Manje analno sročeno, MashMe vam omogućava da stanete pred svoju web kameru i odmah postanete animirani lik po svom izboru – mahnete li, mahnut će i vaš lik, napravite li grimasu, on će je ponoviti, pokušate li izvesti sekvencu iz Frozena… Nikakav sustav, izuzev možda autotunea, neće vam pomoći, ali će vaše skakanje pred kamerom barem bolje izgledati u animiranom svijetu.

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

DivIT je kroz svoj sustav preuzeo tehničke kompleksnosti animacije na sebe kako bi korisnicima – vama – ostao zabavni dio animiranja bez potrebe za ulaganjem u skupu opremu ili naprednim programerskim vještinama.

No osim za animaciju, sustav se može koristiti za video chat, streaming igara, i kreiranje videa u različite svrhe, primjerice edukaciju. Za animaciju je dovoljan sam MashMe, a koncipiran je i tako da ga bez problema možete koristiti s drugim aplikacijama:

Za chat s drugim osobama nismo htjeli napraviti da obje strane moraju imati MashMe, nego je ideja da možete koristiti svoje standardne video chat aplikacije poput Skypea, Hangoutsa i sličnih. Plan nam je ubaciti se u bilo koju aplikaciju koja koristi web kameru.

Tržište od nekoliko milijardi (web kamera)

Sama ideja za MashMe nastala je prije gotovo tri godine, priča suosnivač i CEO Darian Škarica:

Prije gotovo tri godine isprobavali smo Microsoftovu Kinect kameru i naletjeli smo na YouTube video gdje je jedan tip animirao japanski crtani lik u stvarnom vremenu uz pomoć Kinecta. Iako je animacija bila rudimentarna, video je skupio 500.000 pogleda u samo mjesec dana i svi su komentirali kako bi htjeli takvo rješenje. Bilo je dosta postavljenih pitanja o tome kako bi se takva animacija mogla napraviti na tako jednostavan način, ali nije postojalo jednostavno rješenje za izradu kvalitetne animacije uživo, već ste morali biti ili programer ili animator. Shvatili smo kako postoji interes za takvim rješenjem za jednostavnu animaciju.

Nakon godine dana razvoja shvatili su i kako će uskoro doći tehnologija koja bi omogućila izradu takvog rješenje koje ne koristi samo Kinect, već i obične web kamere, te da će tako moći doći do potencijalnog tržišta od nekoliko milijardi web kamera, umjesto tridesetak milijuna prodanih Kinect sustava.

Kickstartanje animacije za sve

Postanite Kohaku Otori, A.N.N.I. ili taco Rex.
Postanite Kohaku Otori, A.N.N.I. ili taco Rex.

Iako su softverski proizvod, kojima se najčešće ne savjetuje crowdfunding, MashMe je ipak projekt koji bi mogao zaintrigirati publiku Kickstartera, kao što je i na CES-u zaokupio pažnju posjetiteljima unatoč stotinama hardverskih izložaka:

Iako smo softverski projekt te inicijalno nisam bio za crowdfunding, činjenica stoji da imamo vizualno atraktivan proizvod namijenjen kreativnoj zajednici pa bi Kickstarter mogao zapravo biti idealno rješenje za nas.

Do dovršetka sustava ostalo je oko pola godine tehničkog razvoja, izrade korisničkog sučelja, stabiliziranja kretnji i poboljšanja likova, a prijeđe li Kickstarter kampanja svoj zacrtani cilj od 50 tisuća dolara, neki od dodatnih ciljeva su verzija za Mac, posebni efekti, mobilne inačice za iOS i Android, a ako skupe puste milijune, možda i mi WP korisnici dobijemo verziju za sebe (to nije stvaran stretch goal, samo ga pokušavam prodati MashMejevcima).

Vaš MashMe sustav za 10 dolara!

Kampanju možete vidjeti i podržati na Kickstarteru, a već za najmanji pledge, od deset dolara, dobivate MashMe Hero inačicu sustava po njenom lansiranju, predviđenom za prosinac.

Za dvadeset dolara možete se u listopadu smijati onima koji će svoju verziju dobiti tek u prosincu dok za 10 tisuća dobivate doživotnu verziju MashMe Extreme sustava, šansu da upoznate tim s naslovne slike i obiđete Kraljev grudobran, olitiga Dubrovnik.

A sad se s ovog članka preselite na kampanju. Tko zadnji podrži – taco Rex!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Društvene mreže

Biste li plaćali za korištenje Facebooka i Instagrama? A YouTubea i X-a?

Nova epizoda Netokracijina podcasta kao da se nije odmaknula od Noći vještica jer strava se nastavlja - big tech ekipa uvodi pretplate na sve strane. No, dogodila se jedna stvar koja nam daje nadu... Elon Musk održao je prvi "all hands" sastanak!

Ekskluzivno

Daytona osigurala 2 milijuna dolara od investitora poput CEO-a Stack Overflowa i Damira Sabola

U najranijoj, pre-seed rundi financiranja, Daytona je osigurala investiciju od čak 2 milijuna dolara, primarno od poznatih američkih i hrvatskih (su)osnivača.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Intervju

Kako esport industrija izgleda danas – iz perspektive partnera, sponzora, igrača i regulatora?

Ovoga prosinca u Zagrebu čeka nas prvo izdanje Beyond Esports konferencije koja se, kao što joj i ime kaže, bavi esport industrijom i svemu onome što ju pokreće.

Mobilne aplikacije

Vinare čeka EU regulativa, ali Kovačević i Drmač imaju rješenje: Craft Technology E-etikete!

Tko god je imao doticaja s EU regulativama zna da nisu jednostavne niti ih se smije shvatiti olako. Jedna takva stiže i u svijet vinara, a hrvatski Craft Technology mogao bi im tu biti od velike pomoći.

Tvrtke i poslovanje

LAQO opet u potrazi za najodrživijim tech rješenjima koja će nagraditi s 18 tisuća eura

Nakon uspješnog prvog izdanja s više od 250 prijava, krenule su prijave za drugo izdanje LAQOthona, nagradnog natječaja idejnih tech rješenja na temu održivosti u organizaciji Croatijinog LAQO osiguranja, prvog 100 posto digitalnog osiguranja.

Analiza

Hoće li robotaksiji na ulice Zagreba i – kad?

I je li uopće realno očekivati da će se to dogoditi? U ovoj epizodi Netokracijinog podcasta pretresli smo tu vruću temu i to iz svih kutova - tehnološkog, operativnog, financijskog i komunikacijskog.

Startupi

10 godina Lean Startup Hrvatska: Ekosustav nekad i danas, što je plan za Smion?

Nakon 10 godina i na desetke radionica, edukacija i događaja Lean Startup Hrvatska postaje Smion te se nastavlja još više fokusirati na razvoj poduzetničkog i inovacijskog ekosustava. U velikom intervjuu, komentiramo desetljeće iza njih, kao i okolnosti na domaćoj sceni nekada i danas.

Analiza

Diskriminira li PlayStation Store Hrvate? Popusta nemamo, euro se tek uveo, a plaćali smo bonovima…

Domaće obožavatelje PlayStation konzole ova godina nije nimalo mazila. Štoviše cijelu godinu obilježio ih je osjećaj "zadnje rupe na svirali" jer sve do sredine studenog nisu mogli kupovati karticama. Zašto? PlayStation Store 11 mjeseci nije prešao na euro niti je dvojno iskazivao cijene...