Blumenschein, Brkan, Šola i Škunca u Komisiji za nove medije HOO-a
Hrvatski olimpijski odbor

Blumenschein, Brkan, Šola i Škunca u Komisiji za nove medije HOO-a

Hrvatski olimpijski odbor objavio je obnovljeni sastav svoje Komisije za digitalizaciju i nove medije za razdoblje od 2016. do 2020. čiji su članovi, među ostalim, priznati hrvatski digitalni profesionalci Manuela Šola, Bruno Blumenschein, Nikica Škunca, ali i Netokracijin glavni urednik Ivan Brezak Brkan.

Hrvatski olimpijski odbor

Komisije, pa tako i ova ‘digitalna’, savjetodavna su stručna radna tijela putem kojih na volonterskoj bazi stručnjaci mogu pridonijeti radu Hrvatskog olimpijskog odbora te promociji olimpizma u Hrvatskoj. Kako objašnjava HOO-ova glasnogovornica Manuela Sentđerđi Čorković:

U nastojanju da se kao krovna kuća hrvatskog sporta što više prilagodimo suvremenim načinima komuniciranja s javnostima, odlučili smo redefinirati i osnažiti našu dosadašnju Komisiju za digitalizaciju i nove medije. Zamišljena je kao savjetodavno i stručno tijelo Vijeća HOO-a koje donosi mišljenja, prijedloge i zaključke o provedbi optimalnog razvoja i korištenja novih medija u skladu s preporukama Međunarodnog olimpijskog odbora.

Komisija je osnovana 2010. godine, a njeno je osnivanje potaknuto zaključcima XIII. Olimpijskog kongresa u Kopenhagenu 2009. gdje se govorilo o digitalnoj revoluciji koja je značajno izmijenila način protoka informacija. U praksi je cilj Komisije da savjetuje Vijeće HOO-a po pitanju novih i društvenih medija ne samo vezano uz aktivnosti za Olimpijske igre, već cjelokupan hrvatski sport.

Tko su članovi Komisije za digitalizaciju i nove medije

Predsjednik komisije je glasnogovornik Hrvatskog rukometnog saveza Ivica Maraš, a članovi su:

  • Petar Čavlović – direktor SPTV-a;
  • Manuela Šola – vlasnica agencije Komunikacijski laboratorij;
  • Bruno Blumenschein – vlasnik tvrtke Overtime Sport Marketing;
  • Ivan Brezak Brkan – glavni urednik i osnivač Netokracije;
  • Renata Demeterffy-Lančić, pred.dr.sc. – predaje na Fakultetu političkih znanosti;
  • Nikica Škunca – direktor odjela Novih medija Nove TV;
  • Siniša Sušec – urednik portala Jutarnji.hr;
  • Dejan Laninović – Hrvatski odbojkaški savez, koordinator razvoja/vlasnik agencije All About Sports.
Praćenje Olimpijskih igara računa se u objavama na društvenim mrežama
Praćenje Olimpijskih igara računa se u objavama na društvenim mrežama

Sportske (digitalne) priče

Blumenschein, osnivač agencije specijalizirani za sportski digitalni marketing, ističe kako je bitno da HOO ulaže u nove načine komunikacije koji omogućavaju bolje rezultate u smislu bolje povezanosti s ljubiteljima sporta, zbližavanja sportaša i navijača te veće mogućnosti za sponzorske aktivacije:

U vremenima kada se olimpijski pokret susreće s izazovima poput sve starijeg navijača koji prati Olimpijske igre (NBC je, primjerice, imao pad od 17% u gledanosti s obzirom na London 2012.), digital i novi sportovi su način kojim se to može probati promijeniti. U periodu kada sport pomiče granice u spajanju “zvijezda” i fanova, HOO ima priliku da pomogne sportovima koji nisu pod medijskim reflektorima te da kroz digital ispriča priče kojih svakako ima.

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

Brezak pak smatra da društvene mreže Hrvatskog olimpijskog odbora moraju biti uzor svim “igračima” sportske industrije, posebno imajući na umu da mladi sportaši itekako dobro shvaćaju da im za osiguravanje sponzora te još uspješnije rezultate ključno komuniciranje putem Instagrama, Twittera, Snapchata i drugih društvenih mreža.

Imajući na umu ponekad apsurdna pravila što se tiče Olimpijskih igara koje smo obradili i na Netokraciji, strategija komunikacije društvenih mreža ključna je za organizatore Igara počevši s Rijom čiji su organizatori iznenađujući dio komunikacije prepustili upravo fanovima na društvenim mrežama.

Blumenschein zaključuje da je idealan trenutak za promijeniti svijest o važnosti digitalnih komunikacija, “bez fige džepu”, ususret novom olimpijskom ciklusu pri čemu smatra da imamo priliku biti hit u Tokiju, kako po uspjesima sportaša, tako i po komunikaciji. Kako smatrate da se komunikacija HOO-a putem novih medija može poboljšati i što biste i sami savjetovali Komisiji – da savjetuje HOO-u?

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Tehnologija

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.

Intervju

Evo kako je hrvatska glazbena industrija pregovarala s Big Techom!

Dolazak Spotifya i drugih poznatih glazbenih servisa u Hrvatskoj povijesni su dani, ali njima su prethodile godine i godine pravnih pregovora sa samim servisima, kao i domaćih udruga koja štite prava svih sudionika. Upravo u tim pregovorima možemo pronaći lekcije za medijsku industriju koja trenutno vodi pregovore s Big Techom.

Izvještaj

Infobip Shift 2023: Kako pridonositi projektima otvorenog koda?

Zadnje retke s Infobip Shift 2023 konferencije posvećujemo ljudima i inicijativama vezanima uz open source (otvoreni kod).

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Zabava i zanimljivosti

Infobip Shift 2023: Od pive do savjeta za sreću, što su developeri dobili “ispod Peke”?

Infobip Shift iz godine u godinu potvrđuje kako zalužuje biti na popisu najboljih developerskih konferencija u Europi jer uspjevaju postići nešto teško - kvalitetan sadržaj svjetske razine predstaviti sa stilom u iskrenoj i pozitivnoj atmosferi.

Tvrtke i poslovanje

Tacta: Kako smo podržali digitalizaciju i ekspanziju kompanije koja danas ima 150 klinika

Izrada softvera po mjeri uvijek je kompleksan zadatak jer je potrebno dobro proučiti poslovne procese klijenta, odgovoriti na sadašnje potrebe, ali i uzeti u obzir njegove ambicije. Evo kako je Tacta to uspješno napravila za Lazeo, francusku kompaniju specijaliziranu za neinvazivnu estetsku medicinu.