
Legenda game dev industrije o razvoju dev timova, novim tehnologijama – i životu nakon Dooma
John Romero je jedan od kreatora legendarne igre Doom, kao i cijelog niza drugih igara. Ususret izlasku njegove autobiografije, dobili smo priliku pitati ga kako vidi svoju karijeru, ali i razvoj industrije razvoja igara.
John Romero stiže i na Shift konferenciju u Zadru! Jedan od najvećih developerskih događaja u Europi okupit će u Hrvatskoj sam vrh svjetske tehnološke zajednice. Zadarski Višnjik 18. i 19. rujna ugostit će tisuće posjetitelja, kompanija i startupa iz cijelog svijeta. Među njima i Romera, a po čemu je ovaj veteran iz gaming industrije zadužio ne samo game dev već developersku zajednicu općenito – otkrijte u podcastu 🙂 (koji je super uvertira za njegovo nadolazeće predavanje)!
___________
John Romero je bio glavni govornik prve Shift konferencije u Miamiju, tako da sam imao priliku sjesti sa jednim od kreatora legendarnog Dooma i pričati… i o drugim stvarima osim Dooma. Ne, zaista – nakon čitanja bezbroj intervjua s Romerom kao pripremu za svoj – probao sam naći pitanja koja ga nisu pitali, a koja bi nam mogla biti zanimljiva. Sve ostale odgovore ćete moći pročitati uskoro u Romerovoj autobiografiji Doom Guy.
- Kako je pop kultura, posebno metal glazba koju sluša i D&D koji je igrao, utjecao na Doom, ali i druge igre na kojima je radio;
- Zašto u njegovom novom gaming studiju, Romero Games, zaposlenike potiču da ode na sabbatical odnosno (dijelom) plaćeni dopust;
- Kako je zajedno s obitelji i prijateljima pomogao 10-godišnjem posinku da napravi hit igru Gunman Taco Truck;
- Što je o pronalasku suosnivača naučio u svojoj karijeri u tvrtkama poput id softvera;
- Koje tehnologije smatra da obećavaju kad je u pitanju razvoj igara.
Sve epizode Netokracija Podcasta pronađite na bilo kojoj aplikaciji za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta, Deezera i Spotifya, a, ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Vid Miokovic
07. 06. 2023. u 11:10 am
V r h <3