LinekdIn, mreža za poslovno povezivanje, broji 225milijuna korisnika iz više od dvjesto zemalja, a taj je broj u stalnom porastu. Osim samog broja, LinkedIn se može pohvaliti i visokom aktivnošću svojih korisnika pa je tako posjećenost njegovih stranica u godinu dana više no udvostručila.Takva društvena mreža može biti savršeno plodno tlo za B2B prodaje i B2B marketinške stručnjake.

LinekdIn, mreža za poslovno povezivanje, broji 225 milijuna korisnika iz više od dvjesto zemalja, a taj je broj u stalnom porastu. Osim samog broja, LinkedIn se može pohvaliti i visokom aktivnošću svojih korisnika pa se tako posjećenost njegovih stranica u godinu dana više no udvostručila. Takva društvena mreža može biti savršeno plodno tlo za B2B prodaje i B2B marketinške stručnjake.
Business Insider istražio je kako bi se LinkedInovi proizvodi i usluge mogli iskoristiti u prodaji i marketingu. Pri tom izdvajaju tri alata koja će vam pomoći: InMAil, sponzorirani InMail te oglase.
Oglašavanje na LinkedInu
Sami oglasi na na LinkedInu možda nisu toliko očiti kao što smo navikli na drugim društvenim mrežama, no to im je ujedno i prednost Oglasi se čine prirodnim dijelom korisničkog iskustva, a kako je riječ ponajviše o poslovnim uslugama dobro se uklapaju u u rad same stranice. Želite li oglasiti svoje usluge na taj način, LinkedIn ima “samoposlužnu” platformu gdje možete naručiti kampanju po svojim željama.
Nekoliko je načina oglašavanja dostupno, uključujući plaćanje po kliku, sponzorirane stranice, sponzorirane priče i sponzorirane oglase za posao, promovirane stranice tvrtki te klasično objavljivanje oglasa. Sve načine oglašavanja možete koristiti ciljano, odabirući parametre prema kojima će se oglas prikazivati korisnicima. Među njima su geografska lokacija, poslovna titula, spol, veličina tvrtke, sudjelovanje u određenoj LinkedIn grupi i drugi.
Ciljani kontakt putem InMaila
Ciljano oglašavanje ključno je i pri korištenju LinkedInovog alata InMail. Riječ je o privatnim porukama koje možete poslati bilo kome na ovoj mreži, čak i ako niste s njima povezani i ako nemate njihove kontaktne podatke. Slanje InMailova ipak zahtijeva Premium LinkedIn račun, a broj poruka koje možete poslati je ograničen. InMailovi se tako koriste vrlo ciljano, pa će tako primatelji InMailova dobivati samo pitcheve koji bi im mogli biti zanimljivi. S druge strane, ako na neki od poslanih InMailova ne dobijete odgovor unutar tjedan dana, dobiti ćete isti broj novih za slanje.
Ukoliko želite doprijeti do većeg broja korisnika, možete se poslužiti sponzoriranim InMailom. Takve se poruke pokazuju u obavijestima, Inboxu te kao posebno generirani mailovi. I ovakva vrsta oglašavanja je također ciljana, samo vam omogućuje veći doseg.
Ako se bavite B2B prodajom, oglašavanje na LinkedInu je svakako nešto s čime biste se trebali upoznati. Više o mogućnostima za oglašavanje i njihovom stvarnom učinku možete saznati u istraživanju koje je proveo Business Insider Intelligence.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Frane
22. 08. 2013. u 11:59 pm
Iz naseg iskustva oglasavanje na LI je bacanje novaca u vjetar